Ce a avut de zis Emil Săndoi după UTA Arad - Poli Iași 0-0

23.09.2024, 20:28
  • Liga 2: Csikszereda - Dumbrăvița, marți, 18:30, DGS 1

• La Liga: Real Madrid - Alaves, marți, 22:00, DGS 1

UTA Arad și Poli Iași au remizat, scor 0-0, pe stadionul Francisc Neuman, într-un meci din cadrul etapei a 10-a din SuperLiga

În urma acestui rezultat, Poli Iași a urcat un loc în clasament, până pe 11, cu 11 puncte. De cealaltă parte, ”Bătrâna Doamnă” a rămas pe locul 10 în clasament, cu doar 9 puncte acumulate, la egalitate cu Rapid care nu a jucat încă în această etapă.

Emil Săndoi: "Cred ca am inceput destul de temători. În primele minute nu prea ne-am regăsit."

Emil Săndoi, antrenorul celor de la Poli Iași, a vorbit la flash-interviu și a evidențiat că elevii săi au jucat cu teamă, însă se bucură că au reușit să obțină un punct din deplasarea la Arad.

"Cred ca am inceput destul de temători. În primele minute nu prea ne-am regăsit. Am jucat cu puțină teamă. A fost primul joc în deplasare pe care l-am disputat, de când sunt eu pe bancă.

Am avut puțină teamă, ușor ușor am crescut în joc și ne-am echilibrat. În unele momente am dominat și noi. Am avut în prima repriză o mare ocazie, la Kamberi. A lovit-o prea bine și a dat-o direct pe portar. Uneori o lovești prost și dai gol. Am mai avut o ocazie importantă în a doua repriză, la Tailson.

Fazele fixe ale noastre s-au transformat de fiecare dată în faze periculoase pentru adversari. Per total a fost un meci echilibrat.

Ne așteaptă două meciuri extrem de grele (n.r. cu Universitatea Cluj și CFR Cluj), dar din acestea două (n.r. cu UTA Arad și Universitatea Craiova) eu zic că am ieșit okay.

(n.r E o diferență față de ultima dată când ați antrenat?) S-a ridicat nivelul. Sunt mai multe echipe care au acumulat puncte. Jucam cu Universitatea Cluj în următorul meci, care demonstrează că face un joc consistent. Au jucători cu maturitate, jucători talentați.", a declarat Emil Săndoi, la flash-interviu.

UTA Arad - Poli Iași 0-0. Arădenii au rămas cu o singură victorie în acest sezon

• Partida dintre cele două formații a putut fi urmărită în direct pe Digi Sport 1. De asemenea, abonații Digi România au putut urmări partida pe aplicația Digi Sport și pe site-ul digisport.ro.

UTA Arad a început mai bine partida și a ratat mai multe ocazii importante, dar cea mai mare oportunitate de a deschide scorul le-a aparținut ieșenilor, în minutul 44. Kamberi a ratat și cele două formații au intrat la egalitate la cabine.

În partea a doua a meciului, trupa lui Emil Săndoi a atacat mai mult, dar nu a reușit să puncteze. De asemenea, elevii lui Mircea Rednic au ratat o mare ocazie prin Fabry.

În minutul 84, UTA Arad a cerut o lovitură de la 11 metri pentru un presupus fault asupra lui Hrezdac în careu, dar arbitrul a lăsat jocul să continue.

VIDEO Rezumatul partidei UTA Arad - Poli Iași 0-0

Etichete: emil sandoi

„Canibalul din Volgograd” s-a întors acasă, după ce a luptat în Ucraina. Cazul lui a zguduit societatea rusă acum un deceniu

Rusul Dmitri Malîşev, locuitor al regiunii Volgograd, condamnat la 25 de ani de închisoare pentru crimă şi canibalism şi graţiat de preşedintele rus Vladimir Putin pentru că a luptat în războiul din Ucraina, s-a întors în oraşul său natal, a anunţat duminică presa locală, potrivit EFE, preluată de Agerpres. A fost rănit, dar vrea să revină pe front.

Foto ”Marele trădător al Ucrainei”, gest care a produs revoltă la Kiev: ”Ești un câine rus! Te-ai vândut pentru bani”

Nota primită de Andrei Rațiu, după ce a fost decisiv și a jucat 96 de minute împotriva lui Atletico Madrid

Victoria și David Beckham, "ruptura" anului 2024

Un elvețian s-a mutat de două luni în București și s-a convins: ”Puțin îndoielnic”. A caracterizat Capitala în CINCI cuvinte

"E fericit!" Giovanni Becali a spus cine l-a convins pe Dennis Man să semneze contractul carierei

Video N-a mai așteptat până la vestiare! Gestul făcut de Marius Șumudică imediat după Unirea Slobozia - Rapid

Ianis Hagi s-a decis: pleacă de la Rangers! Singura condiție pusă

"A, sunt rasist după 7 ani?" Adrian Mihalcea a vorbit în direct despre acuzațiile primite

În sfârșit! Oțelul Galați a reacționat după scenele "incredibile" cu Dorinel Munteanu în prim-plan

”Cu un ochi râdeți, cu altul plângeți?” Reacția lui Emil Săndoi după ce a învins-o pe Universitatea Craiova

Oficial Poli Iași și-a prezentat noul antrenor

PEROZIrina Shayk, luată prin surprinde de paparazzi în Milano. Supermodelul rus încerca cu ardoare să-și ascundă machiajul strident

FILM NOWFilmul care învinge „Transformers One” într-o cursă neaşteptat de strânsă în box office-ul nord-american

Gigi Becali a reacționat după ce Laszlo Dioszegi s-a plâns că a ajuns să se milogească de patronul FCSB citeşte ştirea pe Prosport.ro

Încă un român în Premier League! Fotbalistul ce face senzație în Spania este așteptat în Anglia citeşte ştirea pe ziare.com

Imagini unice în Africa de Sud cu animalele sălbatice după ce ninsorile au pus stăpânire pe întreaga țară citeşte ştirea pe Playtech.ro

PROFM Ștefania, comparată cu Georgina Rodriguez când a apărut într-o rochie albă, perfect mulată pe corpul lucrat la sală