News Alert Lovitură de proporții! Mirel Rădoi, aproape de o revenire în Liga 1
Exclusiv Cuvintele care l-au făcut pe Pușcaș să spună "Îmi fac bagajul și plec acasă"! Reacția lui Mircea Lucescu
Sepsi Sepsi
0 - 1
Unirea Slobozia Unirea Slobozia
Sb 24.08.2024 19:00

Sepsi - Unirea Slobozia 0-1. Formația lui Mihalcea face o nouă ”victimă”. Covăsnenii, trei înfrângeri consecutive

24.08.2024, 20:57

• SuperLiga: Sepsi - FC Botoșani, vineri, 18:00, DGS 1

• SuperLiga: Dinamo - Unirea Slobozia, vineri, 21:00, DGS 1

Unirea Slobozia a învins-o pe Sepsi, scor 1-0, în deplasarea de la Sfântu Gheorghe, în cadrul etapei cu numărul șapte din SuperLiga României.

Partida a putut fi urmărită în direct pe Digi Sport 1, dar și pe site-ul digisport.ro și în aplicația Digi Sport, de către abonații Digi România.

Sepsi - Unirea Slobozia 0-1. Formația lui Adrian Mihalcea face o nouă ”victimă” în SuperLigă

În urma acestui rezltat, Sepsi a rămas pe locul șapte în clasament, cu opt puncte. De cealaltă parte, formația lui Adrian Mihalcea se află o poziție mai jos, dar la egalitate de puncte.

Unirea Slobozia a fost cea care a marcat prima în acest meci, dar reușit lui Coadă din minutul 52 a fost anulată pentru ofsaid.

Singurul gol al acestei partide a fost marcat de Dmytro Pospelov, care a transformat o lovitură de la 11 metri în minutul 78 al partidei de la Sfântu Gheorghe.

Începând cu minutul 85 gazdele au evoluat în 10 oameni. Ninaj a primit direct cartonașul roșu pentru un fault în poziție de ultim apărător.

VIDEO Rezumatul partidei Sepsi - Unirea Slobozia 0-1

Clasament SuperLigă

clasament
Clasament SuperLiga, după Sepsi - Unirea Slobozia 0-1

Unirea este pe locul 15, în timp ce adversara sa de sâmbătă seară, Sepsi, este pe locul 7 cu 8 puncte, deci cu numai 3 puncte mai multe.

În plus, la Sepsi sunt și ceva probleme, care au izbucnit înaintea jocului cu U Cluj, în care echipa lui Sabău a învins cu 3-0, dar diferența putea fi și mai mare.

• Pentru Slobozia este abia al 7-lea meci în SuperLigă
  • Sepsi a ajuns la 280 de partide în SuperLigă, locul 13 din acest punct de vedere

Niczuly (1,82 metri) și Ninaj (1,91 metri) s-au luat la bătaie în zilele premergătoare jocului de la Cluj, iar antrenorul Bernd Storck i-a scos din lot, ceea ce a avut efect negativ asupra prestației echipei.

• Abonații Digi România mai pot vedea partida pe Aplicația Digi Sport și pe siteul digisport.ro, pe teritoriul României

Trebuie să sufere după ce au creat astfel de probleme. Comportamentul lor are consecințe. Din nimic am primit golul din prima repriză. Trebuie să fim mult mai eficienți în ultima treime a jocului.

Nu mă gândesc la lipsa răbdării conducerii. Mă gândesc la problemele pe care trebuie să le rezolv. Trebuie să reparăm lucrurile negative. Cum am jucat azi a fost o mare dezamăgire”, a spus Bernd Storck, la flash-interviul de după meciul cu U Cluj.

Între timp, Sepsi a mai făcut un transfer și l-a luat pe Dimitri Oberlin (26 de ani), un atacant camerunezo-elvețian care acum valorează 250.000 de euro, dar care la un moment dat era cotat la 6 milioane de euro.

Cartonaş roşu Sepsi

Ninaj a primit direct cartonașul roșu pentru un fault în poziție de ultim apărător.

• 81 s
    Schimbare Sepsi

Hajdin a intrat în locul lui Neskovic.

• 78 gp
    Gol din penalty Unirea Slobozia

Pospelov a transformat o lovitură de la 11 metri și Unirea Slobozia conduce.

• 75 fm
    Fază meci Unirea Slobozia

Aganovic a cerut lovitură de la 11 metri, după un duel cu Ninaj în careu. Arbitrul, după intervenția VAR, a dictat penalty.

• 70 s

Drăghiceanu a intrat în locul lui Coman.

• 70 s

Oteliță a fost înlocuit de Oroian.

• 68 oc
    Ocazie Sepsi

Marius Coman a avut o ocazie foarte promițătoare de a marca, dar a fost deposedat de minge chiar în momentul șutului.