Neil Lennon, la o lună după ce a plecat de la Rapid: ”A fost incredibil de neprofesionist”
FOTBAL:ROMANIA-LITUANIA, LIGA NATIUNILOR (9.09.2024)
Bătaie de joc! Încă o lovitură pentru Ianis Hagi la Rangers
Gloria Buzau Gloria Buzau
0 - 0
Otelul Galati Otelul Galati
Sb 14.09.2024 18:45

Gloria Buzău - Oțelul Galați 0-0. Remiză albă la debutul lui Eugen Neagoe! Gălățenii au terminat meciul în 10

14.09.2024, 20:35

• Champions League: Bologna - Șahtior, miercuri, 19:45, DGS 1

• Champions League: Manchester City - Inter, miercuri, 22:00, DGS 1

Gloria Buzău a primit vizita celor de la Oțelului Galați, într-un meci din cadrul etapei a 9-a din SuperLiga

• Partida dintre cele două formații a putut fi văzută în direct pe Digi Sport 1. De asemenea, abonații Digi România au avut posibilitatea de a urmări partida pe aplicația Digi Sport și pe site-ul digisport.ro

Gloria Buzău - Oțelul Galați 0-0. Remiză între Eugen Neagoe și Dorinel Munteanu

Duelul dintre cele două formații a fost extrem de echilibrat, motiv pentru care prima ocazie importantă a venit abia în finalul primei reprize.

Gălățenii au intrat mai bine în meci după pauză și au avut o șansă importantă prin Maciel.

Totuși, cei care au irosit cea mai mare ocazie importantă a meciului au fost băieții antrenați de Eugen Neagoe. Alexandru Stan a risipit o oportunitate imensă, după ce Budescu i-a centrat perfect în careu.

Gălățenii au terminat meciul în 10 oameni, după ce Stevanovic a văzut al doilea galben în minutele de prelungiri și a fost eliminat.

În urma acestui rezultat, Gloria Buzău a rămas ultima în clasament, cu șase puncte, în timp ce Oțelul Galați este pe doi, cu 16 puncte, și în continuare neînvinsă.

VIDEO cu rezumatul meciului Gloria Buzău - Oțelul Galați 0-0:

Partida care se va juca pe stadionul Municipal din Buzău se anunță una dezechilibrată, mai ales prin prisma rezultatelor înregistrate de cele două formații în acest start de sezon.

Dacă Gloria Buzău are doar cinci puncte acumulate în clasament după opt etape și nu a reușit nicio victorie în ultimele cinci partide, Oțelul Galați nu a suferit nicio înfrângere până acum în acest sezon și a obținut 15 puncte după șapte meciuri jucate.

După ce buzoienii au pierdut, scor 1-2, pe teren propriu, în fața Unirii Slobozia, în etapa precedentă de campionat, oficialii Gloriei au decis să-l demită pe Andrei Prepeliță (38 de ani) din funcția de antrenor principal al echipei și să-l instaleze în locul său pe Eugen Neagoe (57 de ani).

În prezent, Gloria Buzău se află pe ultimul loc al clasamentului (16) din SuperLiga. De partea cealaltă, Oțelul pregătit de Dorinel Munteanu (56 de ani) ocupă locul al 4-lea al ierarhiei.

VIDEO Rezumat Unirea Slobozia - Gloria Buzău, scor 2-1

• 90+6 final
    Final meci

Final de meci! Partida s-a terminat la egalitate, scor 0-0.

• 90+3 s
    Schimbare Otelul Galati

Maciel, schimbat cu Cristian Chira.

• 90+3 s

Adăscăliței a intrat în locul lui Zhelev.

• 90+2 cgr
    Cartonaş galben-roşu Otelul Galati

Stevanovic a văzut al doilea cartonaș galben și a fost eliminat.

• 90 sp2
    Start prelungiri repriza 2

Partida a fost prelungită cu patru minute.