Irina Begu s-a calificat în semifinalele turneului WTA de la Palermo / Foto: Profimedia

Irina Begu - Karolina Muchova 1-6, 1-6. Românca, învinsă în semifinalele turneului de la Palermo

21.07.2024, 00:01
  • SuperLiga: UTA - Hermannstadt, luni, 18:00, DGS 1

• SuperLiga: Rapid - U Cluj, luni, 21:00, DGS 1

Irina Begu (33 de ani, 142 WTA) a fost învinsă de Karolina Muchova (27 de ani, 35 WTA), scor 1-6, 1-6, în semifinalele turneului WTA de la Palermo.

Partida a putut fi văzută ÎN DIRECT pe Digi Sport 1. De asemenea, abonații Digi România au putut urmări confruntarea pe site-ul digisport.ro, dar și în aplicația Digi Sport.

Irina Begu - Karolina Muchova 1-6, 1-6. Românca a ratat calificarea în finala de la Palermo

Românca nu a putut produce surpriza în semifinale și a fost învinsă fără drept de apel de Karolina Muchova (35 WTA). Sportiva din Cehia a rezolvat partida într-o oră și 14 minute. În finală, Muchova o va întâlni pe Qinwen Zheng, care a trecut în semifinale de Diane Parry (58 WTA), scor 7-5, 6-4.

UPDATE 00:16: Final de meci! Muchova a câștigat și setul secund, scor 6-1, și s-a calificat în finala turneului de la Palermo. Irina Begu nu a putut repeta performanța din 2022.

UPDATE 00:10: Muchova face legea și în acest set secund. Sportiva din Cehia are 5-1 și servește pentru meci.

UPDATE 23:50: După primele două game-uri ale setului secund, cele două sunt la egalitate, scor 1-1.

UPDATE 23:42: După 36 de minute de joc, Muchova și-a adjudecat primul set, scor 6-1.

UPDATE 23:31: Karolina Muchova face legea pe teren în acest moment! Patru game consecutive câștigate de sportiva din Cehia, care conduce cu 4-1.

UPDATE 23:09: Românca a început bine meciul și și-a câștigat game-ul de serviciu.

UPDATE 23:05: A început partida dintre Irina Begu și Karolina Muchova.

Irina Begu a reușit să se califice vineri, 19 iulie, în semifinalele turneului italian, după ce a învins-o pe Ann Li cu 2-0 la seturi (6-3, 6-4).

Jucătoarea din România a obţinut victoria după o oră şi 45 de minute de joc.

Irina Begu, care şi-a asigurat un cec de 10.100 de euro şi 98 de puncte WTA, va juca în penultimul act contra cehoaicei Karolina Muchova, a doua favorită a turneului. Jucătoarea din Cehia a ieșit victorioasă în faţa australiencei Astra Sharma cu scorul de 7-6 (7/5), 7-6 (8/6).

Irina Begu are 2-1 în meciurile directe cu Muchova, pe care a învins-o în turul secund la Roland Garros cu 1-6, 6-3, 6-4, în 2019, şi în turul secund la Madrid, în 2023, cu 6-4, 7-5. Muchova s-a impus în 2023 în turul al treilea la Roland Garros, cu scorul de 6-3, 6-2.

• Turneul WTA de la Palermo este dotat cu premii totale în valoare de 232.244 de euro.
  • Irina Begu a fost câștigat titlul de campioană la Palermo în anul 2022.

Jaqueline Cristian a părăsit turneul WTA de la Palermo în sferturile de finală

Jaqueline Cristian, cap de serie numărul 7, a fost învinsă în sferturile de finală de chinezoaica Qinwen Zheng, principala favorită a turneului, cu scorul de 6-1, 6-1, în 72 de minute de joc.

Românca a ieşit învingătoare în ambele meciuri directe de până acum, cu 6-3, 6-2, la Roma (ITF), în primul tur, în mai 2019, şi cu 6-1, 6-4, la Palermo, în optimi, în 2021.

Jaqueline Cristian s-a ales cu un cec de 5.750 de euro şi 54 de puncte WTA, în urma participării la turneul italian.

Qinwen Zheng va juca în semifinale contra franţuzoaicei Diane Parry, a patra favorită a turneului, care a trecut de compatrioata Chloe Paquet, în sferturile de finală, cu scorul de 7-5, 1-6, 6-4.

Etichete: irina begu , karolina muchova , semifinale palermo , turneu wta palermo

Cum arată sistemul revoluționar de transport care promite viteze de 700 km/h. Primul test a fost efectuat cu succes

Transportul la viteze de 700 km pe oră cu hyperloop-ul este cu un pas mai aproape de realitate, odată cu efectuarea unui test în Olanda. Compania olandeză Hardt a anunțat finalizarea cu succes a testării prototipului său de sistem de transport hyperloop, marcând un pas înainte pentru tehnologia care promite să revoluționeze modul în care ne deplasăm.

MERCATO 2024 | Toate transferurile verii sunt AICI. Rapid a dat lovitura verii în România

Debut de coșmar: autogol în minutul 6, cartonaș roșu și înfrângere la scor ”de maidan”

Radu Drăgușin, salvat de Real Madrid? Vestea venită chiar înainte de Tottenham - Arsenal

Până când moartea i-a despărțit, după 51 de ani de căsătorie! Soția lui Gigi Mulțescu: ”Nu mai înţelegeam ce îmi spunea”

”Îngrozitor!” Scoțienii, verdict dur după Dundee United - Rangers. Fanii, mesaj pentru Ianis Hagi

Exclusiv Ilie Dumitrescu e convins, după ce FCSB a ajuns pe locul 12 în SuperLigă: ”N-ai cum!”

Răzvan Marin, descris de italieni după ce Cagliari a fost umilită de Napoli

Joyskim Dawa a fost întrebat despre plecarea de la FCSB! Cum l-a numit pe Louis Munteanu, care a marcat de două ori

Exclusiv Gigi Becali a luat o decizie radicală după CFR Cluj - FCSB: ”La revedere! S-a terminat”

Video Irina Begu - Patricia Țig 3-6, 4-6. Begu, eliminată de la Țiriac Foundation Trophy. Rezultatele zilei

Video Ghinion pentru Cristina Dinu. A abandonat în partida cu Irina Begu. Programul zilei de la Țiriac Foundation Trophy

PEROZMix perfect de grație feminină și inocență. Deva Cassel, fiica Monicăi Bellucci și noua stea a modei, pictorial îndrăzneț în Vogue

FILM NOWReacția lui Tom Hardy, după ce Charlize Theron a mărturisit că s-a simțit amenințată de prezența lui la filmările "Mad Max: Fury Road": "Presiunea pusă pe noi era copleșitoare"

Ion Marin este devastat după moartea fostului coleg de cameră de la Dinamo citeşte ştirea pe Prosport.ro

Nemulțumirea lui Elias Charalambous, după remiza cu CFR: ”Trebuie să vedem de ce ajungem în această situație” citeşte ştirea pe ziare.com

Indicatorul rutier care le dă mari bătăi de cap șoferilor din România. Mulți nu știu ce să facă în momentul în care îl întâlnesc citeşte ştirea pe Playtech.ro

PROFM Un muzician celebru, anunț teribil pe rețelele sociale: „Mi-am înșelat soția și am avut un copil în afara căsniciei!”