Neil Lennon și Cristi Săpunaru, în timpul partidei Rapid - CFR Cluj 2-2 / Foto: captură Digi Sport

Neil Lennon a spus-o pe față! De ce a ajuns Cristi Săpunaru rezervă la Rapid

21.07.2024, 12:59
  • SuperLiga: UTA - Hermannstadt, luni, 18:00, DGS 1

• SuperLiga: Rapid - U Cluj, luni, 21:00, DGS 1

Rapid a reușit să obțină un rezultat de egalitate cu mari emoții în fața celor de la CFR Cluj. A fost 2-2 în Giulești, cu gol Hasani în minutul 90+7, iar pe final fanii gazdelor au scandat minute bune numele lui Cristian Săpunaru (40 de ani).

Neil Lennon n-a avut nicio reținere și a spus de ce Săpunaru a ajuns rezervă la Rapid: ”Are 40 de ani”

Căpitanul echipei în sezoanele precedente a fost rezervă neutilizată în partida de sâmbătă seară, iar Neil Lennon (53 de ani) nu a avut nicio reținere din a spune de ce nu se bazează pe acesta.

”Săpunaru are 40 de ani. Este un jucător foarte important pentru lot.

Cristian Săpunaru va juca un rol important în acest sezon, dar e vorba și de nivelul de joc și de viteză.

Este un profesionist desăvârșit”, a spus Lennon, înaintea partidei cu CFR Cluj, la flash-interviu.

VIDEO cu declarația lui Neil Lennon legată de Săpunaru

Suporterii Rapidului i-au scandat numele lui Cristi Săpunaru

Bîrligea a deschis scorul în prima repriză, iar Rrahmani a restabilit egalitatea din penalty, după care s-a accidentat și a părăsit terenul în lacrimi. Michael a dus-o pe CFR din nou în avantaj în minutul 75, iar formația lui Dan Petrescu părea că se va impune.

Hasani nu a fost însă de acord și a smuls in extremis un punct pentru Rapid, prin golul său din minutul 90+7. Suporterii giuleștenilor nu au fost foarte încântați de prestația favoriților, mai ales în momentele în care aceștia erau conduși pe tabelă.

Pe finalul meciului, la scorul de 1-2, galeria Rapidului i-a scandat numele lui Cristi Săpunaru, legenda din Giulești ”uitată” pe banca de rezerve de Lennon în primele două jocuri din acest sezon, cu trimitere către antrenorul nord-irlandez.

Fundașul le-a răspuns imediat fanilor și i-a salutat la rândul său.

VIDEO Suporterii Rapidului i-au scandat numele lui Cristi Săpunaru

Neil Lennon, semne clare spre contestatarii din tribună

Imediat cum s-a marcat și s-a fluierat finalul partidei, nord irlandezul s-a întors spre tribuna oficială a arenei și a făcut mai multe semne cu degetele, cel mai probabil pentru contestatarii săi.

Gestul a fost sesizat și de Vali Moraru, moderatorul emisiunii Digi Sport Special, care crede că Lennon le-a răspuns astfel celor care au criticat echipa în timpul partidei. ”Ce mai vreți acum?”, pare a le transmite Lennon suporterilor, a fost concluzia lui Moraru.

VIDEO cu momentul în care Neil Lennon a reacționat după golul marcat de Hasani

Etichete: sapunaru , cristi sapunaru , neil lennon , rapid - cfr cluj 2-2 video , lennon sapunaru

Mister total după întoarcerea avionului spațial secret al Chinei pe Pământ. „Este prea avansat pentru a fi arătat”

O „navă spațială experimentală reutilizabilă” chineză, despre care se crede că este avionul spațial secret al țării, a aterizat înapoi pe Pământ după mai bine de opt luni pe orbită, fiind cel mai recent eveniment dintr-o cursă, în mare parte sub acoperire, între Statele Unite și China pentru a perfecționa o astfel de tehnologie.

MERCATO 2024 | Toate transferurile verii sunt AICI. Rapid a dat lovitura verii în România

Debut de coșmar: autogol în minutul 6, cartonaș roșu și înfrângere la scor ”de maidan”

Radu Drăgușin, salvat de Real Madrid? Vestea venită chiar înainte de Tottenham - Arsenal

Până când moartea i-a despărțit, după 51 de ani de căsătorie! Soția lui Gigi Mulțescu: ”Nu mai înţelegeam ce îmi spunea”

”Îngrozitor!” Scoțienii, verdict dur după Dundee United - Rangers. Fanii, mesaj pentru Ianis Hagi

Exclusiv "Dumneata m-ai sunat să faci mișto sau vrei să vorbim ceva?" Dialogul Vali Moraru - Gigi Becali, după CFR - FCSB 2-2

Reacția lui Messi, după 58 de zile de așteptare. A înscris două goluri în patru minute

Zero! Denis Drăguș a intrat în repriza a doua, a fost scos înainte de final și criticat de antrenor după meci

Ion Țiriac, întrebat direct dacă este un om zgârcit. Miliardarul a răspuns instant, în 3 cuvinte

Cel mai bun jucător al Rapidului din era Neil Lennon, despre nord-irlandez: ”Dacă o mai ținea așa, i-aș fi spus!”

Exclusiv Victor Pițurcă a intrat în direct și n-a iertat pe nimeni: "Nea Șucu, hai să-ți zic ceva!"

PEROZMix perfect de grație feminină și inocență. Deva Cassel, fiica Monicăi Bellucci și noua stea a modei, pictorial îndrăzneț în Vogue

FILM NOWReacția lui Tom Hardy, după ce Charlize Theron a mărturisit că s-a simțit amenințată de prezența lui la filmările "Mad Max: Fury Road": "Presiunea pusă pe noi era copleșitoare"

Unde a ajuns să joace unul dintre cei mai buni fotbaliști străini care a evoluat în Superliga României citeşte ştirea pe Prosport.ro

Începe ”Procesul secolului” în sport. Colosul Manchester City se poate prăbuși citeşte ştirea pe ziare.com

Indicatorul rutier care le dă mari bătăi de cap șoferilor din România. Mulți nu știu ce să facă în momentul în care îl întâlnesc citeşte ştirea pe Playtech.ro

PROFM Un muzician celebru, anunț teribil pe rețelele sociale: „Mi-am înșelat soția și am avut un copil în afara căsniciei!”