Theo Hernandez, celebrând golul înscris împotriva lui Lecce / Foto: GettyImages

Performanța atinsă de Theo Hernandez prin care l-a egalat pe Paolo Maldini

28.09.2024, 11:50
  • SuperLiga: CFR - UTA, sâmbătă, 19:00, DGS 1

• SuperLiga: Rapid - Oțelul, sâmbătă, 21:30, DGS 1

AC Milan s-a impus în fața celor de la Lecce, scor 3-0, în cadrul etapei a șasea din Serie A, meci ce a putut fi urmărit ÎN DIRECT la Digi Sport 2.

• De asemenea, duelul dintre cele două formații a mai putut fi urmărit și pe digisport.ro, dar și în aplicația Digi Sport, de către abonații Digi România.

Theo Hernandez l-a egalat pe Paolo Maldini la numărul de goluri înscrise pentru AC Milan

Theo Hernandez (26 de ani) a reușit să înscrie pentru AC Milan în partida cu Lecce.

Fundașul francez, fost jucător al celor de la Atletico Madrid și Real Madrid, l-a egalat pe legendarul Paolo Maldini în clasamentul fundașilor cu cele mai multe goluri pentru "Rossoneri", 29 la număr.

Maldini era fundașul cu cele mai multe goluri marcate pentru AC Milan din toată istoria clubului în Serie A.

VIDEO cu golul înscris de Theo Hernandez în AC Milan - Lecce

AC Milan - Lecce 3-0. "Rossonerii" au defilat pe Giuseppe Meazza

Golurile ”Rossonerilor” au fost marcate de Alvaro Morata (minutul 38), Theo Hernandez (minutul 41) și Christian Pulisic (minutul 43).

Gazdele au evoluat în inferioritate numerică din minutul 80, după ce Davide Bartesaghi (18 ani) a primit direct cartonașul roșu, dar oaspeții de la Lecce nu au mai putut face nimic și au cedat cu 0-3.

În urma acestui rezultat, AC Milan a urcat pe primul loc în Serie A, cu 11 puncte acumulate după șase meciuri. De partea cealaltă, Lecce ocupă poziția a 17-a a ierarhiei (prima deasupra retrogradării), cu 5 puncte obținute după 6 etape.

După o primă jumatate de repriză în care oaspeții au fost mai periculoși la poarta lui Mike Maignan, ”Rosonerii” s-au dezlănțuit înainte de pauză și au marcat trei goluri în decurs de cinci minute, prin Morata (minutul 38), Hernandez (minutul 41) și Pulisic (minutul 43).

În repriza a doua, oaspeții de la Lecce nu au mai avut puterea să revină, astfel că Milan a obținut cele trei puncte din acest duel și a urcat, temporar, pe primul loc în Serie A.

VIDEO Rezumat AC Milan - Lecce 3-0

Etichete: ac milan , lecce , theo hernandez

„Mi-e frică, nu sunt pregătită”. Un ciclon puternic va mătura țara de la vest la est, cinci județe ar putea fi înghițite de ape

Un ciclon puternic va mătura țara de la vest la est în acest weekend, iar autoritățile sunt în alertă maximă pentru că se așteaptă la noi inundații de proporții, inclusiv în zonele afectate deja de viituri. Megafurtuna vine în același timp cu viitura de pe Dunăre și ar putea provoca un dezastru major. Debitul fluviului este așteptat să se tripleze mâine, iar cinci județe din sudul țării ar putea fi înghițite de ape.

Cristi Chivu s-a mutat în România după 15 ani în străinătate și a avut parte de o mare surpriză: ”Nu e a lui”

"Ce i-ați transmis lui Drăgușin după eliminare?" Ange Postecoglou a dat răspunsul pe loc

Exclusiv Gigi Becali îl aștepta să semneze, dar ce a urmat l-a lăsat fără cuvinte: ”Rar întâlnești. Pe el nu-l interesează”

Gigi Becali a văzut cum a jucat Chiricheș cu RFS și i-a transmis un mesaj clar fundașului de la FCSB: ”N-ai cu cine!”

Exclusiv Lui Gigi Becali i-a venit ”o idee” după meciul cu RFS și a dezvăluit decizia luată: ”20 de milioane de euro”

Exclusiv ”Băi, Ștefănescule!” Gigi Becali l-a certat în direct, iar fotbalistul ”a răspuns”: ”Ai văzut?”

Video Huliganul dinamovist care a dat cu scaunul după arbitru este căutat pentru a fi pedepsit

Live Video&Score Newcastle - Manchester City 1-1, ACUM, DGS 1. Gordon a egalat din penalty | Arsenal - Leicester, 17:00, DGS 3

E război total! Nicolae Dică i-a răspuns "domnului milionar", după ce a plecat de la FC Argeș

Video AC Milan - Lecce 3-0. ”Rossonerii” au urcat pe primul loc

Dennis Man și Răzvan Marin fac ravagii în Serie A! Topul din care fac parte

PEROZSobră din față, îndrăzneață când s-a întors cu spatele. Mădălina Ghenea a făcut senzație în Milano cu ținuta și cu atitudinea

FILM NOWÎn anii '90, toți bărbații visau la ea, dar ea era copleșită de probleme. Cum arată Heather Locklear la 63 de ani

Gabi Tamaș dezvăluie: „Fumez de la cinci ani! La un moment dat m-am lăsat, din clasa a opta până în a noua” citeşte ştirea pe Prosport.ro

Săptămâna revenirii! Simona Halep va reveni în tenis săptămâna viitoare citeşte ştirea pe ziare.com

Momentul în care Sever Mureșan a contat pentru sportul românesc. Legătura cu Dinamo și cele 159 de milioane de euro de la Dacia Felix citeşte ştirea pe Playtech.ro

PROFM Anca Țurcașiu, în formă maximă la 54 de ani. Și-a arătat bronzul ciocolatiu și corpul tonifiat, într-un costum de baie cu animal print