CSC Șelimbăr - FC Argeș / Foto: Sport Pictures

Video Șelimbăr - FC Argeș 0-0. Piteștenii s-au apropiat de locurile de play-off din Liga 2

25.10.2024, 18:14
  • La Liga: Real Madrid - Barcelona, sâmbătă, 22:00, DGS 1

• SuperLiga: Hermannstadt - Dinamo, sâmbătă, 19:00, DGS 1

CSC Șelimbăr și FC Argeș au terminat la egalitate, scor 0-0, în cadrul etapei a 11-a din Liga 2.

Confruntarea dintre cele două echipe a putut fi urmărită în direct pe Digi Sport 1. De asemenea, abonații Digi România au mai putut urmări duelul pe site-ul digisport.ro, dar și în aplicația Digi Sport.

Șelimbăr - FC Argeș 0-0. Remiză ”albă” între cele două combatante

Oaspeții argeșeni au controlat prima repriză în duelul cu Șelimbăr. Gabriel Gheorghe a șutat spre poarta lui Maluțan, însă Mihai Roman a deviat mingea cu călcâiul în afara terenului, în minutul 23.

Cinci minute mai târziu, Tofan a trimis din lovitură liberă direct în brațele lui Maluțan, iar tabela de marcaj a rămas nemodificată.

În partea a doua a jocului, gazdele au fost mai incisive. Boboc a încercat în minutul 59 să îl surprindă pe Straton cu un șut, însă goalkeeper-ul oaspeților a reținut balonul.

Până la finalul meciului, cele două combatante au încercat să dea lovitura, însă atacurile sterile ale ambelor formații nu au adus nicio modificare scorului de 0-0.

În urma acestui rezultat, FC Argeș a urcat pe locul 8, cu 16 puncte acumulate până în prezent. De partea cealaltă, Șelimbăr a urcat în ierarhie pe locul 14, cu 10 puncte strânse în 10 etape.

VIDEO cu rezumatul meciului Șelimbăr - FC Argeș 0-0

Clasamentul din Liga 2

Clasamentul din Liga 2 / Foto: flashscore.ro

Etichete: liga 2 , fc arges , csc selimbar

„Ce dracu' să facem cu ei?”. Militari ruși, înregistrați când vorbesc despre sosirea nord-coreenilor pe front

Soldați ruși au fost auziți exprimându-și îngrijorarea cu privire la modul în care soldații nord-coreeni vor fi comandați și dotați cu muniție și echipament militar, arată interceptările obținute de Defense Intelligence of Ukraine și publicate vineri, transmite CNN.

Exclusiv CINCI jucători, OUT din echipă! Gigi Becali a luat decizia după Rangers - FCSB 4-0: ”Nu vor mai fi”

Surpriză uriașă pentru Ianis Hagi pe "Ibrox", în timpul meciului Rangers - FCSB 4-0

”Băi, Cristina, vrei să încerci?” Ion Țiriac i-a făcut propunerea și i-a pus un avion la dispoziție: ”Am spus imediat `DA`”

Nota primită de Radu Drăgușin, după ce a jucat 96 de minute în Tottenham - Alkmaar. Ce au scris englezii

Video Rangers - FCSB 4-0. Eșec drastic pentru campioana României în Europa League

Live Video&Text CFR Cluj - Sepsi 1-2, ACUM pe DGS 1. GOOOL! Covăsnenii revin în avantaj, după doar 3 minute

”De niciun folos”. Ce au scris italienii despre Răzvan Marin, după Udinese - Cagliari 2-0

Ce nebunie: s-au marcat nu mai puțin de 11 goluri! Scorul zilei

Foto Cum a fost surprins Louis Munteanu, la primul meci al CFR-ului după scandalul cu Dan Petrescu

Oficial Marius Croitoru, OUT de la FCU Craiova

Video FCU Craiova - FC Voluntari 0-0. Ilfovenii au urcat pe loc de play-off

PEROZZendaya, siluetă de model într-o rochie lungă din piele. Piesa vestimentară i-a scos în evidență decolteul și talia de viespe

FILM NOWCum o descrie Harris Dickinson pe Nicole Kidman, colega lui din drama erotică „Babygirl”. Cel mai stânjenitor moment de la filmări

Prima echipă din Superliga care se pregătește să-l transfere pe Malcom Edjouma de la FCSB! „Mă pun la coadă pentru el” citeşte ştirea pe Prosport.ro

FCSB a căzut 10 locuri în clasamentul Europa League, după înfrângerea cu Rangers. Ce poziție ocupă trupa lui Elias Charalambous citeşte ştirea pe ziare.com

Ce s-a întâmplat cu câinele care a escaladat Marea Piramidă din Giza? citeşte ştirea pe Playtech.ro

PROFM Celine Dion, impresionantă la prima apariție publică după reprezentația captivantă de la JO: Există speranță