Calgary, Alberta, Canada. July 10, 2020. Club Barcelona vs Real madrid close up to their jersey logo
Fotbalistul Barcelonei care a spus că ”nu va juca niciodată pentru Real Madrid”
Screenshot 2024-07-03 at 16.11.26
Foto Internetul a ”explodat” după apariția lui Ianis Hagi de la EURO 2024! Imaginile au făcut înconjurul lumii
Fussball, Herren, Saison 2023/24, Euro 2024 (Viertelfinale) in Hamburg, Portugal - Frankreich, Cristiano Ronaldo (Portug
Foto Gestul făcut de Cristiano Ronaldo imediat după ultimul său meci la un Campionat European

Video Real Madrid - Deportivo Alaves 5-0. Recital pe ”Bernabeu”! Ianis Hagi a jucat 70 de minute

15.05.2024, 00:43

Meciul dintre Real Madrid și Deportivo Alaves, din cadrul etapei a 36-a din La Liga s-a terminat cu scorul de 5-0 și a putut fi urmărit în direct la Digi Sport 2, dar și pe site-ul digisport.ro și în aplicația Digi Sport, de către abonații RCS-RDS.

arda guler-real
Arda Guler celebrează marcharea unui gol pentru Real Madrid / Foto: Profimedia
  • Media: Digi Sport Special, sâmbătă, 17:30, DGS 1

• Media: Fotbal European, sâmbătă, 21:00, DGS 1

Real Madrid e lider în La Liga, cu 93 de puncte acumulate, 14 peste Barcelona, și e campioană matematic. Alaves se află pe locul 11, cu 42 de puncte, fără griji în privința retrogradării.

Real Madrid - Deportivo Alaves 5-0. ”Galacticii” câștigă la pas cu andaluzii

Ianis Hagi a început în forță meciul de pe ”Santiago Bernabeu”, iar în minutul 7 a trimis un șut de la mijlocul terenului, în încercarea de a-l suprinde pe Courtois. Mingea expediată de Ianis a trecut alături. Trei minute mai târziu, Bellingham a deschis scorul pentru Real Madrid, cu un șut spectaculos din interiorul careului.

În minutul 27, Vinicius a primit o pasă în interiorul careului de la Camavinga, iar brazilianul a înscris simplu, cu latul, pentru 2-0. Ianis Hagi a mai încercat încă o dată să îl surprindă pe Courtois, când a trimis un șut puternic de la marginea careului, dar portarul madrilen a respins în afara terenului.

Finalul de primă repriză l-a adus în prim plan pe Valverde, care a expediat un șut în forță și a dus scorul la 3-0.

În partea a doua a jocului, Ianis Hagi a avut cea mai mare ocazie de a marca. Atacantul lui Alaves a trimis, în forță, o minge spre poarta Realului, însă Courtois a avut un reflex incredibil și a parat mingea.

Madrilenii au dominat copios și în partea a doua a meciului. În minutul 70, Vinicius a primit o pasă foarte bună de la Bellingham, în interiorul careului, iar atacantul brazilian a dus scorul la 4-0.

”Cireașa de pe tort” a fost pusă de Arda Guler, care în minutul 81 a punctat pentru 5-0, la doar câteva minute după apariția sa pe teren.

Real Madrid s-a impus categoric, așadar, cu scorul de 5-0 și nu le-a oferit prea multe șanse andaluzilor.

Minutul 90+3: Arbitrul pune capăt jocului. Real Madrid câștigă în fața lui Alaves cu scorul de 5-0.

Minutul 81: GOOOL Real Madrid! Arda Guler marchează pentru 5-0 la doar câteva minute după ce a intrat pe teren.

Minutul 70: GOOOL Real Madrid! Vinicius a primit o pasă foarte bună de la Bellingham, în interiorul careului, iar atacantul brazilian a dus scorul la 4-0.

Minutul 57: Ocazia Alaves! Ianis Hagi a trimis în forță o minge spre poarta Realului, însă Courtois a avut un reflex incredibil.

Minutul 45+1: GOOOL Real Madrid! Valverde a expediat un șut în forță de la marginea careului și a dus scorul la 3-0.

Minutul 37: Ocazie Alaves! Ianis Hagi a trimis un șut puternic de la marginea careului, dar Courtois a respins în afara terenului.

Minutul 27: GOOOL Real Madrid! Vinicius a primit o pasă în interiorul careului de la Camavinga, iar brazilianul a înscris simplu, cu latul, pentru 2-0

Minutul 10: GOOOL Real Madrid! Jude Bellingham înscrie din interiorul careului, cu un șut spectaculos.

Minutul 7: Ianis Hagi a trimis un șut de la mijlocul terenului și a încercat să îl suprindă pe Courtois, însa mingea a trecut alături.

UPDATE: A început meciul.

• Real Madrid: Courtois - Carvajal, Nacho, Militao, Mendy - Valverde, Camavinga, Kroos - Rodrygo, Bellingham, Vinicius

Rezerve: Lunin, Guler, Martin, Modric, Ceballos, Vazquez, Rudiger, Kepa, Fran Garcia, Brahim Diaz, Joselu

• Alaves: Owono - Gorosabel, Abqar, Rafa Marin, Duarte - Guevara, Blanco, Hagi - Sola, Samu, Rioja

Rezerve: Guridi, Alkain, Kike Garcia, Benavidez, Ortiz, Panichelli, Javi Lopez, Tenaglia, Abde, Carlos, Giuliano, Sivera.

Real Madrid primește vizia lui Alaves după o victorie fără drept de apel cu Granada, 4-0, venită la trei zile după revenirea neverosimilă cu Bayern, 2-1 după 0-1 în minutul 88, care i-a adus calificarea în finala UEFA Champions League.

Alaves a avut și ea un meci dramatic recent, chiar runda trecută, pe teren propriu cu Girona. A egalat la 2 în minutul 90+9, după un assist al lui Ianis Hagi pentru Jon Guridi.

Cu Girona, Ianis Hagi a intrat în minutul 63 și a bifat primele minute pentru Alaves după o pauză de aproape două luni. A fost unul dintre cei mai buni jucători de la Alaves și este de așteptat să primească minute și la Madrid.

Real Madrid - Deportivo Alaves LIVE VIDEO, 22:30, DGS 2. Echipele probabile

• Real Madrid: Courtois - Carvajal, Rudiger, Nacho, Mendy - Valverde, Camavinga, Kroos - Bellingham - Brahim, Vinicius
  • Deportivo Alaves: Sivera - Tenaglia, Abqar, Marin, Lopez - Benavidez, Guevara - Vicente, Guridi, Simeone - Garcia

Etichete: real madrid , ianis hagi , deportivo alaves

Dezvăluiri scandaloase în cazul profesoarei de sport care și-a abuzat doi elevi. Cum i-a ademenit în apartamentul ei

O profesoară din Anglia care a fost găsită vinovată pentru întreținere de relații sexuale cu doi...

roamadda
Reacția englezilor după ce au văzut cum a plecat echipa României de la hotelul din Germania

La 3 zile după meciul de la EURO 2024, un olandez a spus cuvinte greu de digerat pentru români
Media Moment the Netherlands, Wolfsburg, Germany - 04 Jul 2024
Gigi Becali l-a sunat pe Gică Hagi imediat după eliminarea României de la EURO și i-a spus un singur lucru
hagi becali
Anunț direct din Germania: Jude Bellingham și-a aflat pedeapsa, după gestul golănesc făcut spre banca Slovaciei!
England and Slovakia - Uefa Euro 2024 Germany - Round of 16
UEFA a luat decizia în cazul lui Istvan Kovacs, după ce nu i-a dat meci în optimile EURO 2024
Uefa Europa League final - Atalanta BC v Bayer 04 Leverkusen - Aviva Stadium - Dublin

După eliminarea Germaniei de la EURO 2024, pentru nemți a venit ”potopul”!
profimedia-0881695301
Video Florin Prunea a auzit ce jucător mai vrea Gigi Becali și a intervenit: ”Nu vine niciodată la FCSB”
florin prunea
Foto S-a declanșat scandalul: ”Toată Germania se plânge”. Faza de la EURO 2024 care i-a scos din minți pe nemți
Spain v Italy: Group B - UEFA EURO 2024
O legendă a lui Rangers a spus ce se va întâmpla cu Ianis Hagi: ”Nu există nicio îndoială”
Oficial OUT de la Real Madrid! A plecat de la regina Europei și a semnat până în 2028: ”Mult succes!”
profimedia-0871212663
Izabel Goulart, supermodelul brazilian cu trup perfect, dans în costum de baie pe iaht în Mykonos
Florinel Coman, sub comanda unui "pușcăriaș" la arabi. Drama care i-a marcat viața antrenorului
Nici Dan Șucu, nici Gigi Becali: el e patronul din România care îl ia pe William Baeten de la Mititelu pentru titlu!
Tom Cruise, apariție rară alături de sora sa, Marian. Cei doi au fost surprinși pe aeroport, în ziua când actorul a împlinit 62 de ani
Camila Cabello, într-o fustă minusculă, din dantelă transparentă. A atras toate privirile pe străzile din Londra
Câți români au semnat petiția pentru rejucarea meciului cu Olanda, de la Euro 2024
Care pensionari au o pensie mai mică în septembrie? Sporuri și indemnizații ignorate la recalculare
Portar din Liga 1, după gratii la doar 32 de ani. Revolta soției: „Legea nu este egală pentru toți"
Sute de suporteri i-au așteptat pe jucătorii echipei naționale, la revenirea în țară VIDEO