Newcastle United FC v Tottenham Hotspur FC - Premier League, United Kingdom - 01 Sep 2024
Tottenham Hotspur v Burnley, Premier League, Football, Tottenham Hotspur Stadium, London, UK - 11 May 2024
Ange Postecoglou a luat decizia! Ce urmează pentru Radu Drăgușin la Tottenham
Screenshot 2024-09-09 085945
La câți bani a renunțat Denis Haruț pentru a pleca de la FCSB
Fotbal Club

Video Tottenham - Manchester United 2-2. ”Diavolii” au condus cu 2-0, dar londonezii au revenit în partea secundă

28.04.2023, 00:12

Partida dintre Tottenham și Manchester United s-a încheiat la egalitate, scor 2-2, în etapa a 33-a din Premier League.

Son Heung-Min și David de Gea / Foto: Getty Images
  • Liga Națiunilor: Franța - Belgia, luni, 21:45, DGS 1

• Liga Națiunilor: Israel - Italia, luni, 21:45, DGS 2

În urma rezultatului din această etapă, Manchester United o ține la șase puncte distanță pe Tottenham de TOP 4.

Tottenham - Manchester United 2-2. ”Diavolii”, egalați după ce au condus cu 2-0 la pauză

Prima parte a meciului dintre cele două formații a fost dominată de Manchester United.

Jadon Sancho a deschis scorul în minutul șapte al jocului, cu un șut suerb la colțul lung, după care a mai ratat o șansă în minutul 19.

După o șansă ratată la mijlocul primei părți, Marcus Rashford a dus scorul la 2-0 pentru Manchester United în minutul 44 al întâlnirii de la Londra.

Partea a doua a meciului le-a aparținut celor de la Tottenham. După ratarea lui Hojbjerg din minutul 50, șase minute mai târziu, Pedro Porro a marcat un gol superb. Șutul său s-a dus direct în vinclu, din marginea careului mare.

Un minut mai târziu, Bruno Fernandes a numit bara transversală. Apoi, Son și Kane au ratat două oportunități de a înscrie.

În cele din urmă, sud-coreeanul a dat lovitura în minutul 79. Acesta a marcat golul de 2-2 cu un șut simplu din șase metri.

Meciul de la Londra s-a încheiat cu lovitura de cap a lui Casemiro, din minutul 90+3.

În urma rezultatului din această etapă, Manchester United se află pe locul patru în Premier League, cu 60 de puncte, în timp ce Tottenham se află pe poziția a cincea, cu 54 de puncte.

VIDEO Rezumat Tottenham - Manchester United 2-2

Tottenham - Manchester United 2-2, în etapa 33 din Premier League

Min 90+3: Casemiro trimite peste poartă cu capul, din șase metri.

Min 79: GOOOL Tottenham. Son egalează cu un șut simplu din șase metri.

Min 75: Harry Kane șutează din marginea careului mare, dar mingea este reținută de David de Gea.

Min 66: Son trimite pe lângă poartă din marginea careului de șase metri.

Min 57: Bruno Fernandes trimite un șut puternic, dar balonul nimerește bara transversală.

Min 56: GOOOL Tottenham. Pedro Porro punctează cu un șut superb, care se duce în vinclu.

Min 50: Hojbjerg șutează de la distanță, dar mingea se duce peste poarta lui David de Gea.

Min 46: Începe repriza a doua a meciului.

PAUZĂ

Min 44: GOOOL Manchester United! Marcus Rashford marchează pentru 2-0, cu un șut din partea stângă a careului mare.

Min 28: David de Gea intervine excelent la lovitura de cap a lui Perisic, la o lovitură de la colțul terenului.

Min 25: Bruno Fernandes șutează de la distanță, însă pe direcția lui Forster. Portarul lui Tottenham respinge mingea în corner.

Min 19: Sancho are o nouă șansă de a înscrie, dar Perisic respinge de pe linia porții.

Min 13: Marcus Rashford șutează din lovitură liberă, dar mingea se duce pe lângă poarta lui Forster.

Min 7: GOOOL Manchester United! Jadon Sancho înscrie cu un șut superb din interiorul careului mare. Mingea se duce la colțul lung, fără șanse pentru Forster.

Min 1: Începe meciul.

Echipele de start:

Tottenham: Forster - Romero, Dier, Lenglet - Porro, Hojbjerg, Skipp, Perisic - Richarlison, Son, Kane

Manchester United: De Gea - Wan-Bissaka, Lindelof, Shaw, Dalot - Eriksen, Casemiro - Antony, Fernandes, Sancho - Rashford

Gazdele sunt cu moralul la pământ după eșecul din etapa trecută, 6-1, cu Newcastle, partidă în urma căreia antrenorul interimar, Cristian Stellini, a fost demis și înlocuit cu Ryan Mason.

De cealaltă parte, cei de la Manchester United au reușit calificarea în finala Cupei Angliei după un succes la penalty-uri cu Brighton.

În confruntarea din tur, de pe Old Trafford, Manchester United s-a impus cu 2-0 datorită unor goluri marcate de Bruno Fernandes și Fred.

Ambele formații se luptă pentru o clasare în top 4 la finalul stagiunii, astfel confruntarea se așteaptă a fi una strânsă, pe muchie de cuțit.

Clasament Premier League

Echipele probabile:

• Tottenham: Forster - Romero, Dier, Davies - Porro, Hojbjerg, Skipp, Perisic - Kulusevski, Kane, Son
  • Manchester United: De Gea - Wan-Bissaka, Lindelof, Maguire, Shaw - Eriksen, Casemiro, Sabitzer - Antony, Martial, Rashford

Etichete: tottenham , manchester united , premier league etapa 33

Cum ar putea ajunge România în urna a doua pentru preliminariile Cupei Mondiale. Posibili adversari

Miza este uriașă. România a început perfect campania de Liga Națiunilor, cu o victorie 3-0 în...

tiriac
”Vreau 100.000.000 de euro pentru că mi-au distrus viața”. Ion Țiriac, dezamăgit că n-a fost ascultat

Fără dubii! Presa britanică a spus cu ce scor se va termina România - Lituania
FOTBAL: KOSOVO - ROMÂNIA, LIGA NATIUNILOR (06.09.2024)
Mircea Lucescu, moment inedit cu Răzvan Marin, la conferință: "Vorbește tu în locul meu! Hai, spune-le ceva"
mircea
Un actor celebru a venit în România pentru o antrenoare de fitness. Ce a urmat
Screenshot 2024-09-08 at 17.16.30
Mirel Rădoi a luat decizia, după oferta primită din SuperLigă

Oficial Fotbalistul care a marcat cel mai frumos gol din lume în 2019 tocmai a semnat în SuperLigă
Screenshot 2024-09-09 132540
Lituanienii l-au descris scurt pe Mircea Lucescu, după ce au aflat ce a spus selecționerul României la conferință
mircea
Giovanni Becali a dezvăluit că Alex Cicâldău nu mai semnează cu Petrolul! Are două variante, una din SuperLigă
giovanni
Wayne Rooney, gol spectaculos la revenirea pe "Old Trafford"
Manchester United Legends v Celtic Legends, Charity Football Match, Manchester, UK - 07 Sep 2024
Avantajul de care FCSB poate profita în meciul cu Manchester United: ”Este foarte slab”
Manchester United team line up, back row left to right, Rasmus Hojlund, Diogo Dalot, Scott McTominay, Harry Maguire, Jonny Evans, Andre Onana and Aaron Wan-Bissaka. Front row, Christian Eriksen, Alejandro Garnacho, Marcus Rashford and Bruno Fernandes befo
Claudia Schiffer, la 54 de ani. Modelul care în anii ’90 cucerea lumea cu frumusețea sa a sărbătorit în costum de baie
Ce lovitură! Șumudică transferă la Rapid vedeta lui CFR Cluj. Toate cifrele tranzacției
Alexandru Cicâldău revine la Universitatea Craiova! Mihai Rotaru s-a înţeles cu Galatasaray: detaliile afacerii
Jennifer Lopez, prima apariție publică de la divorț. Actrița, fabuloasă la premiera noului său film, într-o rochie a „răzbunării”
Antonia, dans la bară doar în lenjerie: "S-a închis la non-stop". Lecție de senzualitate în clipul piesei "Ploi de tequila"
Lucescu tratează „boala noastră cronică“: greșeala românească pe care o tot repetăm, fără să învățăm nimic
Cine era domnitorul ce a fost ultimul din dinastia Mușatinilor pe tronul Moldovei? Cine i-a urmat?
A murit Sonia Iovan, prima gimnastă din România care a obținut o medalie olimpică
Doi jucători, OUT din lotul României pentru meciul cu Lituania. La cine a renunțat Iordănescu
Dat afară ”pe ușa din dos” de Manchester United, Anthony Martial și-a găsit o nouă echipă
File photo dated 09-02-2021 of Manchester United's Anthony Martial, who will be unavailable for Manchester United's Premier League trip to Brentford if the match goes ahead, amid reports he wants to leave the club. Issue date: Monday December 13, 2021.