Bucuria celor de la Sabadell, la finalul meciului cu Atletico Baleares / Foto: Twitter @CESabadell

Meci ”nebun”! În minutul 90+6 era 1-1 și nimeni nu se aștepta la ce avea să urmeze

21.10.2024, 11:47
  • SuperLiga: Poli Iași - Unirea Slobozia, luni, 18:30, DGS 1

• SuperLiga: Rapid - Farul, luni, 21:00, DGS 1

Partida dintre Sabadell și Atletico Baleares, echipa cu care urmează să semneze Florin Andone (31 de ani), a avut o desfășurare ”nebună”. Gazdele s-au impus cu 3-2.

Sabadell a câștigat meciul cu Atletico Baleares grație unui gol marcat din penalty în minutul 90+16

După 75 de minute fără gol, Cortes a deschis scorul din penalty, iar Baleares a restabilit egalitatea în minutul 88. Când toată lumea se aștepta la o remiză a început ”nebunia”.

Saez a făcut 2-1 în favoarea gazdelor în minutul 90+7, însă oaspeții au mai egalat o dată, prin Moreno, în minutul 90+10. Lovitura de grație au dat-o cei de la Sabadell, în minutul 90+16!

Cortes a înscris al doilea său gol, tot din penalty, și a adus o victorie nesperată pentru echipa sa, care conduce clasamentul din Grupa 3 din liga a patra din Spania. De partea cealaltă, Baleares se află pe 8, la 5 lungimi în urma liderului.

Florin Andone semnează cu Atletico Baleares

În primă instanță, Florin Andone a refuzat oferta primită din partea formației din Palma de Mallorca și a rămas doar să se antreneze cu aceasta.

Atacantul de 31 de ani nu a găsit o ofertă mai avantajoasă și astfel a decis să dea curs propunerii venite de la Baleares, după cum anunță Pedro Bonet.

În plus, dacă totul merge foarte bine va putea să-și prelungeacă contractul cu încă un sezon.

• Fotbalistul în vârstă de 31 de ani a mai evoluat pentru Atletico Baleares în stagiunea 2013/2014.
  • În sezonul 2013/2014, Florin Andone a marcat 12 goluri pentru Atletico Baleares în cele 34 de meciuri jucate.

Etichete: fotbal spania , liga 4 spania , atletico baleares , sabadell

Prima reacție a Rusiei după referendumul din Republica Moldova. Ce a transmis purtătorul de cuvânt al lui Putin

Kremlinul consideră drept „anomalie” creșterea numărului de voturi în favoarea referendumului pro-UE din Republica Moldova și spune că procesul electoral „ridică o mulțime de semne de întrebare”, potrivit purtătorului de cuvânt al președintelui Vladimir Putin.

Capitol închis! Radu Drăgușin și-a decis viitorul, după ce a rămas pe bancă a 6-a oară la Tottenham

Exclusiv Gigi Becali nu a stat pe gânduri după Dinamo - FCSB! Un jucător, OUT din echipă: ”Bă, vezi-ți de treaba ta”

Schimbare la 180 de grade! Ce a ajuns să spună antrenorul lui Rangers despre Ianis Hagi

Video Dinamo - FCSB 0-2. Campioana s-a impus fără emoții în ”Derby de România”

6.800.000 € pentru FCSB! Campioana României, pe locul 70 din 108

Gigi Becali a făcut oferta în public: ”Un milion și jumătate dau pe el. Plus 500.000”

Au pus lacătul: echipă din Liga Campionilor, în faliment! A câștigat de trei ori EHF Champions League

FCSB poate primi o lovitură grea! Un titular, în pericol să rateze meciurile cu Rangers și Rapid

Oficial Borussia Dortmund a văzut că Istvan Kovacs o va arbitra cu Real Madrid și a pus o singură întrebare

Florin Andone semnează: detaliile contractului

Florin Andone rămâne liber până în ianuarie! A ajuns să se antreneze cu o echipă semi-profesionistă

PEROZE o femeie superbă, dar ea nu s-a considerat niciodată o mare frumusețe. Eva Mendes spune că Ryan Gosling o face să se simtă sexy

FILM NOWRosie Huntington-Whiteley, trup de zeiță într-o rochie mulată, cu spatele gol. Logodnica lui Jason Statham arată perfect la 37 de ani

LPF ”a decis” că FCSB este continuatoarea Stelei. Ce a scris în comunicat instituția condusă de Gino Iorgulescu citeşte ştirea pe Prosport.ro

”Oprește-te”. Ioan Varga, mesaj public pentru Gigi Becali: ”Să-și vadă de echipa lui” citeşte ştirea pe ziare.com

După moartea fiului lor la doar 25 de ani, au descoperit o viață dublă secretă în online pe care nu au bănuit-o niciodată citeşte ştirea pe Playtech.ro

PROFM Dua Lipa, în rochie de piele decupată până la șolduri pe ambele părți, combinată cu dresuri plasă și multă îndrăzneală