România - Georgia, EURO minifotbal / Foto: Facebook @Federația Română de Minifotbal

Video România - Georgia 3-0. ”Tricolorii”, în sferturile de finală ale Campionatului European de minifotbal

05.06.2024, 12:57
  • Media: Fotbal Club, duminică, 17:30, DGS 1

• Fotbal: FCSB, drumul spre titlu, duminică, 19:00, DGS 1

România a trecut de Georgia, scor 3-0, în optimile de finală ale Campionatului European de minifotbal, și va întâlni în sferturi învingătoarea dintre Bosnia și Herțegovina și Cehia.

Ungur, Nechita și Mocanu au punctat pentru ”Tricolori”, care se află acum la 3 meciuri de marele trofeu. În cele patru jocuri disputate până acum la EURO, România a încasat doar două goluri și a înscris 17.

România - Georgia 3-0. ”Tricolorii”, în sferturi la EURO de minifotbal

Min 50 - Final! România - Georgia 3-0.

Min 44 - GOOOL România! Vlad Mocanu a marcat cu un șut violent, din apripiere, sub bară. A părut că a lovit prima bară, dar VAR-ul a confirmat golul, scor 3-0.

Min. 37 - Penalty ratat Georgia!

Min 31 - GOOOL România! Alexandru Nechita majorează avantajul ”Tricolorilor”.

Min 25 - Pauză.

Min 4 - GOOOL România! Mircea Ungur deschide scorul!

Min 1 - Începe meciul.

România este campioana mondială en-titre și a câștigat grupa D, din care au mai făcut parte Ungaria, Polonia și Turcia.

• În cazul în care vor trece de Georgia, ”Tricolorii” vor da în sferturi peste învingătoarea dintre Bosnia și Herțegovina, țara gazdă, și Cehia.

În primele trei meciuri de la European, România le-a învins pe Turcia, scor 9-0, pe Polonia, scor 5-2 și a remizat cu Ungaria, 0-0.

Partidele de minifotbal de la EURO se dispută pe durata a două reprize de câte 25 de minute, iar pauza dintre ele este de maximum 5 minute. Se vor adăuga minute suplimentare, atunci când este cazul, pentru a compensa timpul pierdut cu schimbările, loviturile de pedeapsă etc.

Lotul României pentru CE de Minifotbal:

Portari: Dragoș Nițu, Ionuț Neacșa

Jucători: Mircea Popa, Marius Balogh, Gabriel Dumitrașcu, Raul Dumitrovici, Vlad Mocanu, Vasile Pop, Alexandru Nechita, Viorel Șaim, Iulian Șîplăcan, Andrei Șumălan, Andrei Balea, Mircea Ungur, Cătălin Tineiu

Etichete: romania georgia , romania minifotbal , campionatul european minifotbal , optimi euro minifotbal

Două surori din Italia au găsit o sumă uriașă în pivnița bunicului lor. Când au mers la bancă, bucuria lor s-a transformat în coșmar

Două surori din Genova au găsit o sumă uriașă de bani în timp ce făceau curățenie în pivnița bunicului lor, mort de 20 de ani. Este vorba despre 158 de milioane de lire vechi. Bucuria lor s-a transformat însă în disperare: când au mers la bancă, au aflat că nu mai pot converti în euro bancnotele ieșite din uz, relatează Il Messagero.

Oficial UEFA a decis! Ce se întâmplă cu Istvan Kovacs, după ce arbitrul român a intrat în istoria EURO

Exclusiv Dennis Man semnează! Giovanni Becali a făcut anunțul. ”M-am întâlnit și cu cei de la Dortmund, 15-16 milioane”

Ce lovitură: ”Radu Drăgușin a spus 'Da' pentru transfer”

Tot ce trebuie să știi despre EURO 2024: grupele, programul complet, stadioanele și premiile în bani

OUT de la echipă, după participarea cu România la EURO 2024

Dennis Man urmează să semneze contractul cu Parma, dar poate începe sezonul la altă echipă! 17 milioane de euro

”Finală” în sferturi?! Cu cine va juca Germania, după ce a trecut de Danemarca în optimile EURO 2024

Răsturnare de situație: unde va juca Răzvan Marin, după ce a refuzat oferta de la Empoli și a ”strălucit” la EURO

Foto Italia, ironizată după eliminarea rușinoasă de la EURO 2024. Internauții s-au întrecut în cele mai tari memeuri

Exclusiv Au pierdut glorie, dar banii nu erau mulți. Cât puteau încasa jucătorii dacă România devenea campioană europeană

Video România - Bosnia și Herțegovina 4-1! ”Tricolorii” vor lupta vineri cu Kazahstan pentru finala Europeanului

PEROZBunică de 61 de ani, val de reacții după ce a făcut publică o imagine din tinerețe: „E incredibil cât de frumos îmbătrânești!”

FILM NOWKevin Costner, "rănit" de divorțul de Christine Baumgartner. Despărțirea, după 18 ani de mariaj și trei copii, "un moment zdrobitor"

Transferul lui Răzvan Marin e aproape! Câștigătoarea Cupei Campionilor Europeni vrea să-l cumpere după EURO 2024 citeşte ştirea pe Prosport.ro

Ce decizie a luat șeful arbitrilor în legătură cu Istvan Kovacs. Românul a avut o prestație contestată la Cehia - Turcia citeşte ştirea pe ziare.com

Țara din Occident unde românii își iau casă cu teren la doar 7.000 de euro. ”La noi nu găsești așa ceva. Cum să nu pleci din țară?" citeşte ştirea pe Playtech.ro

PROFM Iuliana Beregoi cucerește cu fiecare apariție. Imaginile în costum de baie au făcut furori: „Ce corp!”