Djokovic și Nadal / Foto: colaj Digi Sport

Video Turneul Campionilor 2019, ÎN DIRECT la Digi Sport. Miză dublă pentru "greii" Djokovic și Nadal

08.11.2019, 20:00
  • SuperLiga: Poli Iași - CFR Cluj, duminică, 16:00, DGS 1

  • SuperLiga: Gloria Buzău - FCSB, duminică, 20:45, DGS 1

Au mai rămas două zile până la startul Turneului Campionilor, transmis în direct la Digi Sport. Lupta cea mare se va da între Novak Djokovic și Rafael Nadal nu doar  pentru marele trofeu, ci și pentru primul loc în lume.

Rafael Nadal și Novak Djokovic sunt despărțiți de 640 de puncte în clasamentul ATP înainte de Turneul Campionilor. Pentru prima oară din 2016 încoace, lupta pentru fotoliul de lider se va da la Londra, în direct la Digi Sport. Câștigătorul competiției poate lua 1500 de puncte, dacă se impune în toate partidele.

"Am avut aceste lupte până la ultimul meci, până la ultimul turneu, cu el și cu Roger, de-a lungul anilor. Nu mă surprinde prea tare și cred că acest lucru va face evenimentul mai interesant", a spus Novak Djokovic.

"Este normal să se vorbească despre numărul 1 mondial, este o chestiune importantă, chiar și eu sunt curios să aflu dacă Rafa sau Djokovic vor câștiga", a precizat Roger Federer.

Djokovic, în grupă cu Federer, la Turneul Campionilor

Djokovic și Federer joacă în aceeași grupă, alături de Matteo Berrettini și Dominic Thiem. Ediția din acest an a Turneului Campionilor are patru jucători sub 23 de ani, iar Medvedev, Tsitsipas și Berrettini sunt debutanți în competiție.

"Nu cred că Berrettini și Dominic sunt veterani, dar dacă vreți să spuneți despre mine și Roger că suntem veterani, e în regulă, vom accepta. E grozav că sunt atât de mulți jucători tineri, cred că este fantastic pentru tenis și că lucrurile se schimbă", a spus Djokovic.

Djokovic are cinci titluri la Turneul Campionilor, iar Federer, șase. Anul trecut, trofeul a fost câștigat de Alexander Zverev.

Etichete: novak djokovic , rafael nadal , roger federer , turneul campionilor


Urmărește știrile digisport.ro și pe Google News


Noua Aplicaţie Digi Sport poate fi descărcată din
Digi24
Prima apariție a lui Iohannis după demisie. Unde a fost văzut fostul președinte

Klaus Iohannis și-a făcut prima apariție în spațiul public după ce și-a dat demisia din funcția de președinte al României. Fostul șef al statului a participat la slujba de duminică de la Biserica Catolică din Sibiu. Acesta a fost însoțit de Carmen Iohannis și de agentul SPP. 

Descarcă aplicația Digi24
TOP ARTICOLE

Italienii s-au convins de Florinel Coman, după Atalanta - Cagliari

Nici nu vrea să audă! Decizia luată de Simona Halep, la mai puțin de două săptămâni de la retragerea din tenis

Reacția lui Dan Petrescu, după ce Răzvan Lucescu a spus că FCSB a obținut o "victorie falsă" cu PAOK

Lovitură de proporții: acord cu Xabi Alonso

Procesul "sărutului forţat" s-a încheiat. Procurorii au cerut doi ani și jumătate de închisoare

RECOMANDĂRILE REDACȚIEI

Live Video&Score Poli Iași - CFR Cluj 1-1, ACUM, pe Digi Sport 1. În 10 oameni, gazdele au egalat!

E pe picior de plecare de la Rapid! Ce a spus Șumudică despre jucătorul dat afară din lot

Ce au scris scoțienii despre Ianis Hagi, după meciul în care a provocat două autogoluri

N-a mai rezistat! Șumudică i-a răspuns lui Chipciu, după discursul care a făcut înconjurul României

Citeşte şi

Video ATP Doha, în direct la Digi Sport | Suspendarea lui Jannik Sinner le-a dat planurile peste cap celor din Qatar

Decizia luată de Novak Djokovic în privința parteneriatului cu Andy Murray

PEROZ„Sunt tatuată pe 90% din corp. Lumea mă judecă, dar asta nu mă face o mamă rea”. A fost dată afară din restaurante din cauza tatuajelor

FILM NOWSalma Hayek a publicat poze din anii '90, în care apare fără haine, și a stârnit reacții cu nemiluita. 1,3 milioane de like-uri s-au strâns în timp record

„Ce faci, mă?!”. Florin Tănase, reacție nervoasă la adresa unui suporter care voia să facă o poză cu el citeşte ştirea pe Prosport.ro

„A avut momente de declin. Este ceva psihologic”. Antrenorul lui Dennis Man, anunț despre jucătorul român citeşte ştirea pe ziare.com

PROFM Antonia, strălucitoare și elegantă într-o rochie transparentă prin care i se întrezărește lenjeria. Etalon de senzualitate și încredere

Comentarii
Ne rezervăm dreptul de a modera/bloca/elimina comentariile care nu respectă un limbaj civilizat, care conţin jigniri, injurii sau calomnii ori instigă la violență, la încălcarea legii sau îndeamnă la atacuri la persoane/instituții
Incarca mai multe comentarii...
ProFm

Antonia, strălucitoare și elegantă într-o rochie transparentă prin care i se întrezărește lenjeria. Etalon de senzualitate și încredere

Digi World

Cum s-a schimbat corpul unui bărbat care a mâncat câte 30 de ouă pe zi timp de o lună. Rezultatele surprinzătoare ale dietei extreme

Digi Animal World

Momentul emoționant în care un câine află că stăpâna sa este însărcinată. Imaginile inedite fac furori pe Tik Tok