FC Barcelona, Barca v GETAFE CF. OLIMPIC STADIUM LLUIS COMPANYS. MONTJUIC,BARCELONA. September 25,2024 FC BARCELONA vs G
Hansi Flick, victorii pe linie în La Liga. Cum l-a numit pe Lewandowski
FC Barcelona v Athletic Club - La Liga EA Sports - 24 Aug 2024
Video Barcelona - Getafe 1-0. Catalanii au ajuns la 7 victorii consecutive în La Liga
scandal
Video Scandal în timpul meciului Rapid - Oțelul: ”Dacă nu ștergi, te bat”. Scene ”incredibile” în Giulești: ”Luați-l pe ăsta”

Video Osasuna - Barcelona 4-2. Catalanii au suferit prima înfrângere din acest sezon în campionat

28.09.2024, 23:43

Barcelona a pierdut, în deplasare, scor 2-4, pe terenul Osasunei, într-un meci din cadrul etapei a 8-a din La Liga.

CA Osasuna v FC Barcelona - La Liga EA Sports, Pamplona, Spain - 28 Sep 2024
Meciul dintre Osasuna și Barcelona / Foto: Profimedia
  • Premier League: Man. United - Tottenham, duminică, 18:30, DGS 1

• SuperLiga: Sepsi - FCSB, duminică, 21:30, DGS 1

Golurile gazdelor au fost marcate de Ante Budimir (minutele 18 și 72, Bryan Zaragoza (minutul 28) și Abel Bretones (minutul 85). De partea cealaltă, pentru catalani au înscris Pau Victor (minutul 53) și Lamine Yamal (minutul 89).

În urma acestui rezultat, catalanii au făcut primul pas greșit din acest campionat, după ce în primele șapte etape acumulaseră maximum de puncte (21 din 21).

Osasuna - Barcelona 4-2

Gazdele de la Osasuna au început foarte bine acest meci cu Barcelona și au deschis scorul în minutul 18 prin Ante Budimir, care a fost servit excelent în fața porții de Zaragoza.

Catalanii nu și-au revenit, iar gazdele de la Osasuna și-au dublat avantajul pe tabelă în minutul 28, când Bryan Zaragoza a finalizat perfect după ce a fost găsit excelent în adâncime de Pablo Ibanez.

Catalanii au reușit să reducă din diferență în minutul 53 prin Pau Victor, care a marcat după o greșeală majoră a portarului advers Sergio Herrera.

Însă, gazdele au refăcut diferența de două goluri în minutul 72, după ce Budimir a transformat o lovitură de pedeapsă. Osasuna a mai punctat o dată în minutul 85 prin Abel Bretones și a pus la adăpost cele trei puncte pentru gazde.

Lamine Yamal a mai înscris pentru Barcelona în minutul 89, dar acest gol nu a putut evita înfrângerea catalanilor, scor 2-4, de pe terenul Osasunei.

În urma acestui rezultat, Barcelona se află pe primul loc în La Liga, cu 21 de puncte acumulate după opt etape, în timp ce Osasuna ocupă poziția a 6-a a ierarhiei, cu 14 puncte.

VIDEO Rezumat Osasuna - Barcelona 4-2

Min. 90+8: Final de meci!

Min. 89: Gool Barcelona! Yamal a șutat de la distanță și l-a învins pe Herrera.

Min. 86: Gool Osasuna! Bretones a dus scorul la 4-1 cu un șut superb de la mare distanță.

Min. 72: Gool Osasuna! Budimir a transformat de la punctul cu var.

Min. 70: Penalty pentru Osasuna! Budimir a fost faultat în careu de Dominguez, iar arbitrul a acordat lovitură de la 11 metri pentru Osasuna.

Min. 53: Gool Barcelona! Victor a marcat pentru catalani și a redus din diferență, după o greșeală comisă de Herrera.

Min. 46: A început repriza a doua!

Min. 45+2: Pauză!

Min. 28: Gool Osasuna! Ibanez i-a pasat pe culoar lui Zaragoza, care a avansat spre poarta adversă și l-a învins ușor pe Pena.

Min. 18: Gool Osasuna! Zaragoza i-a centrat în careu lui Budimir, iar acesta a trimis în plasă din câțiva metri.

Min. 1: A început partida!

Echipele de start

Osasuna: Herrera - Areso, Catena, Boyomo, Cruz - Ibanez, Torro, Oroz - Garcia, Budimir, Zaragoza

Rezerve: Arnaiz, Benito, Bretones, Fernandez, Garcia R., Garcia U., Gomez, Herrando, Martinez, Pena, Stamatakis, Vidal

Barcelona: Pena - Kounde, Dominguez, Cubarsi, Martin - Torre, Garcia, Pedri - Torres, Lewandowski, Victor

Rezerve: Astralaga, Balde, Casado, Cuenca, Fati, Fernandez G., Fernandez T., Fort, Martinez, Raphinha, Yaakobishvili, Yamal

Barcelona are un start perfect de sezon intern, cu 7 victorii din tot atâtea meciuri, iar laudele merg din toate părțile către trupa germanului Hansi Flick. În urmă cu 11 ani, Barca a mai avut un astfel de parcurs, ba chiar unul și mai bun, cu 8 victorii consecutive, dar, surpriză, nu a câștigat campionatul!

În sezonul 2013-2014, Geraldo Tata Martino a avut o serie de opt victorii la rând, o serie întreruptă în deplasarea contra bascilor de la Osasuna, pe stadionul pe care au fost prezenți, cum vor fi și acum, circa 23.000 de spectatori!

Adică la aceeași echipă pe care Barca o va întâlni sâmbătă seară. Acum 10 ani, Atletico obținea titlul, cu 90 de puncte, iar pe 2 și pe 3 terminau Barcelona, respectiv Real Madrid, cu câte 87 de puncte.

• Abonații Digi România mai pot viziona jocul pe Aplicația Digi Sport și pe siteul digisport.ro, pe teritoriul României

Și catalanii chiar au de ce să se teamă pentru că Osasuna nu a pierdut niciun meci pe teren propriu în acest sezon. Echipa are trei victorii și o remiză în cele 4 partide disputate ”acasă”.

Clasament La Liga după 7 etape

clasament spania
Clasament la Liga / Foto: Captură Digi Sport

Etichete: meciuri la liga , hansi flick , video osasuna baercelona

Concluzii după dezastrul Satan II. Putin nu controlează situația arsenalului nuclear. „Nicio rachetă grea nu e complet operațională”

Testul nereușit al rachetei balistice intercontinentale (ICBM) rusești „Sarmat” (cunoscută și sub...

Les célébrités arrivent ŕ la cérémonie des Trophées Fifa "
Cristi Chivu s-a mutat în România după 15 ani în străinătate și a avut parte de o mare surpriză: ”Nu e a lui”

"Telenovela" s-a terminat! Rangers i-a propus renegocierea salariului, Ianis Hagi a dat răspunsul final
ianis
Gigi Becali îl aștepta să semneze, dar ce a urmat l-a lăsat fără cuvinte: ”Rar întâlnești. Pe el nu-l interesează”
gigi5
Lui Gigi Becali i-a venit ”o idee” după meciul cu RFS și a dezvăluit decizia luată: ”20 de milioane de euro”
gigi
"Nu mă așteptam!" Ce a făcut Mihaela Cambei cu mașina primită de la Ion Țiriac
Screenshot 2024-08-19 at 17.56.02
scandal

Foto Victor Angelescu nu s-a mai abținut după ce Rapid a rămas FĂRĂ victorie în Giulești! Reacția lui Dan Șucu
FOTBAL:RAPID BUCURESTI-OTELUL GALATI, SUPERLIGA SUPERBET (28.09.2024)
Surprinzător! Ce se întâmplă cu Mazilu, după ce a fost trimis la echipa U21 a lui Brighton! Românul a costat 3.000.000 €
adrian-mazilu
Marius Șumudică a spus motivul pentru care Rapid a obținut doar un punct cu Oțelul
Care a fost cea mai mare primă încasată de Bănel Nicoliță de la Gigi Becali: „Au intrat toți banii în cont"
Gabi Tamaș dezvăluie: „Fumez de la cinci ani! La un moment dat m-am lăsat, din clasa a opta până în a noua”
Catherine Zeta-Jones, după ce a postat o poză nud: "În pană de idei pentru cadoul lui Michael. Asta e opțiunea nr 2"
Anca Țurcașiu, în formă maximă la 54 de ani. Și-a arătat bronzul ciocolatiu și corpul tonifiat, într-un costum de baie cu animal print
Radu Drăgușin și-a aflat suspendarea după eliminarea din Europa League. Mesajul fotbalistului
VIDEO „Manevra olandeză”: Nu mulți șoferi și pasageri știu să deschidă portiera mașinii în siguranță
Momentul în care Sever Mureșan a contat pentru sportul românesc. Legătura cu Dinamo și cele 159 de milioane de euro de la Dacia Felix
Mama lui l-a făcut să piardă transferul la un gigant al fotbalului. A ajuns la locul 8 din Franța, din sezonul precedent