Penalty cum rar se vede acordat în Serbia / Foto: captură YouTube @Arena Sport TV

Video ”O prostie! Nu le-a venit să creadă”. Arbitrul a acordat un penalty cum rar se vede. Meci ”nebun” cu 6 goluri

29.09.2024, 17:45
  • Liga 2: Steaua - Csikszereda, luni, 18:00, DGS 1

• SuperLiga: Sepsi - FCSB, duminică, 21:30, DGS 1

Partida dintre Vojvodina și Radnicki Nis, din etapa a 10-a a primei ligi din Serbia, s-a încheiat la egalitate, 3-3.

După o primă repriză albă, a început ”nebunia”. Gazdele au deschis scorul în minutul 52, prin Dele, însă Radnicki Nis a întors rezultatul în doar câteva minute. Stewart (57) a restabilit egalitatea, iar un minut mai târziu s-a petrecut o fază cum rar se vede.

Un penalty cum rar se vede a fost acordat în meciul Vojvodina - Radnicki Nis: ”Jucătorilor nu le-a venit să creadă

Portarul celor de la Vojvodina se pregătea să repună balonul de la 6 metri, dar a atins ușor mingea cu piciorul, după care, imediat, fundașul Korac a luat-o de jos cu mâinile, pentru a și-o așeza pentru o degajare.

Centralul a considerat că balonul era deja în joc și a acordat penalty pentru henț. ”Momentul-cheie al meciului a fost prostia lui Seid Korac, care a prins mingea cu mâinile în propria suprafață de pedeapsă, iar arbitrul Pavle Ilic a acordat imediat penalty. Jucătorilor de la Vojvodina nu le-a venit să creadă”, au notat cei de la Nogomania.

Momentul a adus aminte de o fază din partida Arsenal - Bayern, disputată în aprilie 2024, în sferturile de finală Champions League, când bavarezii au solicitat lovitură de la 11 metri la un gest asemănător celui al fundașului sârb, comis atunci de Gabriel Magalhaes. Arbitrul acelui duel a lăsat jocul să continue.

Ilic a transformat lovitura de pedeapsă pentru Radnicki și a făcut 2-1. Vojvodina a beneficiat la rândul ei de un penalty, în minutul 76. Zady, însă, a ratat. Cu toate acestea, Velickovic a egalat în minutul 87, iar Crnomarkovic și-a dus echipa în avantaj în ultimul minut regulamentar. În minutul 90+5, Yamkam a stabilit scorul final, 3-3.

Etichete: penalty , serbia , hent , vojvodina radnicki

Megafurtună peste România, alertă maximă. Panică în localitățile de lângă Dunăre, unde au fost inundații devastatoare și în trecut

O megafurtună va mătura țara de la vest la est, fiind anunțate acumulări de apă chiar și de 100 de litri pe metru pătrat. Riscul de inundații este cu atât mai mare, cu cât ciclonul se suprapune cu viitura de pe Dunăre, iar autoritățile sunt în alertă. În Dolj, în comuna Rast, inundată masiv acum 18 ani, localnicii retrăiesc momentele de groază. Mii dintre ei au fost atunci evacuați, iar unii au început o viață nouă într-un alt sat. Acum, când pericolul unei inundații devastatoare e din nou iminent, oamenii stau cu teama că drama s-ar putea repeta.

"Nu mă așteptam!" Ce a făcut Mihaela Cambei cu mașina primită de la Ion Țiriac

Dan Șucu, prima reacție după scandalul din Giulești. Ce a spus după amenințarea ”dacă nu ștergi, te bat”

A venit nota de plată pentru Rareș Pop, impresarul care a bruscat și a amenințat un jurnalist cu bătaia, pe Giulești

Foto Victor Angelescu nu s-a mai abținut după ce Rapid a rămas FĂRĂ victorie în Giulești! Reacția lui Dan Șucu

Video Scandal în timpul meciului Rapid - Oțelul: ”Dacă nu ștergi, te bat”. Scene ”incredibile” în Giulești: ”Luați-l pe ăsta”

Live Video&Text Sepsi - FCSB 0-1, ACUM, în direct la Digi Sport 1. ”Roș-albaștrii” au deschis scorul

Radu Drăgușin i-a spart capul lui Mason Mount, iar englezii au reacționat

Al-Nassr a luat decizia în cazul lui Cristiano Ronaldo

Exclusiv Anunțul lui Laszlo Dioszegi: primă triplă pentru o victorie cu FCSB!

Foto A fost HAOS! Partizan a fost umilită de Steaua Roșie în derby-ul Serbiei: unul dintre antrenori a ieșit rănit

Video A dat pasă la portar din penalty, în minutul 9! Echipa lui a pierdut, iar la final a explicat gestul. Imagini virale

PEROZSobră din față, îndrăzneață când s-a întors cu spatele. Mădălina Ghenea a făcut senzație în Milano cu ținuta și cu atitudinea

FILM NOWCe a motivat-o pe Demi Moore să ceară 12,5 milioane de dolari pentru filmul „Striptease”. Fostul ei soț a jucat un rol important

Alertă la FCU Craiova! Nicolo Napoli îl amenință pe Mititelu, după ce nu i-a plătit salariul: „O să merg la FIFA” citeşte ştirea pe Prosport.ro

Drăgușin l-a făcut KO pe fotbalistul lui Manchester United, la patru minute după ce a intrat pe teren. I-a spart, din greșeală, capul citeşte ştirea pe ziare.com

Rapoarte ANM: România cu portocale de Teleorman, safari în Dobrogea, papagali în Deltă. Secetă și tornade în 50 de ani citeşte ştirea pe Playtech.ro

PROFM După ce a fost criticată că s-a îngrășat, Antonia le dă peste nas fanilor cu o fotografie în care își arată abdomenul: „Așa da!”