FCU Craiova - Unirea Ungheni 2-0. Oltenii au urcat pe loc de play-off
Oficial Adrian Mititelu a transferat la FCU Craiova un jucător care poate evolua pe două posturi
gigi
Dinamo, reacție-fulger după moartea lui Gigi Mulțescu
LIVE Liga a 2-a: Voluntari-Chindia Targoviste
Etapa 6

Video ASU Poli Timișoara - Rapid 1-2. Giuleștenii au întors rezultatul în ultimele trei minute pe ”Dan Păltimișanu”

15.04.2021, 18:18

ASU Poli Timișoara a pierdut dramatic pe teren propriu în fața Rapidului, în etapa a 3-a din play-off-ul Ligii 2. Bănățenii au condus cu 1-0, dar giuleștenii au revenit și s-au impus cu 2-1.

rapid
Rapidiștii, după golul marcat de Sefer / Foto: Captură Digi Sport.
  • Premier League: Tottenham - Arsenal, duminică, 16:00, DGS 1

• SuperLiga: CFR Cluj - FCSB, duminică, 21:00, DGS 1

Bănățenii au avut prima ocazie periculoasă în minutul patru. Acțiunea gazdelor s-a încheiat cu o minge expediată de Popovici mult peste poartă.

În minutul 30, Timișoara a deschis scorul. Ignea a profitat de o gafă a lui Dandea, care nu a reușit să respingă o minge centrată de pe partea stângă.

În partea secundă, giuleștenii au alergat după golul egalizator. Sefer și-a încercat norocul cu două șuturi de la distanță, dar nu l-a învins pe Hindrich. Rapidiștii au obținut victoria în ultimele minute, cu un penalty transformat de Bălan și o fază încheiată cu un gol semnat de același Sefer, iar Poli - Rapid s-a încheiat 1-2.

După acest meci, Rapid a revenit pe primul loc, la egalitate de puncte cu U Craiova 1948, pe care o va întâlni în etapa următoare.

Timișoara rămâne ultima în play-off și se va deplasa în runda următoare la Mioveni.

ASU Poli Timișoara - Rapid 1-2

Minutul 90+3: Final de meci!

Minutul 90: GOOL Rapid! Sefer scapă spre poartă și îl execută pe Hindrich cu un șut cu latul.

Minutul 87: GOOL Rapid! Bălan înscrie din penalty!

Minutul 52: Șansă bună pentru Rapid! Sefer șutează cu pământul, dar mingea este respinsă în corner de Hindrich.

Minutul 47: Sefer trage cu stângul puțin pe lângă poarta lui Hindrich.

Minutul 46: S-a reluat jocul!

Minutul 45: Pauză!

Minutul 30: GOOL ASU Poli! Ignea deschide scorul cu un șut din interiorul careului, după o gafă a lui Dandea.

Minutul 4: O primă ocazie pentru bănățeni, încheiată cu un șut mult peste poarta lui Moldovan.

Minutul 1: Fluier de start!

Echipele de start:

• Rapid: Moldovan - Voicu, Dandea, Nastos, Goge - Barbu, Costin, Pănoiu - Sefer - Hlistei, Bălan
    Rezerve: Drăghia, Ignat, Florică, Bradu, Dumitrescu, Iosif, Ursu, Lazăr, Ioniță, Voicu
  • ASU Poli: Hindrich - Radu, Coadă, Bocsan, Scutaru, Popvici - Cioinac - Codrea, Ignea - Plazonja, Axente
    Rezerve: Păduraru, Radunovic, Jurj, Manea, Ivanovici, Pamfile, Rus, Mera, Casado

Giuleștenii au pornit perfect în play-off, reușind să câștige în primele două etape, cu Csikszereda și Dunărea Călărași. De partea cealaltă, ASU Poli Timișoara a remizat cu Dunărea Călărași și a pierdut la Craiova.

Rapid poate reveni pe locul 1 în cazul unui succes, fiind în acest moment la trei puncte de FC U Craiova 1948. CS Mioveni s-a apropiat la un punct de Rapid după victoria cu Dunărea Călărași, scor 5-1.

Înaintea meciului de la Timișoara, Rapid a anunțat că antrenorul Mihai Iosif și-a prelungit contractul până la finalul sezonului următor.

După plecarea lui Nicolae Grigore, Mihai Iosif a preluat echipa și a obținut patru victorii importante, două în sezonul regulat și două în play-off, cu Dunărea Călărași (4-0), Metaloglobus (4-2), Csikszereda (1-0) și Dunărea Călărași (4-1).

LIVE VIDEO ASU Poli Timișoara - Rapid, ora 16:30, Digi Sport 1. Situația din clasament

LIVE VIDEO ASU Poli Timișoara - Rapid, ora 16:30, Digi Sport 1. Giuleștenii au câștigat ultimul meci direct

Etichete: dan alexa , play-off liga 2 , meciuri rapid , video liga 2 , mihai iosif , meciuri poli timisoara , poli timisoara rapid

Cum arată sistemul revoluționar de transport care promite viteze de 700 km/h. Primul test a fost efectuat cu succes

Transportul la viteze de 700 km pe oră cu hyperloop-ul este cu un pas mai aproape de realitate...

Screenshot 2024-09-13 at 22.25.30
MERCATO 2024 | Toate transferurile verii sunt AICI. Rapid a dat lovitura verii în România

MERCATO 2024 | Fereastra de transferuri din vara acestui an a fost una electrizantă.

Deasupra lui Messi! Zidane a numit cel mai bun jucător din istorie: "Nimeni nu m-a impresionat ca el!"
zidane
OUT de la Rangers! ”Decizia are efect imediat”
ianis-hagi-digisport
"În trening la nuntă, în costum la prelungirea contractului!" Prezentă la ambele evenimente, soția a reacționat
lunin
Comportamentul lui Ianis Hagi i-a lăsat "mască". Ce cuvinte au folosit jurnaliștii scoțieni la adresa românului
Rangers v Aberdeen, Cinch Scottish Premiership, Football, Ibrox Stadium, Glasgow, Scotland, UK - 27 Oct 2021
gigi

News Alert Gigi Mulțescu a murit
multescu
Reacția familiei lui Gigi Mulțescu, după moartea legendei lui Dinamo
multescusssss black
Radu Drăgușin, salvat de Real Madrid? Vestea venită chiar înainte de Tottenham - Arsenal
FOTBAL:ANTRENAMENT ROMANIA (6.06.2024)
În mai puțin de 24 de ore, Gigi Becali și-a recuperat investiția în doi jucători cumpărați de FCSB
Unul dintre jucătorii de la FCSB renunță la colaborarea cu firma de impresariat a fraţilor Becali
Reacția lui Tom Hardy, după ce Charlize Theron a mărturisit că s-a simțit amenințată de prezența lui la filmările "Mad Max: Fury Road": "Presiunea pusă pe noi era copleșitoare"
Katy Perry, criticată dur după show-ul făcut la MTV VMA: „Este disperată. Cariera ei s-a încheiat!”
Ion Țiriac și-a luat avion de 60.000.000 de euro. Prin ce teste trece miliardarul de 85 de ani ca să-l piloteze
Amendă de 30.000 lei pentru românii care nu își pregătesc apartementul de iarnă iarnă. Ce greșesc?
Indicatorul rutier care le dă mari bătăi de cap șoferilor din România. Mulți nu știu ce să facă în momentul în care îl întâlnesc
A murit Gheorghe Mulțescu, fost antrenor la Dinamo și Craiova
În fotbalul românesc a apărut ”turbo Mitriță”! Jucătorul care e așteptat să ”explodeze” în următorii doi ani
moses-abbey

Tu știi cum se mănâncă, de fapt, fructul kiwi? Un medic explică modul corect prin care poți asimila toate fibrele
Momentul când un tigru atacă un porc mistreț în India, surprins de un fotograf. Imaginile sunt greu de urmărit