Cătălin Cîrjan, în Dinamo - FCSB 0-2 / Foto: Sport Pictures

Cătălin Cîrjan și-a ”înțepat” colegii, după ce Dinamo a pierdut derby-ul cu FCSB

21.10.2024, 08:03
  • SuperLiga: Poli Iași - Unirea Slobozia, luni, 18:30, DGS 1

• SuperLiga: Rapid - Farul, luni, 21:00, DGS 1

Dinamo a fost învinsă de FCSB, scor 0-2, în derby-ul etapei cu numărul 13 din SuperLiga României.

Campioana României a deschis scorul în minutul 26, prin Daniel Bîrligea, care a reușit unul dintre cele mai frumoase goluri din acest sezon. Trupa antrenată de Elias Charalambous a intrat cu avantaj la cabine, iar în a doua repriză era de așteptat ca Dinamo să asedieze poarta lui Târnovanu, mai ales dacă ținem cont și de faptul că era echipa gazdă, iar din tribune era susținută de 40.000 de fani.

Acest lucru nu s-a întâmplat, iar cea care a avut ocaziile în a doua repriză a fost tot FCSB. Ulterior, Musi a închis tabela prin golul marcat în minutul 90+3.

Cătălin Cîrjan: ”La pauză vorbim că mergem peste adversar, că nu ne retragem...”

După meci, Cătălin Cîrjan, unul dintre cei de la care suporterii dinamoviști aveau așteptări, a declarat că jucătorii nu au respectat planul stabilit la pauza partidei, când Dinamo era deja în dezavantaj.

”Dezamăgitor. Ne doream mult mai mult, ne-am pregătit bine, am vorbit mult despre acest derby. Am început bine, dacă înscriam, jocul era altul.

Ei au marcat din nimic, după care noi am făcut un joc slab în a doua repriză, nu ne-am mai creat ocazii. În prima repriză nu au avut nimic în plus față de noi, dar în a doua au arătat că au experiență și că sunt o echipă bună.

La pauză vorbim că mergem peste adversar, că nu ne retragem… o să vorbim cu mister și o să facem o analiză.

Ne-am simțit foarte bine, jucăm fotbal pentru astfel de meciuri, au fost incredibili. Le mulțumim fanilor că au venit, dar ne pare rău că nu i-am bucurat”, a declarat Cătălin Cîrjan.

În urma acestui rezultat, FCSB a acumulat 19 puncte și a trecut peste Dinamo în clasament. Gruparea roș-albastră este pe locul 5, în timp ce ”Câinii” au coborât pe poziția a șaptea.

Notele acordate după Dinamo - FCSB / Foto: Sofascore/Digi Sport

VIDEO cu rezumatul meciului Dinamo - FCSB 0-2

Etichete: dinamo fcsb , video dinamo - fcsb , catalin cirjan

Cum a ajuns o vedetă a fotbalului european un traficant de droguri. Petrecea cu elitele de la Moscova, după ce Putin a invadat Ucraina

Un jucător de fotbal care a jucat pentru cluburi precum Ajax Amsterdam, FC Sevilla și Spartak Moscova a devenit un mare traficant de cocaină și s-a refugiat în Rusia și, apoi, în Emiratele Arabe Unite, unde continuă să joace fotbal, relatează The Washington Post. Dar ce l-a motivat pe Quincy Promes să aleagă o viață de gangster când el făcea deja milioane de dolari jucând pentru echipe atât de importante din Europa?

Capitol închis! Radu Drăgușin și-a decis viitorul, după ce a rămas pe bancă a 6-a oară la Tottenham

Exclusiv Gigi Becali nu a stat pe gânduri după Dinamo - FCSB! Un jucător, OUT din echipă: ”Bă, vezi-ți de treaba ta”

Schimbare la 180 de grade! Ce a ajuns să spună antrenorul lui Rangers despre Ianis Hagi

Video Dinamo - FCSB 0-2. Campioana s-a impus fără emoții în ”Derby de România”

6.800.000 € pentru FCSB! Campioana României, pe locul 70 din 108

Lovitură de teatru: ”Radu Drăgușin ia în calcul să plece de la Tottenham în iarnă”. Clubul care e gata să-l transfere

A ieșit la iveală marele lor vis: Zinedine Zidane! Banii nu sunt o problemă

Oficial FRF, anunț triumfător înaintea ultimelor două meciuri din Liga Națiunilor

MM Stoica a scris PATRU cuvinte pe internet, după ce FCSB a câștigat derby-ul cu Dinamo

Exclusiv Florin Prunea nu s-a abținut, după ce Daniel Bîrligea a spus că ”Bucureștiul e roș-albastru”, la final de derby

Video Neașteptat! Gigi Becali a propus la națională un jucător cu cinci meciuri la FCSB: ”După Drăgușin, el e”

PEROZA devenit bunică la 35 de ani, iar acum are o relație cu un băiat de 19 ani: „Mă face mai fericită ca niciodată!”

FILM NOWRosie Huntington-Whiteley, trup de zeiță într-o rochie mulată, cu spatele gol. Logodnica lui Jason Statham arată perfect la 37 de ani

LPF ”a decis” că FCSB este continuatoarea Stelei. Ce a scris în comunicat instituția condusă de Gino Iorgulescu citeşte ştirea pe Prosport.ro

„Maidanezi vopsiți leoparzi”. Jucătorii de la Dinamo, făcuți praf după înfrângerea cu FCSB citeşte ştirea pe ziare.com

După moartea fiului lor la doar 25 de ani, au descoperit o viață dublă secretă în online pe care nu au bănuit-o niciodată citeşte ştirea pe Playtech.ro

PROFM Dua Lipa, în rochie de piele decupată până la șolduri pe ambele părți, combinată cu dresuri plasă și multă îndrăzneală