Dezamăgirea lui Carlo Ancelotti, după Real - Atletico 1-1: ”Este greu să faci față”

30.09.2024, 07:54
  • Liga 2: Steaua - Csikszereda, luni, 18:00, DGS 1

• SuperLiga: Univ. Craiova - Unirea Slobozia, luni, 21:00, DGS 1

Real Madrid și Atletico Madrid au terminat la egalitate, scor 1-1, partida din cadrul etapei a opta din La Liga.

Eder Militao a deschis scorul pentru ”Los Blancos”, în minutul 64, în timp ce egalarea pentru ”Los Colchoneros” a venit în prelungirile partidei după golul lui Angel Correa (minutul 90+5).

Carlo Ancelotti: ”Golul lor a fost în ultimul minut, e păcat”

La finalul partidei, Carlo Ancelotti și-a felicitat jucătorii pentru efortul depus, însă a avut o nemulțumire.

”Don Carlo” s-a arătat dezamăgit de faptul că echipa sa a fost egalată pe final, însă a dezvăluit că privește partea plină a paharului.

”Este greu să faci față unei remize în care am fost foarte aproape de victorie.

Se poate întâmpla (n.r. să te egaleze), adversarii sunt foarte puternici și au multă calitate. Golul lor a fost în ultimul minut, e păcat. Am controlat bine jocul, am fost aproape.

Dar întotdeauna îmi place să gândesc pozitiv. Am câștigat un punct în deplasare și suntem cu un punct mai aproape de Barcelona. Dinamica este bună, suntem în luptă și nu disperăm, un egal aici poate însemna un punct bun pentru viitor”, a declarat Carlo Ancelotti, citat de news18.com.

VIDEO cu rezumatul partidei

Clasamentul La Liga:

Clasament La Liga / Captură Digi Sport

Etichete: real madrid , atletico madrid , spania , la liga , carlo ancelotti

„Adevărul este de partea noastră. Toate obiectivele vor fi atinse". Putin a transmis un mesaj la doi ani de la anexarea ilegală a patru regiuni din Ucraina

Preşedintele rus Vladimir Putin a dat asigurări că „toate obiectivele stabilite vor fi atinse” în Ucraina, într-un videoclip în care a felicitat poporul rus de Ziua reunificării, care marchează anexarea ilegală a regiunilor ucrainene Lugansk, Doneţk, Zaporojie şi Herson, la 30 septembrie.

”Bijuteria” de 500.000.000 $, devastată de inundații! Cel puțin 8 oameni au murit. FOTO Imaginile dezastrului

Exclusiv Gigi Becali, cadou pentru Mihai Neșu la 13 ani de la accidentarea cumplită

Dan Șucu, prima reacție după scandalul din Giulești. Ce a spus după amenințarea ”dacă nu ștergi, te bat”

A venit nota de plată pentru Rareș Pop, impresarul care a bruscat și a amenințat un jurnalist cu bătaia, pe Giulești

S-a fotografiat alături de mașina cu design nemaivăzut, interzisă în Europa, și a devenit virală pe internet

Presa din Grecia s-a umplut de ”Steaua București”, înainte de PAOK - FCSB

Ce au găsit polițiștii asupra fanilor care au provocat scandalul de la Atletico - Real Madrid 1-1 + Comunicatul gazdelor

Gigi Becali vrea să aibă o discuție față în față cu un jucător, după Sepsi - FCSB 0-1: "O să-i zic că e război!"

Ultimatum pentru Erik ten Hag, după Manchester United - Tottenham 0-3

Andrei Rațiu, elogiat de un antrenor din La Liga, după ce a fost comparat cu Zidane: ”Unul dintre cei mai buni”

Foto ”Imaginile rușinii” la Atletico - Real Madrid!

PEROZO tânără de 30 de ani, criticată pentru relația pe care o are cu un bărbat de 60: „Oamenii îmi spun că sunt interesată de banii lui!”

FILM NOWKate Winslet, despre cea mai discutată scenă din Titanic, un secret până acum: "N-ar fi trebuit să spun asta. Cameron o să mă sune"

Dan Petrescu vrea să transfere din Superliga României! „Pentru fiecare fotbalist prețul are cinci zerouri” citeşte ştirea pe Prosport.ro

Lucescu, l-ai văzut? Fotbalistul dat afară de la națională înscrie pe bandă rulantă în Turcia citeşte ştirea pe ziare.com

Rapoarte ANM: România cu portocale de Teleorman, safari în Dobrogea, papagali în Deltă. Secetă și tornade în 50 de ani citeşte ştirea pe Playtech.ro

PROFM După ce a fost criticată că s-a îngrășat, Antonia le dă peste nas fanilor cu o fotografie în care își arată abdomenul: „Așa da!”