osaka

Faza care nu îi face cinste lui Naomi Osaka. Ce au observat jurnaliştii Associated Press în timpul meciului cu românca

17.05.2018, 09:26
  • SuperLiga: Unirea Slobozia - Petrolul, vineri, 17:30, DGS 1

  • SuperLiga: Sepsi - Hermannstadt, vineri, 20:30, DGS 1

Naomi Osaka a fost învinsă fără drept de apel de cea mai bună jucătoare din lume, Simona Halep, românca impunându-se cu 6-1, 6-0, în turul secund la Roma. Nipona a fost criticată de jurnaliştii din Vest pentru atitudinea sa de pe final de meci.

Concret, conştientă că nu are vreo şansă în faţa sportivei noastre, Osaka a dat senzaţia la un moment dat că îşi doreşte chinul să se termine cât mai repede. La scorul de 1-6, 0-5 şi 30-40, la mingea de meci fructificată de numărul unu mondial, Osaka nici nu s-a obosit să mai alerge.

"Naomi Osaka, a 21-a jucătoare a lumii, nici măcar nu s-a mai mişcat atunci când Simona Halep i-a returnat serviciul, la prima ei minge de meci", notează Associated Press.

Vezi mai jos finalul meciului

Totuşi, la final Osaka a avut puterea să remarce jocul excelent făcut de adversară, având declaraţii pline de fair-play.

"Nu ştiu ce s-a întâmplat, chiar nu ştiu. Simona e o jucătoare foarte bună, ocupă locul 1 în lume şi şi-a dat seama că nu-mi ies loviturile pe rever astăzi. Tot timpul am fost sub presiunea că trebuie să fac mai mult şi asta m-a costat. Simona s-a mişcat excelent, toată lumea ştie cât de bună e la acest capitol. Ea are mai multă experienţă, în timp ce eu am avut una dintre acele zile când nu-ţi intră nimic”, a spus Osaka la conferinţa de presă.

Joi, în optimile de finală ale competiţiei de la Roma, Halep o va întâlni, în direct la Digi Sport 2, pe Madison Keys.

Etichete: halep , halep osaka , osaka halep


Urmărește știrile digisport.ro și pe Google News


Noua Aplicaţie Digi Sport poate fi descărcată din
Digi24
Noi imagini cu suspecții din cazul bărbatului din Ilfov, torturat până la moarte: Au încercat cardul victimei imediat după tâlhărie

Noi imagini și date din ancheta bărbatului din Ilfov, torturat până la moarte. Anchetatorii i-au prins pe tâlhari după ce aceștia au folosit cardul bancar al victimei. Există imagini surprinse chiar de către camerele de supraveghere ale unității bancare, iar Digi24 vi le prezintă în exclusivitate. Unul dintre indivizi a mers și a încercat să scoată banii chiar la câteva ore distanță de momentul în care și-a lăsat victima, legată în casă, agonizând. Anchetatorii le-au urmărit mișcările timp de o lună și au strâns probe.

Descarcă aplicația Digi24
TOP ARTICOLE

Se pregătește ”cel mai mare transfer din istoria fotbalului”: Cristiano Ronaldo!

Exclusiv E gata! După ce a spus că poate pleca oricând de la echipa națională, Mircea Lucescu și-a anunțat decizia finală

44.580.000€ pentru FCSB! ”Roș-Albaștrii”, numărul 1

Breaking News Lovitură de proporții: Italienii au anunțat transferul lui Nicolae Stanciu la Genoa!

Exclusiv Românul ajuns ”de nerecunoscut” după transferul de 1.700.000€: ”Îl împachetăm cu fundiță și îl dăm”

RECOMANDĂRILE REDACȚIEI

E gata! Genoa a anunțat transferul lui Nicolae Stanciu: ”Avem un acord”

Revenire la Rapid! Surpriza anunțată de Marius Șumudică: ”Avem și noi șmecheria noastră”

Altă lovitură! După Stanciu, Dan Șucu mai vrea un român la Genoa: 7.000.000 de euro

Foto "Cea mai sexy fotbalistă din lume" a rupt tăcerea! De ce nu renunță la machiaj în timpul meciurilor

Citeşte şi

Video&Foto Halep - Siniakova 6-1, 2-6, 6-0. Start excelent de an pentru numărul 1 WTA

FABULOS!!!! Simona e în FINALĂ la Australian Open, după un meci epic cu Kerber

PEROZ​De la iubiți la frați. A vrut să știe ce probleme de sănătate are, dar a aflat un adevăr tulburător despre familia ei: "M-a șocat"

FILM NOWCum arată fiica de 30 de ani a lui Mr. Bean. Lily e pictoriță, după ce a încercat să facă dans burlesque și muzică

Adrian Mutu, interviu tulburător în Marea Britanie: „Aş fi câştigat uşor Balonul de Aur dacă nu aş fi luat cocaină” citeşte ştirea pe Prosport.ro

Recordul Cristinei Neagu, egalat. Cine sunt Baloanele de aur din handbal. citeşte ştirea pe ziare.com

PROFM Antonia, doar în lenjerie și o haină din blană. Fanii au rămas cu gura căscată: "Ce corp! Ai la ce te uita!"

Comentarii
Ne rezervăm dreptul de a modera/bloca/elimina comentariile care nu respectă un limbaj civilizat, care conţin jigniri, injurii sau calomnii ori instigă la violență, la încălcarea legii sau îndeamnă la atacuri la persoane/instituții
Incarca mai multe comentarii...
ProFm

Antonia, doar în lenjerie și o haină din blană. Fanii au rămas cu gura căscată: "Ce corp! Ai la ce te uita!"

Digi World

Cum s-a schimbat corpul unui bărbat care a mâncat câte 30 de ouă pe zi timp de o lună. Rezultatele surprinzătoare ale dietei extreme

Digi Animal World

Această femeie a coborât un munte, cărându-și câinele de 49 de kilograme în spate. Imaginile cu animalul uriaș sunt virale