ion craciunescu
Exclusiv Ion Crăciunescu a reacționat, după ce Dorinel Munteanu a acuzat viciere de rezultat la meciul cu ”U” Cluj: ”Simpatic”
neagoe
Video ”Spectacol”. Eugen Neagoe, după 3-0 cu Hermannstadt: ”Budescu nu s-a antrenat o săptămână”
dorinel-ilie
Exclusiv Ilie Dumitrescu a răbufnit și i-a transmis un mesaj clar lui Dorinel: ”Dacă mai face o dată așa, o să am aceeași reacție!”
Gloria Buzau Gloria Buzau
3 - 0
Hermannstadt Hermannstadt
Vi 18.10.2024 18:30

Gloria Buzău - Hermannstadt 3-0. Budescu, show în Crâng. Oaspeții, două cartonașe roșii

18.10.2024, 20:30

• SuperLiga: Sepsi - UTA Arad, sâmbătă, 18:15, DGS 1

• SuperLiga: Petrolul - CFR Cluj, sâmbătă, 21:00, DGS 1

Gloria Buzău a învins-o pe Hermannstadt, scor 3-0, în etapa a 13-a a SuperLigii.

• Partida dintre Gloria Buzău și Hermannstadt a putut fi urmărită pe Digi Sport 1 și pe digisport.ro, dar și în aplicația Digi Sport, de către abonații Digi România.

Gloria Buzău a învins-o cu 3-0 pe Hermannstadt și a scăpat de ultimul loc din SuperLiga

Gloria Buzău a învins-o pe Hermannstadt la capătul unui meci pe care l-a dominat de la un capăt la altul.

Constantin Budescu a înscris de două ori pentru Gloria Buzău, în minutele 45+2 și 71, în timp ce Matos a închis tabela, în minutul 90+4.

Cei de la Hermannstadt au văzut două cartonașe roșii. Ivanov a fost eliminat în minutul 54, la al doilea galben, după un fault dur la Ferrarreso. Balaure a vîzut cartonașul roșu în afara terenului, pentru proteste.

În urma acestui rezultat, Gloria Buzău a urcat pe locul 14 în SuperLiga, cu 13 puncte. Hermannstadt se află cu o poziție mai sus, dar cu același număr de puncte.

Clasamentul din SuperLiga

clasament superliga buzau hermannstadt
Clasamentul din SuperLiga / Foto: Digi Sport

VIDEO Rezumat Gloria Buzău - Hermannstadt 3-0

Știrea inițială

Gloria Buzău - Hermannstadt, LIVE VIDEO, 18:30, DGS 1

SuperLiga revine după pauza pentru meciurile echipelor naționale, iar primul meci al etapei va fi disputa dintre Gloria Buzău și Hermannstadt

Înaintea duelului direct, formația antrenată de Eugen Neagoe ocupă ultima poziție din clasament, cu 10 puncte înregistrate.

De cealaltă parte, sibienii, antrenați de Marius Măldărășanu sunt pe locul al 13-lea, cu 13 puncte obținute.

În cadrul etapei a 12-a, ultima disputată în campionatul intern, buzoienii au pierdut partida din deplasare cu FCSB, scor 2-3, în timp ce Hermannstadt a pierdut la scor duelul cu Sepsi, 0-4.

În actualul sezon al SuperLigii, Gloria Buzău a obținut două victoii, 4 egaluri și 6 înfrângeri, în timp ce Hermannstadt are 3 victorii, 4 rezultate de egalitate și 5 eșecuri.

VIDEO rezumat FCSB - Gloria Buzău 3-2

VIDEO rezumat Hermannstadt - Sepsi 0-4

• 90+5 fr2

Se încheie meciul din Crâng.

• 90+4 g
    Gol Gloria Buzau

Matos înscrie din patru metri, cu poarta goală, după un contraatac.

Ocazie Hermannstadt

Găman șutează de la marginea careului mare, dar mingea se duce pe lângă poartă.

• 82 s
    Schimbare Gloria Buzau

Budescu este schimbat în aplauzele publicului cu Matos.

• 78 cr
    Cartonaş roşu Hermannstadt

Balaure vede cartonașul roșu de pe banca de rezerve, după ce ar fi avut un comportament neadecvat.

• 71 g

Budescu înscrie cu un șut superb la colțul lung, de la 14 metri, după o combinație cu Ișfan.

• 68 s

Iese Gheorghe și intră Tavares.

• 67 cg

Ciranni este avertizat.

• 65 cg

Selimovic este avertizat. L-a faultat pe Ferraresso în marginea careului mare. Arbitrul acordase inițial penalty.

• 61 s

Iese Buș și intră Chițu.

• 61 s

Iese Popescu și intră Stoica.

• 54 cgr
    Cartonaş galben-roşu Hermannstadt

Ivanov îl faultează dur pe Ferraresso în marginea terenului, vede al doilea galben, implicit pe cel roșu și este eliminat.

• 52 s

Iese Cestor și intră Turda.

• 48 cg

Ivanov este avertizat.

Iese Stan și intră Pîrvulescu.

Intră Canadjija în locul lui Călin.

Înce partea a doua a meciului din Crâng.

• 45+3 fr1

Se încheie prima parte a meciului.

• 45+2 gp
    Gol din penalty Gloria Buzau

Constantin Budescu înscrie fără emoții de la 11 metri, cu un șut la firul ierbii.

• 45
    Info

Se acordă un minut de prelungire.

• 45 p
    Penalty

Murgia îl calcă în careu pe Ișfan, iar arbitrul acordă penalty, după consultarea imaginilor VAR.

• 38 oc
    Ocazie Gloria Buzau

Ferraresso șutează la colțul scurt, din interiorul careului mare, dar Căbuz e la post și respinge în corner.

• 35 oc

Ciranni ajunge în careul advers cu mingea la picior, dar din 13 metri șutează pe lângă poarta lui Căbuz.

• 23 oc

Ferraresso șutează din marginea careului mare, dar mingea se duce pe lângă poartă.

• 8 oc

Ion Gheorghe șutează din marginea careului mare, dar Cătălin Căbuz reține fără probleme.