GIGI BECALI RADE
Cale liberă către FCSB? Clubul a făcut anunțul despre atacantul de 1.300.000€ ofertat de Gigi Becali
ucluj
Jucătorul de la liderul ”U” Cluj care a fost convocat la echipa națională
cfr-iasi
Live Video&Text CFR Cluj - Poli Iași 2-0, ACUM, pe Digi Sport 1. Louis Munteanu a majorat scorul
LIVE Superliga: CFR Cluj-Politehnica Iasi
Etapa 12
Unirea Slobozia Unirea Slobozia
2 - 2
Universitatea Cluj Universitatea Cluj
Sb 05.10.2024 16:45

Unirea Slobozia - U Cluj 2-2. Liderul SuperLigii revine de la 0-2 și obține un punct

05.10.2024, 18:40

• SuperLiga: FC Botoșani - Rapid, duminică, 18:15, DGS 1

• SuperLiga: FCSB - FC Buzău, duminică, 21:00, DGS 1

Unirea Slobozia și Universitatea Cluj au terminat la egaliate, scor 2-2, partida din cadrul etapei a 12-a din SuperLiga României.

• Partida a putut fi urmărită în direct pe Digi Sport 1, pe site-ul digisport.ro și în aplicația Digi Sport, de către abonații Digi România.

Unirea Slobozia - U Cluj 2-2

Echipa lui Adi Mihalcea a început perfect partida, iar la pauză avea deja 2-0, după golurile marcate de Gele (minutul 16) și Constantin Toma (minutul 22).

În cea de-a doua repriză, liderul Ligii 1 s-a trezit, iar Artur Miranyan a redus din diferență, în minutul 52. După doar un minut, Slobozia a marcat din nou, dar golul reușit de Vlăsceanu a fost anulat pe motiv de ofsaid.

În minutul 64, Radu Boboc a restabilit egalitatea, iar partida s-a încheiat 2-2.

• După acest rezultat, Universitatea Cluj se menține pe prima poziție a SuperLigii, în timp ce Unirea Slobozia este pe 13.
Screenshot 2024-10-05 184519
Clasament SuperLiga / Captură Digi Sport

VIDEO cu rezumatul partidei:

”U” Cluj este lider în SuperLigă, iar în cazul unui rezultat pozitiv la Clinceni își va păstra acest loc și la finalul etapei cu numărul 12, indiferent de ce va face Universitatea Craiova, ocupanta locului secund.

Este important de precizat că ”Șepcile roșii” vin după două meciuri fără victorie, 1-1 cu Universitatea Craiova și 0-1 cu Poli Iași.

De cealaltă parte, Unirea Slobozia are trei înfrângeri consecutive și a marcat un singur gol în aceste partide. Formația lui Adrian Mihalcea ocupă locul 14 în clasament, cu doar 11 puncte.

Cele două formații s-au mai întâlnit doar de patru ori în istorie, iar toate confruntările au avut loc în Liga 2. ”Șepcile roșii” s-au impus de de două ori, Unirea Slobozia o singură dată, iar un meci s-a terminat la egalitate.

• 90+5 final
  • 82 oc
    Ocazie Unirea Slobozia

Camara intră în careu, șutează, dar balonul lovește doar bara!

• 80 cg
    Cartonaş galben Universitatea Cluj

Alex Chipciu este avertizat!

• 77 oc
    Ocazie Universitatea Cluj

Oaidă lovește cu capul din careu, dar balonul trece pe lângă poartă!

• 75 s
    Schimbare Universitatea Cluj

Ovidiu Bic este înlocuit de Răzvan Oaidă!

• 75 s

Dan Nistor este înlocuit de Gabriel Simion!

• 66 s
    Schimbare Unirea Slobozia

Camara intră în locul lui Aganovic

• 63 g
    Gol Universitatea Cluj

Radu Boboc șutează din careu și restabilește egalitatea!

• 53 oc

Laurențiu Vlăsceanu marchează, dar golul este anulat pe motiv de ofsaid!

• 52 g

Radu Boboc centrează perfect, iar Artur Miranyan îl învinge cu capul pe Rusu!

Berto este înlocuit de Miranyan!

Vadin Rață intră în locul lui Ovidiu Popescu!

Vladislav Blănuță intră în locul lui Robert Silaghi!

• 40 oc

Unirea Slobozia ratează șansa de a duce scorul la 3-0!

• 25 cg
    Cartonaş galben Unirea Slobozia

Jordan Gele este avertizat!

• 22 g
    Gol Unirea Slobozia

Toma execută excelent o lovitură liberă și îl învinge pe Gertmonas!

• 16 g

Gele șutează din centrul careului și îl învinge pe Gertmonas!

• 4 oc

Thiam șutează periculos de la distanță, dar balonul trece puțin peste poarta lui Rusu!