Wolves - Liverpool / Foto: GettyImages

Video Wolves - Liverpool 1-2. "Cormoranii" pe primul loc / Chelsea - Brighton 4-2 / Arsenal - Leicester 4-2 / Newcastle - Man. City 1-1

28.09.2024, 22:24
  • Premier League: Man. United - Tottenham, duminică, 18:30, DGS 1

• SuperLiga: Sepsi - FCSB, duminică, 21:30, DGS 1

Etapa a 6-a din Premier League a debutat sâmbătă, 28 septembrie, iar principalele partide au fost disponibile în direct pe canalele Digi Sport.

VIDEO Rezumat Wolves - Liverpool 1-2

Wolves - Liverpool 1-2

Min. 90+6: Fluier final!

Min. 61: Gooool Liverpool! Mohamed Salah a reușit să transforme de la punctul cu var.

Min. 60: Lovitură de la 11 metri pentru Liverpool! Diogo Jota a căzut în careul advers după un duel cu Nelson Semedo.

Min. 56: Gooooool Wolves! Rayan Ait-Nouri a restabilit egalitatea.

Min. 46: Fluier de start al reprizei secunde!

Min. 45+3: Final de primă repriză!

Min. 45+2: Goooool Liverpool! Ibrahima Konate a deschis scorul înainte de pauză.

Min. 1: Start de partidă!

Echipe de start:

• Liverpool: Allison - Alexander-Arnold, Konate, Van Dijk, Robertson - Gravenberch, Mac Allister, Szoboszlai - Salah, Diaz, Jota

Rezerve: Kelleher - Bradley, Chiesa, Endo, Gakpo, Gomez, Jones, Quansah, Tsimikas

• Wolves: Johnstone - Semed, Bueno, Toti, Ait-Nouri - Andre, Cunha, Lemina, Gomes, Bellegarde - Larsen

Rezerve: Sa - Doherty, Doyle, Forbs, Gomes, Guedes, Hee-Chan, Pond, Sarabia

Arsenal - Leicester 4-2

VIDEO Rezumat Arsenal - Leicester 4-2

Min. 90+11: Fluier final!

Min. 90+10: Gooool Arsenal! Kai Havertz îngheață tabela de marcaj la 4-2.

Min. 90+4: Goooool Arsenal! Leandro Trossard înscrie, după o pasă primită de la Bukayo Saka.

Min. 64: Gooool Leicester! James Justin a reușit "dubla" și a restabilit egalitatea pe tabela de marcaj.

Min. 47: Gooool Leicester! James Justin a redus din diferență.

Min. 45+4: Final de primă repriză!

Min. 45+1: Gooool Arsenal! Leandro Trossard dublează avantajul.

Min. 20: Gooooool Arsenal! Gabriel Martinelli a deschis scorul.

• Arsenal: Raya - Timber, Saliba, Gabriel, Calafiori - Rice, Partey, Trossard - Saka, Havertz, Martinelli

Rezerve: Neto - Gabriel Jesus, Jorginho, Kacurri, Kiwior, Lewis-Skelly, Nichols, Nwaneri, Sterling

• Leicester: Hermansen - Justin, Faes, Okoli, Kristiansen - Winks, Skipp, Buonanotte, Ndidi, Mavididi - Vardy

Rezerve: Ward - Pereira, Ayew, Choudhury, Coady, De Cordova-Reid, Edouard, El Khannouss, Fatawu

Chelsea - Brighton 4-2

VIDEO Rezumat Chelsea - Brighton 4-2

Min. 90+5: Fluier final!

Min. 45+9: Final de primă repriză!

Min. 41: Goooooool Chelsea! Cole Palmer și-a trecut în cont a patra reușită după ce l-a învins pe Bart Verbruggen cu un șut la colțul scurt.

Min. 34: Gooool Brighton! Carlos Baleba reduce din avantaj după o pasă greșită a portarului londonezilor.

Min. 31: Gooool Chelsea! Cole Palmer reușește "tripla", după o lovitură liberă executată ca la carte.

Min. 28: Gooool Chelsea! Același Cole Palmer transformă de la punctul cu var.

Min. 27: Penalty pentru Chelsea! Jadon Sancho a fost blocat neregulamentar în careul advers.

Min. 22: Gol pentru Chelsea, însă a fost anulat de VAR! Jadon Sancho a înscris după o pasă primită de la Nicholas Jackson, însă poziția nu a fost regulamentară.

Min. 21: Gooool Chelsea! Cole Palmer a restabilit egalitatea.

Min. 19: Ocazie importantă pentru Chelsea! Cole Palmer a trimis în bară.

Min. 7: Gooool  Brighton! Georginio Rutter a deschis scorul.

• Chelsea: Sanchez - Gusto, Fofana, Colwill - Cucurella - Caicedo, Fernandez, Madueke, Palmer, Sancho - Jackson

Rezerve: Jorgensen - Adarabioyo, Disasi, Joao Felix, Lavia, Mudryk, Neto, Nkunku, Veiga

• Brighton: Verbruggen - Kadioglu, Webster, Dunk, Estupinan - Hinshelwood, Wieffer, Baleba - Rutter, Welbeck, Mitoma

Rezerve: Steele - Ayari, Enciso, Ferguson, Igor, Lamptey, Minteh, Moder, Samuels

Newcastle - Manchester City 1-1

Newcastle a avut șansa să deschidă scorul în minutul 25, după o execuție bună a lui Lewis Hall de la colțul terenului, însă Haaland și Grealish au deviat balonul.

"Cetățenii" au deschis scorul în minutul 35, după ce Josko Gvardiol a făcut șah-mat apărarea lui Newcastle.

Gundogan a avut șansa să dubleze avantajul în minutul 40, însă șutul său nu a reușit să-l pună în dificultate pe portarul Nick Pope.

În ultimul minut al prelungirilor primei reprize, Ederson a avut o dublă intervenție, după ce Joelinton și Harvey Barnes au încercat, pe rând, să restabilească egalitatea.

Ederson a avut o intervenție neregulamentară, în propriul careu, asupra lui Anthony Gordon, iar arbitrul Jarred Gillett a dictat lovitură de la 11 metri. Același Gordon a reușit să transforme lovitura de pedeapsă și a restabilit egalitatea pe tabela de marcaj, scor menținut până la finalul meciului.

În urma acestei confruntări, Manchester City se află pe prima poziție în Premier League, cu 14 puncte, iar de cealaltă parte, Newcastle ocupă poziția a cincea, cu 11 puncte.

VIDEO Rezumat Newcastle - Manchester City 1-1

Minutul 92+7: Final de partidă!

Minutul 57: GOOOL Newcastle! Gordon a înscris din penalty.

Minutul 56: Penalty pentru Newcastle! Ederson l-a faultat pe Gordon în careu, iar arbitrul a dictat penalty pentru ”Coțofene”.

Minutul 46: S-a reluat partida.

Minutul 45+2: Arbitrul a fluierat finalul primei reprize. Newcastle - Manchester City 0-1.

Minutul 45+1: Dublă-ocazie Newcastle! Joelinton și Barnes au încercat, pe rând, să îl învingă pe Ederson, însă goalkeeper-ul brazilian a păstrat poarta intactă.

Minutul 40: Ocazie Manchester City! Gundogan a încercat să îl lobeze pe Pope, însă goalkeeper-ul gazdelor a apărat șutul germanului.

Minutul 35: GOOOL Manchester City! Gvardiol a deschis scorul pentru ”Cetățeni”, după o incursiune în careul ”Coțofenelor”.

Minutul 25: Ocazie Newcastle! În urma unei faze executate de Hall de la colțul terenului, Haaland și Grealish au deviat balonul și au îndepărtat pericolul de la poarta lui Ederson.

UPDATE: A început meciul.

Echipele de start:

• Newcastle: Pope - Trippier, Schar, Burn, Hall - Tonali, Guimaraes, Joelinton - Murphy, Gordon, Barnes

Rezerve: Almiron, Dubravka, Kelly, Krafth, Livramento, Longstaff, Murphy, Osula, Willock

• Manchester City: Ederson - Walker, Dias, Akanji, Gvardiol - Lewis, Kovacic - Silva, Gundogan, Grealish - Haaland

Rezerve: Carson, Doku, Foden, McAtee, Nunes, Ortega, Savinho, Stones.

Clasamentul din Premier League, după Wolves - Liverpool 1-2

Clasamentul din Premier League, după Wolves - Liverpool 1-2 / Foto: Captură Flashscore.ro

Etichete: chelsea , liverpool , manchester city , newcastle , arsenal , leicester , brighton , wolverhampton

Concluzii după dezastrul Satan II. Putin nu controlează situația arsenalului nuclear. „Nicio rachetă grea nu e complet operațională”

Testul nereușit al rachetei balistice intercontinentale (ICBM) rusești „Sarmat” (cunoscută și sub numele de Satan II) de acum câteva zile subliniază evaluările anterioare conform cărora starea arsenalului nuclear al Rusiei ar putea fi supraestimată. Lansarea eșuată, care s-a soldat cu distrugerea rachetei și a silozului său, ridică semne de întrebare cu privire la amenințările Kremlinului la adresa Occidentului și la răspunsul său discret la recentele incursiuni militare ale Ucrainei pe teritoriul Rusiei, comentează Institutul Robert Lansing.

Cristi Chivu s-a mutat în România după 15 ani în străinătate și a avut parte de o mare surpriză: ”Nu e a lui”

"Telenovela" s-a terminat! Rangers i-a propus renegocierea salariului, Ianis Hagi a dat răspunsul final

Exclusiv Gigi Becali îl aștepta să semneze, dar ce a urmat l-a lăsat fără cuvinte: ”Rar întâlnești. Pe el nu-l interesează”

Gigi Becali a văzut cum a jucat Chiricheș cu RFS și i-a transmis un mesaj clar fundașului de la FCSB: ”N-ai cu cine!”

Exclusiv Lui Gigi Becali i-a venit ”o idee” după meciul cu RFS și a dezvăluit decizia luată: ”20 de milioane de euro”

Live Video&Text Rapid - Oțelul 0-0, ACUM pe Digi Sport 1. Giuleștenii au cele mai mari ocazii ale partidei

Video Cât ghinion! A fost scos pe targă, la primul meci ca titular în Liga 1. Primul verdict al medicilor

Taxă pe lux! Cât trebuie să plătească Ion Țiriac pentru ”bijuteria” pe care a luat-o ”gratis”: ”Nu știu de ce nu am două”

FCSB a scos din nou la vânzare pachete pentru meciurile din Europa League

Wolves - Liverpool, 1-2. "Cormoranii" au preluat conducerea în Premier League

Reacția lui Arne Slot, după ce a dus-o pe Liverpool pe primul loc în Premier League

PEROZSobră din față, îndrăzneață când s-a întors cu spatele. Mădălina Ghenea a făcut senzație în Milano cu ținuta și cu atitudinea

FILM NOWCatherine Zeta-Jones, după ce a postat o poză nud: "În pană de idei pentru cadoul lui Michael. Asta e opțiunea nr 2"

Gabi Tamaș dezvăluie: „Fumez de la cinci ani! La un moment dat m-am lăsat, din clasa a opta până în a noua” citeşte ştirea pe Prosport.ro

Săptămâna revenirii! Simona Halep va reveni în tenis săptămâna viitoare citeşte ştirea pe ziare.com

Momentul în care Sever Mureșan a contat pentru sportul românesc. Legătura cu Dinamo și cele 159 de milioane de euro de la Dacia Felix citeşte ştirea pe Playtech.ro

PROFM Anca Țurcașiu, în formă maximă la 54 de ani. Și-a arătat bronzul ciocolatiu și corpul tonifiat, într-un costum de baie cu animal print