De neoprit! Performanța remarcabilă reușită de Robert Lewandowski în primele șase etape din LaLiga

22.09.2024, 20:57
  • SuperLiga: UTA Arad - Poli Iași, luni, 18:00, DGS 1

• SuperLiga: Unirea Slobozia - Rapid, luni, 21:00, DGS 1

Barcelona joacă duelul cu Villarreal, în cadrul etapei a șasea din La Liga.

Partida poate fi urmărită în direct la Digi Sport 2, dar și pe digisport.ro și în aplicația Digi Sport, de către abonații Digi România.

Robert Lewandowski, 6 goluri și 2 assist-uri în primele șase etape din La Liga

Robert Lewandowski (36 de ani) a deschis scorul cu Villareal în minutul 20 al partidei.

Polonezul a majorat diferența în minutul 35 cu un gol din foarfecă!

În urma acestor două reușite, Lewandowski a ajuns la cel de-al șaselea gol în primele șase etape din campionatul Spaniei.

Robert Lewandowski putea să-și treacă în cont hattrick-ul în meciul cu "Submarinul galben", însă nu a reușit să transforme de la punctul cu var, în minutul 66.

VIDEO cu primul gol înscris de Robert Lewandowski în FC Barcelona - Villarreal:

VIDEO cu foarfeca reușită de Robert Lewandowski în FC Barcelona - Villarreal:

Robert Lewandowski a atins borna de 100 de partide în tricoul blaugrana

Partida din deplasare, de pe terenul Gironei, a fost una specială pentru Robert Lewandowski, care a jucat meciul cu numărul 100 în tricoul celor de la Barcelona.

Atacantul polonez a fost deja titular în primele patru partide din noul sezon din La Liga, în care a marcat 4 goluri și a oferit un assist.

Ajuns la Barcelona la începutul sezonului 2022-2023, după ce catalanii le-au plătit celor de la Bayern Munchen suma de 45 de milioane de euro, Lewandowski a reușit să marcheze 63 de goluri în 99 de partide pentru echipa de pe Camp Nou.

• Robert Lewandowski este cotat la 15 milioane de euro, potrivit Transfermarkt.
  • Robert Lewandowski are contract la Barcelona până în 2026.

Etichete: fc barcelona , villarreal , robert lewandowski

Ce a luat de fapt vatmanul găsit drogat după accidentul de tramvai în care a murit zdrobit un șofer din București

Vatmanul implicat în accidentul mortal de pe Şoseaua Progresului din București, în care un bărbat şi-a pierdut viaţa, nu consumase droguri, au arătat rezultatele testelor efectiate de Institutul Naţional de Medicină Legală „Mina Minovici”, potrivit News.ro.

Are 20 de ani, e iubita fiului unui ”interlop” arestat și câștigă o avere în fiecare lună. Tatăl ei a scos oamenii pe străzi

Italienii s-au convins de Dennis Man după ”nebunia” din Lecce - Parma și i-au dat o nouă poreclă

Jucătorul pe care Gigi Becali nu vrea să-l mai vadă la FCSB: ”Să plece câinele de la măcelărie?”. Ce salariu are

Neașteptat: copiii lui Cristiano Ronaldo, refuzați de școală!

Exclusiv Gigi Becali n-a stat pe gânduri! Patronul FCSB-ului l-a schimbat la pauză pe Bîrligea și i-a transmis un mesaj clar

Exclusiv Universitatea Craiova, PATRU meciuri la rând fără victorie, iar Rotaru a intrat în direct! Mesaj ferm în legătură cu Gâlcă

Nota primită de Andrei Rațiu, după ce a fost decisiv și a jucat 96 de minute împotriva lui Atletico Madrid

Exclusiv L-a descris într-un cuvânt pe Cicâldău, după ce mijlocașul a ajuns cu kilograme în plus la Universitatea Craiova

A luat galben în secunda 15 și a fost eliminat în minutul 5. A urmat o desfășurare ”nebună”: golul victoriei, în 90+8

Video Villarreal - Barcelona 1-5. Raphinha și Lewandowski au marcat câte o "dublă"

Andrei Rațiu, aproape de un transfer la o campioană din Europa League

PEROZIrina Shayk, luată prin surprinde de paparazzi în Milano. Supermodelul rus încerca cu ardoare să-și ascundă machiajul strident

FILM NOWSofia Vergara, selfie-uri doar în body-uri mulate, în oglinda din baie. "Cineva să-mi ridice fața de pe podea", i-a scris Nicole Scherzinger

Fostul atacant al lui Gigi Becali la FCSB e gata să antreneze în Superliga citeşte ştirea pe Prosport.ro

Cel mai scump transfer al verii din România a petrecut în club până la 5 dimineața, deși echipa lui este în criză. Răspunsul clubului EXCLUSIV citeşte ştirea pe ziare.com

Un român ajuns în Ucraina descoperă cât costă viața de zi cu zi: ”Doamne ferește, în România plătești de trei ori mai mult pentru această masă" citeşte ştirea pe Playtech.ro

PROFM Ce avere are Inna, la doar 37 de ani. Artista deține o proprietate care costă peste un milion de dolari