Jose Mourinho, în timpul unui meci în Super Lig / Foto: Profimedia

Jose Mourinho a primit un val de ironii din partea marii rivale, după Fenerbahce - Galatasaray 1-3

22.09.2024, 08:59
  • Premier League: Man. City - Arsenal, duminică, 18:30, DGS 1

• SuperLiga: U Cluj - Univ. Craiova, duminică, 21:30, DGS 1

Fenerbahce a cedat pe teren propriu în fața rivalei Galatasaray, scor 1-3, în cadrul etapei a șasea din Super Lig.

În urma acestei înfrângeri, Fenerbahce a rămas la 5 lungimi de undă în spatele liderului Galatasaray.

Jose Mourinho, ironizat de Galatasaray pe rețelele sociale

Galatasaray a deschis scorul în minutul 20, după autogolul portarului lui Fenerbahce, Dominik Livakovic. Oaspeții și-au dublat avantajul în minutul 28, după un schimb de pase între Victor Osimhen și Dries Mertens, unde olandezul a dus scorul la 0-2.

În partea a doua a jocului, în minutul 60, Galatasaray s-a distanțat la trei goluri pe tabela de marcaj, grație reușitei lui Gabriel Sara. Trupa lui ”Mou” a stabilit scorul final al partidei după ce Edin Dzeko a punctat din penalty.

Imediat după succesul înregistrat în fața marii rivale Fenerbahce, turcii de la Galatasaray nu au ratat ocazia de a-l ironiza pe Jose Mourinho, pe rețelele sociale. Antrenorul portughez a căpătat titulatura de ”The Special One”, în perioada când o antrena pe Chelsea, iar Galata l-a redenumit acum ”The Crying One”, care prin traducere înseamnă ”plângăciosul”.

Mai mult decât atât, oficialii oaspeților l-au numit pe Okan Buruk, antrenorul lui Galatasaray, drept ”The Winner One” (n.r. învingătorul), o nouă aluzie la titulatura lui ”Mou”, potrivit Marca.

• În 6 meciuri antrenate în Super Lig, Jose Mourinho a acumulat 4 victorii, un rezultat de egalitate și o înfrângere.

Clasamentul din Super Lig

Clasamentul din Super Lig / Foto: flashscore.ro

Etichete: jose mourinho , fenerbahce , galatasaray , ironii jose mourinho

Super-arma lui Putin a explodat la lansare. Racheta Satan II a făcut un crater vizibil din satelit

Un test cu racheta balistică intercontinentală SARMAT - Satan II, în codificare NATO -, una dintre armele despre care Putin spune că îi asigură superioritatea nucleară, a eșuat complet, scriu mai multe surse ucrainene. Imagini din satelit de la locul de lansare a rachetei arată urmele unei explozii puternice, ceea ce lasă de înțeles că testul a fost un eșec total, potrivit surselor menționate.

Are 20 de ani, e iubita fiului unui ”interlop” arestat și câștigă o avere în fiecare lună. Tatăl ei a scos oamenii pe străzi

Jucătorul pe care Gigi Becali nu vrea să-l mai vadă la FCSB: ”Să plece câinele de la măcelărie?”. Ce salariu are

Exclusiv Gigi Becali n-a stat pe gânduri! Patronul FCSB-ului l-a schimbat la pauză pe Bîrligea și i-a transmis un mesaj clar

Video FCSB - Petrolul Ploiești 1-1. În 10 oameni timp de 60 de minute, campioana României a fost egalată la ultima fază

Gestul cum rar se vede făcut de Mihai Popescu, după ce a fost eliminat direct în meciul FCSB - Petrolul

FC Argeș s-a înțeles cu noul antrenor la o zi de la demiterea lui Nicolae Dică

”Mă iei la mișto?” Reacția-fulger a lui Jose Mourinho, după ce Galatasaray a râs de el

Exclusiv Gigi Becali s-a lămurit de ”pictorul” de la FCSB

Ange Postecoglou a intrat în vestiar după Tottenham - Brentford și le-a zis doar șase cuvinte jucătorilor

Victor Osimhen, imagini spectaculoase după debutul la Galatasaray

Galatasaray surprinde, după ce a renunțat la Moruțan și Cicâldău

PEROZIrina Shayk, luată prin surprinde de paparazzi în Milano. Supermodelul rus încerca cu ardoare să-și ascundă machiajul strident

FILM NOWSofia Vergara, selfie-uri doar în body-uri mulate, în oglinda din baie. "Cineva să-mi ridice fața de pe podea", i-a scris Nicole Scherzinger

L-a desființat pe Nicolae Dică după ce l-a demis: „Va rămâne poreclit `Zece Zero`. Noul antrenor va fi o mare surpriză” citeşte ştirea pe Prosport.ro

Dan Petrescu, făcut praf: ”A pierdut campionatul cu CFR, a ratat Europa, nu putem trăi din amintiri” citeşte ştirea pe ziare.com

Un român ajuns în Ucraina descoperă cât costă viața de zi cu zi: ”Doamne ferește, în România plătești de trei ori mai mult pentru această masă" citeşte ştirea pe Playtech.ro

PROFM Julio Iglesias Jr., mesaj emoționant pentru noua lui iubită, care a împlinit 37 de ani. Fanii, val de reacții: „Când e nunta?”