Marius Croitoru / Foto: Sport Pictures

FCU Craiova - CS Afumați 0-3. Oltenii, înfrângere drastică în Bănie. Suporterii i-au cerut demisia lui Croitoru!

29.09.2024, 13:10
  • Premier League: Man. United - Tottenham, duminică, 18:30, DGS 1

• SuperLiga: Sepsi - FCSB, duminică, 21:30, DGS 1

FCU Craiova a fost învinsă pe teren propriu de către CS Afumați, scor 0-3, în cadrul etapei cu numărul opt din Liga 2.

Partida a putut fi urmărită în direct pe Digi Sport 1, dar și pe site-ul digisport.ro și în aplicația Digi Sport , de către abonații Digi România.

FCU Craiova - CS Afumați 0-3. Oltenii au căzut pe locul 10 în Liga 2

În urma acestui rezultat, ilfovenii au urcat pe locul cinci în clasament, poziție care le asigură calificarea în play-off, și se află la egalitate de puncte cu Corvinul Hunedoara, care are un meci mai puțin disputat.

De cealaltă parte, oltenii au rămas pe locul 10, cu 12 puncte, la egalitate cu FC Voluntari, formație care are și ea drept principal obiectiv revenirea în SuperLiga României. Echipa lui Marius Croitoru a bifat astfel al doilea meci fără victorie în Liga 2 și a doua înfrângere din acest sezon.

Golurile din acest meci au fost marcate de Cezar Beșleagă, în minutul 30, care a șutat imparabil din marginea careului la colțul lung, de Ciprian Stanciu, care a trimis mingea în poartă cu o lovitură de cap în minutul 51, și Robert Petculescu, un atacant de doar 17 ani.

În ultimele minute ale meciului din Bănie suporterii celor de la FCU Craiova i-au cerut demisia lui Marius Croitoru, care a venit la echipă la finalul lunii mai.

VIDEO Rezumatul partidei FCU Craiova - CS Afumați 0-3

Clasament Liga 2

Clasament Liga 2 / Foto: flashscore.ro

Etichete: fcu craiova , cs afumati , video fcu craiova cs afumati

Megafurtună peste România, alertă maximă. Panică în localitățile de lângă Dunăre, unde au fost inundații devastatoare și în trecut

O megafurtună va mătura țara de la vest la est, fiind anunțate acumulări de apă chiar și de 100 de litri pe metru pătrat. Riscul de inundații este cu atât mai mare, cu cât ciclonul se suprapune cu viitura de pe Dunăre, iar autoritățile sunt în alertă. În Dolj, în comuna Rast, inundată masiv acum 18 ani, localnicii retrăiesc momentele de groază. Mii dintre ei au fost atunci evacuați, iar unii au început o viață nouă într-un alt sat. Acum, când pericolul unei inundații devastatoare e din nou iminent, oamenii stau cu teama că drama s-ar putea repeta.

"Telenovela" s-a terminat! Rangers i-a propus renegocierea salariului, Ianis Hagi a dat răspunsul final

"Nu mă așteptam!" Ce a făcut Mihaela Cambei cu mașina primită de la Ion Țiriac

A venit nota de plată pentru Rareș Pop, impresarul care a bruscat și a amenințat un jurnalist cu bătaia, pe Giulești

Dan Șucu, prima reacție după scandalul din Giulești. Ce a spus după amenințarea ”dacă nu ștergi, te bat”

Video Scandal în timpul meciului Rapid - Oțelul: ”Dacă nu ștergi, te bat”. Scene ”incredibile” în Giulești: ”Luați-l pe ăsta”

A marcat pe bandă rulantă și a intrat în istoria clubului! ”Un fenomen foarte rar”. Vrea la naționala României

Avertisment pentru Răzvan Marin și echipa sa! Cagliari întâlnește Parma: ”Man e de temut”

Live Video&Text Gloria Buzău - Farul 0-0, ACUM pe DGS1. ”Marinarii” lovesc bara și trec pe lângă deschiderea scorului

Video Momente de panică: Buzău - Farul s-a oprit în minutul 12. Medicii au intervenit imediat

Gol de generic! Juan Bauza a reușit o bijuterie de gol în Emirate

Video CSM Focșani - FCU Craiova 1-1. Gazdele au ”smuls” un punct în ultimele minute! Oltenii, pe loc de play-off

PEROZSobră din față, îndrăzneață când s-a întors cu spatele. Mădălina Ghenea a făcut senzație în Milano cu ținuta și cu atitudinea

FILM NOWCe a motivat-o pe Demi Moore să ceară 12,5 milioane de dolari pentru filmul „Striptease”. Fostul ei soț a jucat un rol important

Alertă la FCU Craiova! Nicolo Napoli îl amenință pe Mititelu, după ce nu i-a plătit salariul: „O să merg la FIFA” citeşte ştirea pe Prosport.ro

Șocul zilei în handbal. O jucătoare de top și-a anunțat retragerea din naționala României citeşte ştirea pe ziare.com

Rapoarte ANM: România cu portocale de Teleorman, safari în Dobrogea, papagali în Deltă. Secetă și tornade în 50 de ani citeşte ştirea pe Playtech.ro

PROFM Anca Țurcașiu, în formă maximă la 54 de ani. Și-a arătat bronzul ciocolatiu și corpul tonifiat, într-un costum de baie cu animal print