Video Inter - Juventus 4-4. A fost spectacol total pe Giuseppe Meazza

• SuperLiga: Farul - Universitatea Craiova, luni, 21:00, DGS 1

Inter a remizat cu Juventus, scor 4-4, etapa a 9-a din Serie A.

• Abonații Digi România au putut urmări partida în direct la Digi Sport 2, pe aplicația Digi Sport și pe site-ul digisport.ro

Inter și Juventus, remiză spectaculoasă în Serie A, cu opt goluri

Inter a deschis scorul în minutul 15, prin Zielinski, din lovitură de la 11 metri. Vlahovic a egalat apoi în minutul 20, în timp ce Weah i-a adus în avantaj pe torinezi în minutul 26.

În minutul 35, Mkhitaryan a înscris pentru 2-2, în timp ce Zielinski a punctat pentru 3-2 în minutul 37, tot din lovitură de la 11 metri.

În partea a doua a jocului, Inter a făcut 4-2 prin Dumfries. Yildiz a redus apoi din diferență în minutul 71.

Același Yildiz a stabilit scorul final, 4-4, după ce a înscris în minutul 82.

În urma acestui rezultat, Inter se află pe locul doi în Serie A, cu 18 puncte. Juventus e pe trei, cu 17 puncte.

VIDEO Rezumat Inter - Juventus 4-4

Inter - Juventus 4-4, în derby-ul etapei a 9-a din Serie A

FINAL DE MECI

Min 82: GOOOL Juventus! Yildiz egalează pe Giuseppe Meazza.

Min 71: GOOOL Juventus! Yildiz înscrie superb, cu un șut pe jos la colțul lung.

Min 53: GOOOL Inter! Dumfries înscrie cu un șut modest la colțul lung, în urma unui corner.

Min 46: Începe repriza a doua a meciului.

PAUZĂ

Min 37: GOOOL Inter! Zielinski înscrie din nou de la punctul cu var.

Min 36: Penalty pentru Inter! Dumfries este faultat în careu de Kalulu.

Min 35: GOOOL Inter! Mkhitaryan înscrie cu un șut lângă bară, din 15 metri.

Min 26: GOOOL Juventus! Weah înscrie simplu, cu o reluare din patru metri.

Min 20: GOOOL Juventus! Vlahovic egalează cu un șut din marginea careului mic.

Min 15: GOOOL Inter! Zielinski înscrie fără emoții de la 11 metri.

Min 13: Penalty pentru Inter! Danilo îl faultează în careu pe Thuram.

Min 1: Începe meciul.

Echipele de start:

Inter: Sommer - Pavard, Stefan de Vrij, Bastoni - Dumfries, Barella, Zielinski, Henrikh Mkhitaryan, Dimarco - Marcus Thuram, Lautaro Martinez

Rezerve: Josep Martinez, Raffaele Di Gennaro, Yann Bisseck, Tomas Palacios, Matteo Darmian, Tajon Buchanan, Davide Frattesi, Kristjan Asllani, Thomas Berenbruch, Joaquin Correa, Marko Arnautovic, Mehdi Taremi

Juventus: Di Gregorio - Cambiaso, Danilo, Kalulu, Cabal - Locatelli - Conceiçao, McKennie, Fagioli, Weah - Vlahovic

Rezerve: Perin, Pinsoglio, Gatti, Savona, Rouhi, Thuram, Adzic, Yildiz, Mbangula

Confruntarea dintre cele două mari forțe ale Italiei se anunță a fi una cât se poate de echilibrată. Conform statisticilor ultimelor 5 meciuri directe, niciuna dintre echipe nu a înscris mai mult de un gol în poarta celeilalte într-o singură partidă. Totodată, Inter s-a impus în două dintre acestea, două au fost remize și una singură câștigată de Juventus.

Cu toate acestea, Inter traversează o perioadă excelentă, cu 5 victorii consecutive în ultimele confruntări, două în Champions League și trei în Serie A.

Ultimul meci disputat de milanezi a fost împotriva celor de la Young Boys, în deplasare, scor 1-0, în etapa a 3-a din faza ligii Champions League.

De cealaltă parte, Juventus are doar trei victorii în ultimele cinci partide, o înfrângere și un egal.

Ultimul meci disputat de torinezi a fost împotriva celor de la Stuttgart, pe teren propriu, scor 0-1, cu un gol primit în prelungirile partidei.

Înaintea meciului direct care va avea loc pe Stadio Giuseppe Meazza (San Siro), Inter ocupă poziția secundă în clasament, cu 17 puncte, în timp ce Juventus se află pe locul al treilea, cu 16 puncte.

Echipele probabile

Inter: Sommer - Pavard, De Vrij, Bastoni - Darmian, Barella, Asllani, Mkhitaryan, Dimarco - Lautaro, Thuram;

Juventus: Di Gregorio - Savona, Kalulu, Danilo, Cambiaso - Locatelli, Thuram - Yildiz, Fagioli, Conceicao - Vlahovic

Etichete: inter , juventus , video inter juventus , etapa a 9-a serie a

Haos provocat de un român, la Milano. Motivul pentru care „Gheorghe” a pus pe jar pompierii și poliția

Haos provocat de un român, la Milano. Bărbatul s-a urcat pe fațada gării centrale din oraș și i-a făcut pe pompierii italieni să declanșeze planul de urgență.

Și-au dat afară antrenorul plătit anual cu 40.000.000 € și au ales înlocuitorul! Răzvan Lucescu, pe listă

Scandal uriaș după El Clasico! Real Madrid a deschis o anchetă după ce Yamal a fost insultat grav

Video Real Madrid - Barcelona 0-4. Umilință pentru madrileni! Catalanii s-au distrat cu trupa lui Carlo Ancelotti

Umilit de Gavi pe gazon, Vinicius i-a dat o replică memorabilă în ”El Clasico”

Al doilea cel mai bun de pe teren! Nota primită de Rațiu, după victoria obținută de Rayo: a lovit și bara!

Video FCSB - Rapid 0-0. Remiză ”albă” în derby, pe Arena Națională

Dramatic! La primul meci fără Răzvan Lucescu pe bancă, PAOK a pierdut meciul în doar două minute

Marius Șumudică, înjurat de suporterii FCSB-ului: reacția antrenorului Rapidului

Joacă sau pleacă! Cine riscă să fie OUT de la Real Madrid, după umilința cu Barcelona

Inter, mesaj pentru Cristi Chivu în ziua în care românul a împlinit 44 de ani! Italienii l-au descris în patru cuvinte

Englezii sunt convinși! Singurul mod prin care Radu Drăgușin pleacă de la Tottenham în iarnă

PEROZEa este totul pentru el. Macaulay Culkin, fericit alături de femeia care i-a transformat viața. Apariție rară, la Academy Museum Gala

FILM NOWNicole Kidman, adevărul despre scenele intime filmate cu Tom Cruise în „Eyes Wide Shut”: „Am avut o clauză specială în contract!”

Ce avertisment a putut să îi apară lui Meme Stoica pe aplicația care ii monitorizează nivelul de stres citeşte ştirea pe Prosport.ro

Anchetă după El Clasico. Real Madrid face verificări după ce doi jucători ai Barcelonei au fost ținta unor atacuri rasiste pe Bernabeu citeşte ştirea pe ziare.com

Motivul pentru care această femeie a fost părăsită de soț. Tu îți dai seama ce a văzut în poză și l-a făcut să divorțeze? citeşte ştirea pe Playtech.ro

PROFM Cum a apărut CRBL după operația de blefaroplastie: „Sper ca recuperarea să fie ușoară”