FOTBAL:DINAMO BUCURESTI-FC BOTOSANI, LIGA 1 BETANO (17.02.2019)
Martin Fraisl, în tricoul lui FC Botoșani / Foto: Sport Pictures

”Am venit într-o țară săracă!”. Ce a trăit Martin Fraisl în anul petrecut în Liga 1. Ce spune despre profesori

23.05.2020, 17:11
  • SuperLiga: Botoșani - Farul, sâmbătă, 14:30, DGS 1

  • SuperLiga: Rapid - Universitatea Craiova, sâmbătă, 20:00, DGS 1

Martin Fraisl (27 de ani), fostul portar al celor de la FC Botoșani, legitimat acum la SV Sandhausen, din 2.Bundesliga, a rămas cu amintiri triste din perioada de un an, 2018-2019, pe care a petrecut-o în România.

Goalkeeper-ul, despre care s-a vehiculat la un moment dat că poate face pasul la FCSB, datorită calităților sale, a caracterizat anul din țara noastră ca fiind unul de carantină.

”Am stat un an ca și cum aș fi fost în carantină. Stăteam la hotel și doar jucam fotbal. Orașul era urât! Dar pe de altă parte mi-am dat seama de cât de bine ne e în Austria sau Germania”, a spus Fraisl pentru laola1.at.

Martin Fraisl: ”Am întâlnit o grămadă de oameni nemulțumiți!”

Fraisl nu s-a sfiit să spună despre România că este o țară săracă în care starea de spirit a locuitorilor nu este deloc una bună.

”Am venit într-o țară săracă, în care un profesor câștigă 250 de euro pe lună. Prețurile din magazine nu sunt mult mai mici ca în Austria. Am întâlnit o grămadă de oameni nemulțumiți.

Starea de spirit a lor nu e una bună. Asta m-a ajutat să fiu recunoscător pentru ce am”, a mai spus Fraisl.

Etichete: martin fraisl


Urmărește știrile digisport.ro și pe Google News


Noua Aplicaţie Digi Sport poate fi descărcată din
Digi24
Noi imagini cu suspecții din cazul bărbatului din Ilfov, torturat până la moarte: Au încercat cardul victimei imediat după tâlhărie

Noi imagini și date din ancheta bărbatului din Ilfov, torturat până la moarte. Anchetatorii i-au prins pe tâlhari după ce aceștia au folosit cardul bancar al victimei. Există imagini surprinse chiar de către camerele de supraveghere ale unității bancare, iar Digi24 vi le prezintă în exclusivitate. Unul dintre indivizi a mers și a încercat să scoată banii chiar la câteva ore distanță de momentul în care și-a lăsat victima, legată în casă, agonizând. Anchetatorii le-au urmărit mișcările timp de o lună și au strâns probe.

Descarcă aplicația Digi24
TOP ARTICOLE

44.580.000€ pentru FCSB! ”Roș-Albaștrii”, numărul 1

Breaking News Lovitură de proporții: Italienii au anunțat transferul lui Nicolae Stanciu la Genoa!

Foto A semnat! Gigi Becali l-a transferat pentru o sumă infimă, dar nu l-a văzut niciodată la FCSB: unde a ajuns acum

Exclusiv Românul ajuns ”de nerecunoscut” după transferul de 1.700.000€: ”Îl împachetăm cu fundiță și îl dăm”

Exclusiv Neluțu Varga a făcut anunțul: Louis Munteanu, 99% plecat de la CFR!

RECOMANDĂRILE REDACȚIEI

Exclusiv A făcut anunțul în direct: "Nicolae Stanciu va ajunge la Rapid!"

Lamine Yamal s-a convins de Andrei Rațiu! Ce crede despre transferul la Barcelona

Mult peste Dennis Man! E gata să devină cel mai scump jucător plecat vreodată din România

Exclusiv S-a aflat! De ce îi reziliază Gloria Buzău contractul lui Budescu

Citeşte şi

"Gata, totul are o limită!" Becali scoate artileria grea: "Ştiţi ce făcea Anamaria prin cantonamente? Se văitau nevestele fotbaliştilor"

Jigniri fără precedent şi ameninţări după ce Gigi Becali a dezvăluit "ce făcea Anamaria Prodan prin cantonamente"

PEROZ​De la iubiți la frați. A vrut să știe ce probleme de sănătate are, dar a aflat un adevăr tulburător despre familia ei: "M-a șocat"

FILM NOWCum arată fiica de 30 de ani a lui Mr. Bean. Lily e pictoriță, după ce a încercat să facă dans burlesque și muzică

Nelu Varga vrea să doboare orice record cu transferul lui Louis Munteanu! "Îl vând cu 30.000.000 de euro” citeşte ştirea pe Prosport.ro

Recordul Cristinei Neagu, egalat. Cine sunt Baloanele de aur din handbal. citeşte ştirea pe ziare.com

PROFM Antonia, doar în lenjerie și o haină din blană. Fanii au rămas cu gura căscată: "Ce corp! Ai la ce te uita!"

Comentarii
Ne rezervăm dreptul de a modera/bloca/elimina comentariile care nu respectă un limbaj civilizat, care conţin jigniri, injurii sau calomnii ori instigă la violență, la încălcarea legii sau îndeamnă la atacuri la persoane/instituții
Incarca mai multe comentarii...
ProFm

Antonia, doar în lenjerie și o haină din blană. Fanii au rămas cu gura căscată: "Ce corp! Ai la ce te uita!"

Digi World

Cum s-a schimbat corpul unui bărbat care a mâncat câte 30 de ouă pe zi timp de o lună. Rezultatele surprinzătoare ale dietei extreme

Digi Animal World

Această femeie a coborât un munte, cărându-și câinele de 49 de kilograme în spate. Imaginile cu animalul uriaș sunt virale