Colaj Deian Sorescu și Alexandru Maxim / Foto: Instagram @gaziantepfk

Deian Sorescu și Alexandru Maxim, gol și pasă de gol pentru Gaziantep! Notele primite de români

27.10.2024, 15:59
  • Premier League: Arsenal - Liverpool, duminică, 18:30, DGS 1

• SuperLiga: FCSB - Rapid, duminică, 21:00, DGS 1

Gaziantep FK s-a impus, pe teren propriu, în fața celor de la Konyaspor, scor 3-1, în etapa a 10-a din Super Lig.

Pentru fosta echipă antrenată de Marius Șumudică (53 de ani) au înscris Ertugrul Ersoy (min. 28), Christopher Lungoyi (min. 61) și Deian Sorescu (min. 81). De cealaltă parte, unica reușită a lui Konyaspor i-a aparținut lui Alassane Ndao (min. 13).

Deian Sorescu a înscris și a fost omul meciului! Alexandru Maxim a oferit o pasă de gol

Alassane Ndao a deschis scorul pentru oaspeții în minutul 13, însă gazdele au restabilit egalitatea în minutul 28, grație reușitei lui Ertugrul Ersoy, din pasa decisivă din corner a lui Alexandru Maxim.

Christopher Lungoyi a înscris pentru 2-1 în minutul 61, iar Deian Sorescu a blocat tabela de marcaj la 3-1, în minutul 81.

Maxim, căpitanul celor de la Gaziantep, a fost înlocuit în minutul 76 cu Quentin Daubin. Deian Sorescu a părăsit și el terenul în minutul 88, iar în locul său a intrat Mirza Cihan.

Portalul Sofascore i-a acordat nota 7.9 lui Deian Sorescu și l-a numit omul meciului.

Internaționalul român a avut un procent de 78% de pase reușite, cu 31/40 și un singur șut pe spațiul porții, când și-a trecut numele pe lista marcatorilor.

Alexandru Maxim a primit nota 7.2, cu un procent de 91% de pase reușite, cu 31/34 și niciun șut pe spațiul porții. El a oferit o pasă de gol la reușita lui Ertugrul Ersoy.

• 1,7 milioane de euro este cota de piață a lui Deian Sorescu, potrivit Transfermarkt.
  • 750.000 de euro este cota de piață a lui Alexandru Maxim, potrivit Transfermarkt.
Notele primite de jucători în Kayserispor - Gaziantep / Foto: SofaScore

După ce a înscris în minutul 81, Deian Sorescu și-a ridicat tricoul și a lăsat să se vadă mesajul "Why always me?" (n.r. De ce mereu eu?), pe un maieu alb. Acest mesaj a fost făcut faimos de Mario Balotelli, după ce a marcat pentru Manchester City într-un duel cu Manchester United. Nu a fost prima dată când a afișat acest mesaj suporterilor.

Deian Sorescu a jucat titular și în duelul de la Kaunas din Liga Națiunilor, când ”Tricolorii” au răpus Lituania cu scorul de 2-1

Deian Sorescu, după ce a înscris în Gaziantep - Konyaspor / Foto: Instagram @gaziantepfk

Clasamentul din Super Lig, după Gaziantep - Konyaspor 3-1

Etichete: alexandru maxim , konyaspor , gaziantep , deian sorescu

Haos provocat de un român, la Milano. Motivul pentru care „Gheorghe” a pus pe jar pompierii și poliția

Haos provocat de un român, la Milano. Bărbatul s-a urcat pe fațada gării centrale din oraș și i-a făcut pe pompierii italieni să declanșeze planul de urgență.

Și-au dat afară antrenorul plătit anual cu 40.000.000 € și au ales înlocuitorul! Răzvan Lucescu, pe listă

Foto Transformare fizică a lui Mike Tyson la 58 de ani. ”Sunt pur și simplu o specie diferită de ființa umană”

Video Real Madrid - Barcelona 0-4. Umilință pentru madrileni! Catalanii s-au distrat cu trupa lui Carlo Ancelotti

Umilit de Gavi pe gazon, Vinicius i-a dat o replică memorabilă în ”El Clasico”

Victoria Beckham n-a stat pe gânduri, după ce a văzut diferența de vârstă dintre fiul ei cel mic și noua lui iubită

FCSB - Rapid, echipele de start! Cine sunt protagoniștii derby-ului de pe Arena Națională

Micky van de Ven, prestație "de coșmar" la Tottenham, în timp ce Radu Drăgușin a rămas pe bancă tot meciul

Probleme pentru Carlo Ancelotti, după umilința cu Barcelona! Vestea venită din Spania

Adrian Ilie a prezis scorul derby-ului FCSB - Rapid

Ce lovitură ar pregăti Șumudică la Rapid: internaționalul cu 56 de meciuri pentru România!

A fost cel mai slab dintre ”Tricolori” în Lituania - România 1-2, însă a revenit cu o pasă de gol la echipa de club

PEROZEa este totul pentru el. Macaulay Culkin, fericit alături de femeia care i-a transformat viața. Apariție rară, la Academy Museum Gala

FILM NOWNicole Kidman, adevărul despre scenele intime filmate cu Tom Cruise în „Eyes Wide Shut”: „Am avut o clauză specială în contract!”

Atacantul cu care FCSB putea da lovitura! „Are detentă de baschetbalist” citeşte ştirea pe Prosport.ro

Anchetă după El Clasico. Real Madrid face verificări după ce doi jucători ai Barcelonei au fost ținta unor atacuri rasiste pe Bernabeu citeşte ştirea pe ziare.com

Motivul pentru care această femeie a fost părăsită de soț. Tu îți dai seama ce a văzut în poză și l-a făcut să divorțeze? citeşte ştirea pe Playtech.ro

PROFM Cum a apărut CRBL după operația de blefaroplastie: „Sper ca recuperarea să fie ușoară”