Rapid - Storhamar / Foto: Sport Pictures

Video Storhamar - Rapid 29-36. Spectacol făcut de giuleștence în Norvegia

17.12.2022, 20:45
  • Liga Națiunilor: Danemarca - Serbia, duminică, 19:00, DGS 1

• Liga Națiunilor: Elveția - Spania, duminică, 21:45, DGS 1

Rapid a învins-o pe Storhamar, scor 36-29, în grupele Champions League la handbal feminin.

Storhamar - Rapid 29-36. Elevele lui Carlos Viver au făcut spectacol în Norvegia

Meciul de handbal dintre cele două formații a început cu elevele lui Carlos Viver la conducere, însă la jumătatea primei reprize, norvegiencele erau în avantaj cu un gol, scor 11-10.

Până la pauza meciului, handbalistele venite de la București au întors scorul și au intrat la cabine cu un avantaj de două goluri, scor 17-15.

Partea a doua a jocului a început cu handbalistele din Norvegia care au încercat să întoarcă scorul, însă elevele lui Carlos Viver au fost mult mai motivate.

De la un avantaj de două goluri, giuleștencele au ajuns treptat la diferența de câte patru și șase goluri, ca în final, partida să se încheie cu victoria bucureștencelor la o diferență de șapte goluri, scor 36-29.

În urma acestui succes, Rapid se află pe locul doi în Grupa B, cu 14 puncte din nouă meciuri disputate, în timp ce Storhamar ocupă locul șase, cu patru puncte.

Clasamentul Grupei B din Champions League la handbal feminin

Clasamentul Grupei B din Champions League / Foto: Flashscore

Storhamar - Rapid 29-36, în Champions League la handbal feminin

Final de meci

Update: Storhamar - Rapid 29-36. Elevele lui Carlos Viver s-au impus categoric.

Update: Storhamar - Rapid 23-30. Giuleștencele s-au desprins pe tabela de marcaj.

Update: Storhamar - Rapid 22-26. Elevele lui Carlos Viver au ajuns la un avantaj de patru goluri în meciul contra norvegiencelor.

Update: Storhamar - Rapid 20-22. Bucureștencele se află în continuare în avantaj după zece minute jucate în partea secundă a partidei.

Update: Storhamar - Rapid 15-17. A început repriza a doua a meciului.

PAUZĂ

Update: Storhamar - Rapid 15-17. Elevele lui Carlos Viver intră în avantaj la pauză, după ce au reușit să întoarcă scorul.

Update: Storhamar - Rapid 11-10. În minutul 20 al jocului, norvegiencele se află la conducerea jocului.

Update: Problema a fost rezolvată, iar meciul s-a putut relua.

Update: Meciul este întrerupt în acest moment, pentru că nu mai funcționează cronometrul tabelei de marcaj.

Update: Storhamar - Rapid 6-7. Sportivele de la gruparea din România se află în continuare la conducerea partidei.

Update: Storhamar - Rapid 3-4. Bucureștencele se află în avantaj la șapte minute de la începerea jocului.

Update: Storhamar - Rapid 0-0. A început meciul.

Până acum, Rapid a strâns 12 puncte și este poziția a patra, cu șanse mari de a termina în primele 6 și a merge în faza următoare.

Un singur eșec au suferit jucătoarele pregătite de Carlos Viver, cu Gyor, în deplasare, 32-30. Storhamar, din Norvegia, a fost învinsă de campioana României în tur, în sala polivalentă, 27-25.

Echipa nordică are doar 4 puncte în clasament și pornește ca outsider la meciul de pe teren propriu cu Rapid.

VIDEO cu finalul partidei din tur dintre Rapid și Storhamar, 27-25

Clasament Grupa B

Clasament Grupa B / Foto: Flashscore.ro

CSM București are un meci dificil în Champions League

Cealaltă reprezentantă a României în grupele Champions League, CSM București, joacă și ea, cu Kristiansand, duminică, de la ora 17:00, în DIRECT pe Digi Sport 1.

Trupa pregătită de Adi Vasile va avea o misiune grea în sala polivalentă, acolo unde au nevoie de victorie pentru a ocupa primul loc în grupă.

Clasament Grupa A

Clasament Grupa A / Foto: Flashscore.ro

Etichete: rapid , champions league , handbal feminin , champions league handbal , carlos viver , storhamar rapid

Când pică Paștele ortodox și catolic în 2025. Anul viitor, cele două sărbători vor fi în aceeași zi

În anul care urmează, Paștele Ortodox și Paștele Catolic pică în aceeași zi. Creștinii vor celebra sărbătoarea Învierii Domnului pe data de 20 aprilie 2025.

Ion Țiriac: ”Vă spun o noutate. Candidez la președinție! Absolut serios”. Ce a urmat

Foto "ROMÂNIA a trecut pe aici!" Cum au lăsat "Tricolorii" vestiarul de la Prishtina, după 3-0 cu Kosovo

Ce a scris presa din Kosovo, după ce au apărut imaginile cu vestiarul României la finalul meciului de la Prishtina

Video Kosovo - România 0-3. Mircea Lucescu, debut cu o victorie superbă la al doilea mandat pe banca naționalei

Răzvan Marin a dezvăluit ce i-a spus portarul kosovar, înainte să îl "execute" din penalty

Exclusiv Vestea pe care Mircea Lucescu nu voia să o audă înainte de România - Lituania

Dennis Man a fost propus la Juventus, iar Gică Popescu a reacționat

Federația a luat decizia, după ce selecționerului Angliei i s-a cerut demisia pentru gestul care a scandalizat întreaga țară

Gigi Becali i-a spus direct unui fotbalist: ”Joci ce zice Ferguson, nu ce vrei tu!”. Replica primită

Video Gloria Bistrița - CSM București 30-26. Bistrița debutează cu o victorie în Liga Campionilor

Rapid a luat bătaie în amicalul cu divizionara secundă CS Mioveni, scor 1-2

PEROZCu mâinile prin păr, ruj roșu pe buze și o rochie crăpată până la coapsă, Mădălina Ghenea a făcut din nou furori la Veneția

FILM NOWGeorge Clooney l-a ironizat pe Brad Pitt, din cauza vârstei: „E norocos că încă mai lucrează!”

Cum putea rămâne Albion Rrahmani la Rapid! „Tu, Șucu, trebuia să-l chemi și să-l întrebi asta” citeşte ştirea pe Prosport.ro

Ianis Hagi nu a mai rezistat: "Nu mai folosiți declarațiile lui Giovanni Becali ca și cum ar fi ale mele!" citeşte ştirea pe ziare.com

Alfred Bulai a făcut infarct în închisoare. Fostul profesor, transportat de urgență la Spitalul Militar din Capitală. Care este starea lui actuală citeşte ştirea pe Playtech.ro

PROFM Lora, într-un costum de baie extrem de decoltat. Artista nu a scăpat de critici nici în vacanță: „Ai pus ceva pe tine”