Răzvan Lucescu, antrenorul lui PAOK Salonic / Foto: Profimedia

Reacția grecilor, după ce PAOK-ul lui Răzvan Lucescu a revenit de la 0-2 și a remizat cu Plzen

25.10.2024, 07:49
  • SuperLiga: CFR Cluj - Sepsi, vineri, 21:00, DGS 1

• Fotbal feminin: România - Polonia, vineri, 19:00, DGS 1

PAOK Salonic a remizat, pe teren propriu, scor 2-2, cu Viktoria Plzen, în etapa a 3-a din faza ligii Europa League

Trupa lui Răzvan Lucescu (55 de ani) a fost condusă cu 0-2, după golurile oaspeților marcate de Milan Havel (minutul 31) și Matej Vydra (minutul 39), dar a reușit să revină pe tabelă și să obțină un punct.

Rămași în inferioritate numerică din minutul 70, cehii nu au rezistat în fața asaltului și au încasat două goluri de la campioana Greciei, de la Tarik Tissoundali (minutul 84) și Abdul Baba (minutul 90+3).

Presa din Grecia: ”PAOK a arătat caracter și a câștigat un punct, primul în Europa League”

Jurnaliștii greci de la Sport24 au subliniat că fotbaliștii lui PAOK Salonic au demonstrat în repriza a doua a partidei că au caractere puternice și că au avut forța să revină de la 0-2 pentru adversari și să obțină primul punct din Europa League.

”PAOK a revenit după ce a fost condusă cu 0-2 încă din prima repriză și a remizat acasă, 2-2 cu Viktoria Plzen, în al treilea joc din faza ligii Europa League. PAOK a arătat caracter și a câștigat un punct, primul în Europa League.

PAOK a obținut primul punct în Europa League și în etapa următoare se confruntă cu Manchester United, pe Old Trafford (pe 7 noiembrie, de la ora 22:00)”, au scris jurnaliștii greci de la Sport24

PAOK a obținut primul său punct din Europa League, după ce în primele două runde grecii au pierdut cu Galatasaray (deplasare, scor 1-3) și FCSB (acasă, scor o-1).

VIDEO rezumat PAOK - Viktoria Plzen 2-2

Etichete: razvan lucescu , grecia , paok salonic , viktoria plzen

Omul care a cumpărat o țară. Ghidul unui oligarh pentru a obține controlul total asupra viitorului a peste trei milioane de oameni

Pe dealul care se înalță lângă capitala Tbilisi se află un castel. În afara zidurilor care îl înconjoară, gărzile patrulează terenul. În interior, turnurile de veghe oferă o priveliște dominantă asupra orașului de dedesubt - străzi dărăpănate și piețe centrale. În depărtare, la vest, se află Marea Neagră, iar dincolo de ea, Europa. La nord, peste munți, Rusia  - așa își începe Politico articolul dedicat lui Bidzina Ivanișvili, cel mai bogat și influent om din Georgia, țară unde vor avea loc alegeri generale pe 26 ocotombrie.

Exclusiv CINCI jucători, OUT din echipă! Gigi Becali a luat decizia după Rangers - FCSB 4-0: ”Nu vor mai fi”

”Băi, Cristina, vrei să încerci?” Ion Țiriac i-a făcut propunerea și i-a pus un avion la dispoziție: ”Am spus imediat `DA`”

Video Rangers - FCSB 4-0. Eșec drastic pentru campioana României în Europa League

Exclusiv S-a dus ”glonț” la antrenorul FCSB-ului și l-a întrebat înainte de meci: ”De ce nu mă bagi?”. Răspunsul l-a lăsat ”mască”

Nota primită de Radu Drăgușin, după ce a jucat 96 de minute în Tottenham - Alkmaar. Ce au scris englezii

Vor să-l ”îngroape” în bani: Răzvan Lucescu e dorit în locul unui antrenor care avea un salariu de 40.000.000 €!

Anunțul L'Equipe: Kylian Mbappe a avut câștig de cauză și va primi 55 de milioane de euro!

La aproape 5 ani de când s-a retras din tenis, Maria Sharapova a primit vestea care face înconjurul lumii

Mesajul postat de George Ogăraru, în timpul partidei Rangers - FCSB 4-0

Reacția lui Răzvan Lucescu, după ce PAOK a marcat la ultima fază cu Viktoria Plzen

Video Meci ”nebun” pentru PAOK! Echipa lui Răzvan Lucescu era condusă cu 0-2 în minutul 83

PEROZO femeie a rămas însărcinată în timp ce era deja însărcinată. Cum explică medicii fenomenul extrem de rar

FILM NOWCum o descrie Harris Dickinson pe Nicole Kidman, colega lui din drama erotică „Babygirl”. Cel mai stânjenitor moment de la filmări

Costel Gâlcă, în pericol să fie dat afară de Mihai Rotaru de la Universitatea Craiova! Ce i se impută antrenorului citeşte ştirea pe Prosport.ro

FCSB a căzut 10 locuri în clasamentul Europa League, după înfrângerea cu Rangers. Ce poziție ocupă trupa lui Elias Charalambous citeşte ştirea pe ziare.com

Ce s-a întâmplat cu câinele care a escaladat Marea Piramidă din Giza? citeşte ştirea pe Playtech.ro

PROFM Celine Dion, impresionantă la prima apariție publică după reprezentația captivantă de la JO: Există speranță