Trofeul Ligii Campionilor la handbal feminin / Foto: Profimedia

Video CSM București - Nykobing 27-26. Victorie pentru ”Tigroaice" în EHF Champions League. Rapid, înfrângere în fața lui Esbjerg

06.10.2024, 18:27
  • Liga 2: FC Bihor - FCU Craiova, luni, 16:00, DGS 1

• Liga 2: Csikszereda - CSM Focșani, luni, 20:00, DGS 1

Rapid București și CSM București au evoluat astăzi, 6 octombrie, în etapa a patra din grupele Ligii Campionilor la handbal feminin, după ce sâmbătă, 5 octombrie, Gloria Bistrița a fost învinsă de Ferencvaros, scor 28-32, în deplasare.

”Tigroaicele” au câștigat disputa de pe teren propriu cu Nykobing, scor 27-26, în timp ce Giuleștencele au pierdut partida din deplasare cu Esbjerg, scor 32-39.

CSM București - Nykobing SCOR FINAL 27-26. Victorie pentru "Tigroaice"!

Min. 60: Final de meci. CSM București câștigă partida cu Nykobing, la un gol diferență!

Min. 55: CSM București - Nykobing 24-22. "Tigroaicele" au un avantaj de două goluri!

Min. 41: CSM București - Nykobing 20-19. Formația bucureșteană conduce!

Min. 39: CSM București - Nykobing 17-16. "Tigroaicele" revin în avantaj!

Min. 35: CSM București - Nykobing  15-15. "Tigroaicele" egalează în startul reprizei secunde!

Min. 31: A început repriza secundă!

Final de primă repriză!

Min. 30: CSM București - Nykobing 12-14. Oaspeții conduc la pauză!

Min. 22: CSM București - Nykobing 9-10. "Tigroaicele" sunt conduse!

Min. 21: CSM București - Nykobing 9-9. Egaliate între cele două formații!

Min. 14: CSM București - Nykobing 7-4. "Tigroaicele" păstrează avantajul de 3 goluri!

Min. 7: CSM București - Nykobing 3-1. Formația bucureșteană conduce pe tabela de marcaj!

Min. 3: CSM București - Nykobing 2-0. ”Tigroaicele” încep cu avantaj partida!

Min. 1: A început partida!

”Tigroaicele” se află și ele pe locul patru cu 4 puncte, dar în Grupa A, în spatele celor de la Ferencvaros, Ljubljana și Metz, care au jucat deja în această etapă. În cazul unei victorii, CSM va rămâne tot pe locul al patrulea în clasamet pentru că Metz are 7 puncte.

În același timp, Nykobing are 0 puncte și se află pe ultimul loc în clasament.

Esbjerg - Rapid 39-32. Înfrângere pentru formația din Giulești

FINAL DE MECI Esbjerg - Rapid 39-32

UPDATE: Esbjerg - Rapid 38-30. Esberg are avantaj de 8 goluri!

UPDATE: Esbjerg - Rapid 32-22. Diferență de 10 goluri!

UPDATE: Esbjerg - Rapid 27-18. Formația din Danemarca conduce cu 9 goluri diferență!

UPDATE: Esbjerg - Rapid 20-16. Danezele conduc la patru goluri diferență în startul primei reprize.

UPDATE: Esbjerg - Rapid 18-15. Începe repriza a doua a meciului.

PAUZĂ

UPDATE: Esbjerg - Rapid 18-15. Handbalistele din Danemarca conduc cu trei goluri diferență la pauză.

UPDATE: Esbjerg - Rapid 15-12. Danezele au din nou avantaj de trei goluri.

UPDATE: Esbjerg - Rapid 12-10. Bucureștencele reduc din diferență.

UPDATE: Esbjerg - Rapid 10-7. Danezele au trecut din nou în avantaj la jumătatea primei reprize.

UPDATE: Esbjerg - Rapid 6-6. Giuleștencele egalează situația pe tabela de marcaj, după 10 minute de joc.

UPDATE: Esbjerg - Rapid 3-2. Danezele se află în avantaj minim, la cinci minute de la startul jocului.

UPDATE: Esbjerg - Rapid 0-0. Începe meciul.

Rapid face parte din Grupa B și se află pe locul 4 după primele trei runde, cu 3 puncte, la egalitate cu Kristiansand, care a jucat deja în această etapă. Giuleștencele vin după înfrângerea cu Ludwigsburg, scor 29-37.

De cealaltă parte, Esbjerg are doar două puncte, obținute în urma victoriei cu Odense, scor 39-30. Danezele au bifat și ele două înfrângeri, cu Gyor, 26-28, și Brest, 32-33, în ultima rundă.

Clasamentul Grupei B din EHF Champions League

Clasamentul Grupei B din EHF Champions League / Foto: Flashscore.ro

CSM București - Nykobing, Live Video 17:00, Digi Sport 4

Clasamentul Grupei A din EHF Champions League

Clasamentul Grupei A din EHF Champions League / Foto: Flashscore.ro

Etichete: csm bucuresti , cs rapid , liga campionilor la handbal feminin

Cum a reacționat femeia care a sesizat CCR privind candidatura lui Șoșoacă după decizia Curții. „Voi deschide o șampanie”

Amalia Bellantoni, femeia care a sesizat Curtea Constituțională cu privire la candidatura Dianei Șoșoacă, a sărbătorit sâmbătă seara decizia CCR în privința președintelui SOS România. Aceasta a făcut un live pe Facebook în care a spus despre Șoșoacă că „nu are ce căuta” în cursa prezidențială.

A rupt tăcerea, după ”prima apariție publică” a lui Michael Schumacher. Cum ”comunică” germanul, la 11 ani de la accident

Foto Imagini horror! Căpitanul lui Real Madrid riscă finalul carierei, după o accidentare greu de privit

Au început negocierile: Cristiano Ronaldo se pregătește să semneze contractul cu ”ultimul club din cariera sa”

N-au stat la discuții și i-au luat Emmei Răducanu ”bijuteria” de 150.000 de euro. Englezii au descris totul într-un cuvânt

Federația a amânat toate meciurile de fotbal: s-a declarat stare de catastrofă naturală

Live Video&Text FC Botoșani - Rapid 0-0, ACUM pe Digi Sport 1. Giuleștenii lovesc bara

Reacția clară a italienilor, după ce Dennis Man a jucat 89 de minute în Bologna - Parma

Erik ten Hag, un nou record negativ pe banca lui United, după 35 de ani

”Mă simțeam iresponsabil”. Gestul lui Florin Niță, care i-a pus Arabia Saudită la picioare

Eliza Buceschi s-a retras de la echipa națională a României

Oficial CS Rapid are un nou președinte

PEROZGeorgina Rodriguez, într-o rochie minusculă care i-a marcat formele și i-a dat de furcă. Necunoscută înainte de Ronaldo, faimoasă azi

FILM NOWHalle Berry, selfie în care apare topless, acoperită doar cu un braț. 58 de ani în buletin, cu decenii mai tânără la trup și chip

Alexi Pitu vorbește, în premieră, despre negocierile cu viitoarea sa echipă: "Trebuie să plec cât mai repede!" citeşte ştirea pe Prosport.ro

Probleme serioase pentru Novak Djokovic, la Shanghai. Cum s-a terminat meciul cu Alex Michelsen citeşte ştirea pe ziare.com

Primul român cu Tesla Cybertruck: Ce a putut să facă prima dată după ce a adus-o în România citeşte ştirea pe Playtech.ro

PROFM Delia, aranjată așa cum rar au văzut-o fanii. Abia au recunoscut-o: „Așa da! N-am nimic de reproșat”