Pablo Torre, nemulțumit de deciziile arbitrului în duelul Osasuna - Barcelona / Foto: Profimedia

Fotbaliștii Barcelonei, ”săgeți” către arbitru după ce au pierdut duelul cu Osasuna

29.09.2024, 11:44
  • Premier League: Man. United - Tottenham, duminică, 18:30, DGS 1

• SuperLiga: Sepsi - FCSB, duminică, 21:30, DGS 1

Barcelona a pierdut în fața Osasunei, în deplasare, scor 2-4, în cadrul etapei a 8-a din La Liga.

Golurile gazdelor au fost marcate de Ante Budimir (minutele 18 și 72), Bryan Zaragoza (minutul 28) și Abel Bretones (minutul 85). De partea cealaltă, pentru catalani au înscris Pau Victor (minutul 53) și Lamine Yamal (minutul 89).

Fotbaliștii Barcelonei l-au acuzat pe arbitru că nu a judecat corect faza golului secund marcat de Osasuna

Catalanii au suferit prima înfrângere în La Liga, după 7 victorii consecutive. Jucătorii Barcelonei nu au digerat foarte bine insuccesul în fața grupării din Pamplona și l-au acuzat pe arbitru că nu a tratat corect faza golului când Bryan Zaragoza a dus scorul la 2-0 pentru gazde.

A doua reușită a Osasunei a fost criticată de Pedri și Pau Victor. Jucătorii Barcelonei au considerat că reușita ar fi trebuit anulată, din cauza unui fault asupra lui Victor.

Pentru mine este un fault clar. Ne-au luat un gol pentru un pas mic. Am avut și penalty la Lamine”, a declarat Pedri, la finalul meciului, potrivit Marca.

Nu vreau să caut scuze, pentru că nu am pierdut din cauza arbitrului, dar pentru mine este fault. Arbitrul mi-a spus că adversarul a atins prima dată mingea, dar calcă pe glezna mea foarte clar.

Pentru mine este fault, dar arbitrul a spus că nu este și nu putem face nimic legat de asta”, a adăugat Pau Victor, potrivit sursei menționate anterior.

Hansi Flick s-a învinovățit după eșecul cu Osasuna

La conferința de presă de după meci, neamțul de 59 de ani nu a avut un discurs dur la adresa elevilor săi, ci unul în care și-a asumat responsabilitatea pentru rezultat.

Trebuie să accepți astfel de eșecuri. N-am jucat foarte bine. Cred că e vina mea. Am folosit unele rezerve, pentru a proteja unii jucători care au acumulat multe minute.

Dar nu mă așteptam să jucăm așa. Le-am spus că trebuie să privim înainte. Suntem pe drumul cel bun. Avem două zile până la meciul următor și sper să vedem cea mai bună versiune a noastră”, a spus Flick, potrivit presei spaniole.

VIDEO cu rezumatul partidei Osasuna - Barcelona 4-2

Clasament La Liga

Clasament La Liga / Foto: Digi Sport

Etichete: barcelona , osasuna , pedri , pau victor , arbitru osasuna - barcelona

Megafurtună peste România, alertă maximă. Panică în localitățile de lângă Dunăre, unde au fost inundații devastatoare și în trecut

O megafurtună va mătura țara de la vest la est, fiind anunțate acumulări de apă chiar și de 100 de litri pe metru pătrat. Riscul de inundații este cu atât mai mare, cu cât ciclonul se suprapune cu viitura de pe Dunăre, iar autoritățile sunt în alertă. În Dolj, în comuna Rast, inundată masiv acum 18 ani, localnicii retrăiesc momentele de groază. Mii dintre ei au fost atunci evacuați, iar unii au început o viață nouă într-un alt sat. Acum, când pericolul unei inundații devastatoare e din nou iminent, oamenii stau cu teama că drama s-ar putea repeta.

"Telenovela" s-a terminat! Rangers i-a propus renegocierea salariului, Ianis Hagi a dat răspunsul final

"Nu mă așteptam!" Ce a făcut Mihaela Cambei cu mașina primită de la Ion Țiriac

Video Scandal în timpul meciului Rapid - Oțelul: ”Dacă nu ștergi, te bat”. Scene ”incredibile” în Giulești: ”Luați-l pe ăsta”

Foto Victor Angelescu nu s-a mai abținut după ce Rapid a rămas FĂRĂ victorie în Giulești! Reacția lui Dan Șucu

Cristiano Ronaldo angajează! Câte zile de concediu le oferă oamenilor pe care-i va plăti cu 2.000 € lunar

Visul lui Gigi Becali! Ce șanse sunt ca FCSB să se claseze în TOP 8 în Europa League

Live Video&Text Gloria Buzău - Farul 0-0, ACUM pe DGS1. Cu o victorie, trupa lui Gică Hagi se poate apropia de play-off

Oțelul Galați se dezice de scandalagiul din Giulești: ”Un incident regretabil”

Video Leo Messi și-a etalat noua celebrare, după golul superb marcat pentru Inter Miami

Veste excelentă pentru Barcelona! Unul dintre starurile echipei e gata de revenirea pe teren

Hansi Flick a găsit imediat vinovatul, după ce Barcelona a luat 4 goluri de la Osasuna

PEROZSobră din față, îndrăzneață când s-a întors cu spatele. Mădălina Ghenea a făcut senzație în Milano cu ținuta și cu atitudinea

FILM NOWCe a motivat-o pe Demi Moore să ceară 12,5 milioane de dolari pentru filmul „Striptease”. Fostul ei soț a jucat un rol important

Gabi Tamaș dezvăluie: „Fumez de la cinci ani! La un moment dat m-am lăsat, din clasa a opta până în a noua” citeşte ştirea pe Prosport.ro

Șocul zilei în handbal. O jucătoare de top și-a anunțat retragerea din naționala României citeşte ştirea pe ziare.com

Rapoarte ANM: România cu portocale de Teleorman, safari în Dobrogea, papagali în Deltă. Secetă și tornade în 50 de ani citeşte ştirea pe Playtech.ro

PROFM Anca Țurcașiu, în formă maximă la 54 de ani. Și-a arătat bronzul ciocolatiu și corpul tonifiat, într-un costum de baie cu animal print