Fotbaliștii lui Manchester City / Foto: Profimedia

Video Manchester City - Southampton 1-0. Erling Haaland le aduce "Cetățenilor" alte trei puncte

26.10.2024, 18:54
  • La Liga: Real Madrid - Barcelona, sâmbătă, 22:00, DGS 1

• SuperLiga: Hermannstadt - Dinamo, sâmbătă, 19:00, DGS 1

Manchester City a câștigat meciul cu Southampton, scor 1-0, din etapa cu numărul 9 în Premier League.

Elevii lui Pep Guardiola s-au impus grație golului înscris de Erling Haaland după doar 5 minute de joc. Norvegianul a mai ieșit la rampă și în a doua repriză, dar a ratat inexplicabil în minutul 52.

Manchester City - Southampton 1-0. Campioana en-titre, din nou pe primul loc

"Sfinții" au avut o ocazie mare de a egala în primul minut de prelungire a primei reprize, dar Archer a trimis în bara transversală.

În urma acestui rezultat, Manchester City a urcat provizoriu pe primul loc, cu 23 de puncte, două peste Liverpool, care are un meci în minus. Southampton e tocmai pe locul 19, cu un singur punct.

VIDEO cu rezumatul meciului Manchester City - Southampton 1-0:

Manchester City - Southampton 1-0

Min. 90+7: Final de meci.

Min. 52: Ocazie Manchester City! Haaland ratează inexplicabil din câțiva metri și ratează șansa dublei.

Min. 46: Începe partea secundă.

Min. 45+2: Final de primă repriză.

Min. 45+1: Ocazie Southampton! Archer scapă singur spre poarta adversă și are timp să își pregătească șutul, dar izbește bara transversală.

Min. 5: GOL Manchester City! Haaland deschide scorul în debutul partidei, cu un șut din prima.

Min. 1: A început meciul.

Echipele de start:

• Manchester City: Ederson - Lewis, Akanji, Dias, Gvardiol - Kovacic - Savinho, Nunes, Silva, Foden - Haaland
  • Southampton: Ramsdale - Walker-Peters, Harwood-Bellis, Bednarek, Stephens, Manning - Dibling, Downes, Fernandes, Lallana - Archer

City va juca azi cu Southampton, de la ora 17:00, în direct la Digi Sport 2, meci din cadrul etapei 9 din Premier League. ”Cormoranii” sunt lideri în acest moment, cu 21 de puncte, unul mai mult față de ”Cetățeni”. Echipa lui Arne Slot (46 de ani) va evolua mâine, duminică, la Londra, contra lui Arsenal, meci transmis de asemenea la Digi Sport 1, de la ora 18:30.

City și Southampton se întâlnesc azi așadar pentru prima dată din aprilie 2023, atunci când Erling Haaland a marcat o ”dublă” în victoria cu 4-1 de pe St Mary's.

Echipa lui Pep Guardiola (53 de ani) are un moral excelent, dar problemele din apărare sunt departe de a se fi rezolvat, motiv de speranță pentru Southampton, dar, pe de altă parte, ”Cetățenii” au și cel mai bun atac, cu 19 reușite până în acest moment.

Tot azi, în etapa 9 din PL, se vor mai juca meciurile Aston Villa - Bournemouth, care va începe tot la 17:00, dar va fi în direct pe Digi Sport 3, precum și Everton - Fulham, de la 19:30, în direct tot pe Digi Sport 3.

Etichete: liverpool , manchester city , pep guardiola , arsenal , southampton , arne slot

Haos provocat de un român, la Milano. Motivul pentru care „Gheorghe” a pus pe jar pompierii și poliția

Haos provocat de un român, la Milano. Bărbatul s-a urcat pe fațada gării centrale din oraș și i-a făcut pe pompierii italieni să declanșeze planul de urgență.

La aproape 5 ani de când s-a retras din tenis, Maria Sharapova a primit vestea care face înconjurul lumii

Surpriză uriașă pentru Ianis Hagi pe "Ibrox", în timpul meciului Rangers - FCSB 4-0

Exclusiv CFR Cluj a smuls un punct în minutul 90+3, dar Ioan Varga a fost un car de nervi la final: ”Am informații”

Foto Transformare fizică a lui Mike Tyson la 58 de ani. ”Sunt pur și simplu o specie diferită de ființa umană”

Sportivul român care e o ”bestie” și are o relație cu fosta iubită a lui George Clooney! Ea e cu 15 ani mai în vârstă

Live Video&Text Hermannstadt - Dinamo 0-1, ACUM, pe Digi Sport 1. Goool! ”Câinii” au deschis scorul din penalty

Al doilea cel mai bun de pe teren! Nota primită de Rațiu, după victoria obținută de Rayo: a lovit și bara!

Video Zeljko Kopic, eliminat pentru prima dată în România! Două cartonașe galbene în 10 minute

Mario Balotelli este așteptat să semneze: revine în fotbalul mare pe un salariu infim!

E așteptat la Real Madrid și declară: ”Vreau să câștig un Balon de Aur”

Lovitură pentru Liverpool! Unul dintre staruri este accidentat și ratează derby-ul cu Arsenal

PEROZEva Zaharescu s-a cazat într-un resort de lux din Maldive și a făcut parada costumelor de baie. Înaltă, senzuală și sigură pe ea

FILM NOWNicole Kidman, adevărul despre scenele intime filmate cu Tom Cruise în „Eyes Wide Shut”: „Am avut o clauză specială în contract!”

Reacția lui Neluțu Varga, după CFR – Sepsi 3-3: „Sunt supărat. Pentru prima dată îmi pun semne de întrebare” citeşte ştirea pe Prosport.ro

Tragere la sorți: Simona Halep și-a aflat prima adversară de la Hong Kong! Va întâlni o favorită citeşte ştirea pe ziare.com

Motivul pentru care această femeie a fost părăsită de soț. Tu îți dai seama ce a văzut în poză și l-a făcut să divorțeze? citeşte ştirea pe Playtech.ro

PROFM Sabrina, solista piesei "Boys", din anii '80, poze în costum de baie la 56 de ani. Superbă și puternică, în ciuda unei boli grave