Gigi Becali / Foto: Sport Pictures

Decizia luată de Gigi Becali după ce Octavian Popescu a marcat o ”dublă” în FCSB - Gloria Buzău

11.10.2024, 15:38
  • Media: Digi Sport Special, vineri, 19:00, DGS 1

• Liga Națiunilor: Bosnia - Germania, vineri, 21:45, DGS 1

FCSB a reușit să o învingă pe Gloria Buzău, scor 3-2, într-un meci desfășurat în cadrul etapei a 12-a din SuperLiga României.

Golurile partidei au fost marcate de Octavian Popescu (minutele 39 și 67) și Daniel Bîrligea (minutul 74), pentru gazde, respectiv Alexandru Jipa (minutul 5) și Mike Cestor (minutul 87), pentru oaspeți.

Gigi Becali a decis ca Octavian Popescu să execute loviturile libere la FCSB

În duelul desfășurat pe ”Arena Națională”, Octavian Popescu (21 de ani) a fost unul dintre cei mai buni jucători de pe teren. Autor al unei ”duble” în confruntarea cu buzoienii, fotbalistul a impresionat cu golul marcat din lovitură liberă, în minutul 39.

Gigi Becali (66 de ani) a fost mulțumit de cum a expediat Octavian Popescu acel balon și a decis să îl numească pe jucător ca principalul executant al loviturilor libere de la echipă.

Asta e bucuria mea. Şi-a revenit şi George (n.r. Octavian Popescu). El era în creştere. A făcut operaţia aia și e posibil să devină mai bun decât era înainte. Plusul la el este că ia mingea, să dea lovituri.

El bate cel mai bine loviturile libere. Coman bătea, dar bătea plasat şi o bătea portarul. Numai el va bate de acum înainte loviturile libere. De pe stânga n-ar trebui să bată el.

El dă tare. Nu neapărat plasat, aşa cum dădea Coman, plasat, să o ia portarul pe piept. A început să aibă încredere. Dacă ar fi mai bun decât înainte, vă daţi seama ce va fi…”, a declarat Gigi Becali, potrivit Fanatik.

• 1,8 milioane de euro este cota de piață a lui Octavian Popescu, potrivit Transfermarkt.
  • În 11 meciuri jucate în acest sezon în toate competițiile, Octavian Popescu a marcat două goluri și a oferit o pasă decisivă.
  • 7 selecții are Octavian Popescu la naționala României

VIDEO cu golul marcat din lovitură liberă de Octavian Popescu, în FCSB - Gloria Buzău

Octavian Popescu, noul decar al României U21

”Tricolorii” lui Daniel Pancu vor întâlni în deplasare selecționata similară a Muntenegrului, vineri, 11 octombrie, de la ora 17:00, într-un meci care va putea fi urmărit în format LIVE TEXT pe site-ul digisport.ro de la ora 17:00, iar apoi va da piept cu Elveția U21, pe 15 octombrie, pe teren propriu.

Louis Munteanu va purta numărul 9 în cele două meciuri amintite, în timp ce Octavian Popescu va fi decarul naționalei lui Daniel Pancu.

Andrei Borza și-a ales pentru aceasă partidă tricoul cu numărul 11, iar Umit Akdag, fotbalist care are dublă cetățenie, română și turcă și care a fost crescut la Chelsea, iar acum evoluează la Toulouse, din Ligue 1, va purta numărul 5.

Etichete: gigi becali , decizie gigi becali , octavian popescu , gol octavian popescu , tavi popescu , lovituri libere tavi popescu

Primele imagini cu bani pe biroul din cabinetul medical al lui Nelu Tătaru

Procurorii DNA au la dosar inclusiv dovezi video din cabinetul medical al lui Nelu Tătaru, în care apar și sume de bani pe biroul fostului ministru al Sănătății, informează Digi24, care publică imagini.

"Telenovela" Ianis Hagi s-a încheiat! Anunțul făcut de scoțieni, după doar un meci la prima echipă a lui Rangers

Răsturnare de situație! Alexandru Țiriac a intervenit, după ce Ilie Năstase a spus că Ion Țiriac ”s-a internat” din cauza unei boli

Presa din Grecia: "Luați-o pe asta!". 3 echipe de tradiție îl așteaptă pe Răzvan Lucescu

A lăsat mașina primită de la Ion Țiriac în parcare, iar acum a spus ce lecție de viață a învățat după medalia de la JO

În ce stare se află Ion Țiriac, internat într-un spital din Austria

Exclusiv Își schimbă cetățenia pentru România și așteaptă convocarea lui Mircea Lucescu la națională

Mircea Lucescu, mesaj clar pentru Daniel Bîrligea: a spus de ce nu l-a convocat la națională

Muntenegru U21 - România U21 2-6. ”Tricolorii” lui Pancu câștigă fără emoții, dar primesc gol din corner

Radu Drăgușin și-a lămurit situația la Tottenham: ”Cerințele se schimbă”

Exclusiv Gigi Becali i-a anunțat din timp: ”Fac trei, patru schimbări la pauză!” Planul patronului de la FCSB

Exclusiv Gigi Becali și-a dat seama cum i-a spus lui Mircea Lucescu, apoi s-a corectat și a început să râdă

PEROZJulia Roberts, look plin de naturalețe, fără urmă de machiaj, la un marș pentru drepturile femeii în Georgia

FILM NOWBrooke Shields își trăiește a doua tinerețe la 59 de ani. Superbă într-o ținută cu crăpătură pe picior, spectaculoasă în rochie mini

Vestea așteptată de Gigi Becali și FCSB: aceasta este echipa unde se transferă Louis Munteanu pentru 7 milioane de euro! citeşte ştirea pe Prosport.ro

Lumea sportului e în stare de șoc! Un fotbalist de top a fost găsit decedat în piscină la doar 31 de ani citeşte ştirea pe ziare.com

Regretul unui bărbat că și-a instalat panouri fotovoltaice: ”Panourile solare au scăzut valoarea casei mele" citeşte ştirea pe Playtech.ro

PROFM CRBL nu-și mai ascunde sentimentele pentru iubita tinerică. Dovezile publice de iubire pentru Olga, aflată la un concurs de Miss