Carlo Ancelotti / Foto: Profimedia

Motivul pentru care Ancelotti este supărat pe fotbaliștii Realului, după victoria cu Espanyol

23.09.2024, 07:42
  • SuperLiga: UTA Arad - Poli Iași, luni, 18:00, DGS 1

• SuperLiga: Unirea Slobozia - Rapid, luni, 21:00, DGS 1

Real Madrid a câștigat partida cu Espanyol, scor 4-1, în duelul din La Liga, ce a putut fi urmărită ÎN DIRECT pe canalele Digi Sport.

"Galacticii" antrenați de Carlo Ancelotti (65 de ani) sunt pe locul al doilea în clasament, cu 14 puncte obținute în primele 6 etape.

Rodrygo: "Domnul Ancelotti este supărat pe noi pentru că marcăm doar în repriza secundă"

Golurile madrilenilor au fost marcate de Carvajal (min. 59), Rodrygo (min. 75), Vinicius (min. 78) și Mbappe (min. 88), în timp ce Espanyol a condus grație autogolului lui Courtois (min. 54).

Rodrygo (23 de ani), marcatorul celui de-al doilea gol a transmis după meci că antrenorul madrilenilor este "supărat" pe jucătorii formației de pe Bernabeu, pentru că marchează doar în actul secund al partidei.

"Antrenorul (n.r.- Carlo Ancelotti) este puțin supărat deoarece marcăm doar în repriza secundă", a fost declarația lui Rodrygo, citat de ESPN, pe pagina lor de X.

În partidele din acest sezon, Real Madrid a marcat un singur gol în prima repriză, în timp ce în actul secund a punctat de 17 ori.

• Rodrygo este cotat la 110 de milioane de euro, potrivit Transfermarkt.com.

Pe tabela de marcaj a stadionului Santiago Bernabeu a apărut scorul de 2-1 la golul egalizator al lui Dani Carvajal

Real Madrid a egalat prin Dani Carvajal, minutul 59, moment în care persoanele care se ocupau de tabela de marcaj au comis o gafă. Scorul a fost modificat la 2-1 pentru ”Galactici” în timp ce era, de fapt, doar 1-1.

Jurnalistul iberic Ramon Alvarez de Mon a fost cel care a publicat fotografia pe rețelele sociale alături de următorul text: ”Pentru că îi aparține lui Carvajal, trebuie să fie dublu”.

VIDEO rezumat Real Madrid - Espanyol 4-1

Etichete: real madrid , carlo ancelotti , rodrygo

Ce a luat de fapt vatmanul găsit drogat după accidentul de tramvai în care a murit zdrobit un șofer din București

Vatmanul implicat în accidentul mortal de pe Şoseaua Progresului din București, în care un bărbat şi-a pierdut viaţa, nu consumase droguri, au arătat rezultatele testelor efectiate de Institutul Naţional de Medicină Legală „Mina Minovici”, potrivit News.ro.

Italienii s-au convins de Dennis Man după ”nebunia” din Lecce - Parma și i-au dat o nouă poreclă

Foto ”Marele trădător al Ucrainei”, gest care a produs revoltă la Kiev: ”Ești un câine rus! Te-ai vândut pentru bani”

Neașteptat: copiii lui Cristiano Ronaldo, refuzați de școală!

Nota primită de Andrei Rațiu, după ce a fost decisiv și a jucat 96 de minute împotriva lui Atletico Madrid

Exclusiv Gigi Becali n-a stat pe gânduri! Patronul FCSB-ului l-a schimbat la pauză pe Bîrligea și i-a transmis un mesaj clar

Andrei Vlad, OUT! Gigi Becali a anunțat pe cine vrea să transfere în locul lui

Mikel Arteta, ”pus la zid” după Manchester City - Arsenal: ”Arată clasă, antrenorule! Ia-ți pastilele”

Prima reacție a lui Gigi Becali, după ce a aflat că FCSB ar putea fi depunctată

”Băieții au vreo primă pentru Europa League?” Gigi Becali, replică de stand-up comedy

Mesajul primit de Ter Stegen de la ”rivalul” său Courtois, după ce s-a accidentat grav în Villareal - Barcelona

Dorit de Real Madrid, Trent Alexander-Arnold a vorbit despre viitorul său

PEROZIrina Shayk, luată prin surprinde de paparazzi în Milano. Supermodelul rus încerca cu ardoare să-și ascundă machiajul strident

FILM NOWFilmul care învinge „Transformers One” într-o cursă neaşteptat de strânsă în box office-ul nord-american

Fostul atacant al lui Gigi Becali la FCSB e gata să antreneze în Superliga citeşte ştirea pe Prosport.ro

Andrei Rațiu i-a dat pe spanioli: „Spectaculos! Un adevărat pilon” citeşte ştirea pe ziare.com

Un român ajuns în Ucraina descoperă cât costă viața de zi cu zi: ”Doamne ferește, în România plătești de trei ori mai mult pentru această masă" citeşte ştirea pe Playtech.ro

PROFM Andreea Bănică și-a expus corpul voluptos și natural, într-un costum de baie roșu. Cu șosete și adidași în picioare, a făcut pe modelul