
A refuzat echipa națională ca să joace în FCSB - Rapid
articol scris de Digi Sport17.03.2025, 15:29
Preliminarii CM: Anglia - Albania, vineri, 21:45, DGS 1
Elite League U20: Polonia - România, vineri, 18:15, DGS 1
Nu mai puțin de 12 jucători de la FCSB au fost convocați de țara lor pentru pauza internațională din martie, care începe de săptămâna aceasta.
Printre ei se număra și Risto Radunovic (32 de ani), chemat la naționala Muntenegrului. Însă, după FCSB - Rapid, scor 3-3, s-a aflat că fundașul stânga nu a onorat convocarea.
Risto Radunovic nu a mers la națională, dar a jucat în FCSB - Rapid
A doua zi după meci, Mihai Stoica a postat un mesaj-fluviu pe rețelele sociale, prin care a dorit să dezvăluie că mai mulți jucători de la FCSB n-au fost 100% din punct de vedere fizic.
"Glezna lui Risto e umflată și dureroasă, ca acum două săptămâni. Nu a putut onora convocarea la echipa națională, dar a insistat să joace meciul ăsta. Și a găsit resurse pentru un assist în prelungiri", este un fragment din mesaj.
Radunovic s-a accidentat tot la un meci cu Rapid, scor 0-0, în urma unui duel cu Cristi Manea.

VIDEO cu rezumatul meciului:
Etichete: mihai stoica , risto radunovic
Urmărește știrile digisport.ro și pe Google News
Comentarii
Ne rezervăm dreptul de a modera/bloca/elimina comentariile care nu respectă un limbaj civilizat, care conţin jigniri, injurii sau calomnii ori instigă la violență, la încălcarea legii sau îndeamnă la atacuri la persoane/instituții