Jucătorii FCSB-ului la meciul cu Rangers / Foto: Profimedia

Titularul de la FCSB ”desființat” după prima repriză cu Rangers: ”Pare lipsit de absolut orice speranță”

24.10.2024, 23:05
  • SuperLiga: CFR Cluj - Sepsi, vineri, 21:00, DGS 1

• Fotbal feminin: România - Polonia, vineri, 19:00, DGS 1

FCSB s-a deplasat pe Ibrox pentru meciul cu Rangers din etapa a 3-a a fazei ligii Europa League

După primele 45 de minute ale duelului, scoțienii au condus pe tabela de marcaj cu 2-0, după golurile narcate de Tom Lawrence (minutul 10) și Vaclav Cerny (minutul 31).

La pauza partidei, un titular al FCSB-ului a fost criticat aspru de jurnaliștii englezi.

Ștefan Târnovanu, ”pus la zid” de jurnaliștii de la BBC: ”Pare lipsit de absolut orice speranță”

Ștefan Târnovanu (24 de ani), portarul titular al celor de la FCSB, a fost ținta criticilor după intervențiile pe care le-a avut în primele 45 de minute ale duelului cu Rangers.

"Acest portar de la FCSB pare lipsit de absolut orice speranță. La cornerul din minutul 15 a ieșit și a ratat complet mingea", au scris jurnaliștii englezi de la BBC

De asemenea, Neil McCann (50 de ani), fostul atacant lateral al lui Rangers, crede că goalkeeperul român a fost principalul vinovat la golul de 1-0: "Tom Lawrence nu a lovit curat mingea. Portarul trebuia să facă mai mult".

Mai mult, Steven Thompson (46 de ani), fostul atacant al lui Rangers, a vorbit și el despre intervențiile lui Târnovanu din prima repriză de pe Ibrox: "Nu știu ce face portarul. Zici că zboară ca o lebădă în Glen Park. Este foarte dezorganizat".

Echipa de start a FCSB-ului în meciul cu Rangers: Târnovanu - Mihai Popescu, Ngezana, Dawa, Pantea - Alhassan, Edjouma - Miculescu, Luis Phelipe, Ștefănescu - Bîrligea

Rezerve: Vlad, Crețu, Panțîru, Oct. Popescu, Popa, Chiricheș, Baeten, Băluță, Musi, Radunovic

Antrenor: Elias Charalambous

VIDEO cu golurile primite de FCSB în prima repriză de la Rangers

Etichete: rangers , fcsb , stefan tarnovanu

Vladimir Putin a fost întrebat direct despre trupele nord-coreene din Rusia. „Ce fac acolo?”. Ce a răspuns

Președintele rus Vladimir Putin a fost întrebat la o conferință de presă care a urmat summitului BRICS de la Kazan, despre prezența trupelor nord-coreene în Rusia, despre care Kievul a spus recent că se îndreaptă către granița cu Ucraina.

Englezii, lăsați fără cuvinte: românul ”care e de trei ori mai bogat decât Ronaldo și de care nu ați auzit niciodată”

Video Erling Haaland a realizat ceva nemaivăzut, în Champions League: ”Dați-i trofeul Pușkaș!” / ”Nu ne întrebați cum a făcut-o”

Video Barcelona - Bayern 4-1 / Leipzig - Liverpool 0-1 / Man. City - Sparta Praga 5-0. Rezultatele complete după runda 3

”Băi, Cristina, vrei să încerci?” Ion Țiriac i-a făcut propunerea și i-a pus un avion la dispoziție: ”Am spus imediat `DA`”

Exclusiv S-a dus ”glonț” la antrenorul FCSB-ului și l-a întrebat înainte de meci: ”De ce nu mă bagi?”. Răspunsul l-a lăsat ”mască”

Exclusiv CINCI jucători, OUT din echipă! Gigi Becali a luat decizia după Rangers - FCSB 4-0: ”Nu vor mai fi”

Derapajul presei din Scoția, după ce Rangers a învins-o pe FCSB fără drept de apel! Jigniri peste jigniri

Exclusiv ”N-a contat! Am vrut să-l schimb”. Gigi Becali a luat la țintă un titular de la FCSB: ”Poate nu mai luam două goluri”

Nota primită de Radu Drăgușin, după ce a jucat 96 de minute în Tottenham - Alkmaar. Ce au scris englezii

Reacția fermă a lui Philippe Clement, după Rangers - FCSB 4-0

Notele primite de jucătorii de la FCSB, după 0-4 cu Rangers: cine a fost cel mai slab, dar și cel mai bun

PEROZO femeie a rămas însărcinată în timp ce era deja însărcinată. Cum explică medicii fenomenul extrem de rar

FILM NOWActorul Jeremy Jackson, șocat să-și vadă fosta soție pe străzi, căutând prin gunoaie: "Să o pierd a fost precum moartea unui om drag"

Costel Gâlcă, în pericol să fie dat afară de Mihai Rotaru de la Universitatea Craiova! Ce i se impută antrenorului citeşte ştirea pe Prosport.ro

Miză uriașă pentru FCSB, în meciul cu Rangers. Ce poate obține campioana României, după disputa cu scoțienii citeşte ştirea pe ziare.com

Ce s-a întâmplat cu câinele care a escaladat Marea Piramidă din Giza? citeşte ştirea pe Playtech.ro

PROFM Mira, pictorial provocator în cea mai scurtă fustă din garderobă. Comentariile au curs lanț: „Semeni cu fosta mea profesoară”