Gheorghe Mustată dezminte incidentul cu eșarfele: "Nu i-a obligat nimeni!"

28.10.2024, 14:54
  • Cupa României: Poli Iași - UTA, marți, 18:00, DGS 1

• Cupa României: FC Argeș - CFR Cluj, marți, 21:00, DGS 1

Rangers a învins-o pe FCSB, scor 4-0, în cadrul etapei a treia din ”faza ligii” UEFA Europa League.

• Partida a putut fi urmărită ÎN DIRECT pe Digi Sport 1, în format Live Video pe digisport.ro, dar și în aplicația Digi Sport.

La scurt timp după meciul din Scoția, pe rețelele sociale au circulat mai multe imagini de la intrarea pe Ibrox, realizate chiar de către suporterii FCSB-ului.

Gheorghe Mustață: "Astea sunt niște baliverne de la ăia de pe la CSA"

Gheorghe Mustață, liderul Peluzei Nord, a fost acuzat că a impus tuturor fanilor campioanei României să-și achiziționeze eșarfe cu însemnul echipei, la prețul de 15 lire, pentru a putea intra pe stadion.

Mustață a răspuns acuzațiilor și a explicat că suporterii și-au achiziționat eșarfe cu inscripțiile echipei de bunăvoie, fără să li se impună.

Îți dai seama când vin 3-4 din ăștia, care au rezervate 20-30 de bilete... la ce te aștepți? Nu a obligat nimeni pe nimeni. S-a spus clar: 'Peluza să fie frumoasă, cumpărați-vă eșarfe!'. Nu vrei, du-te la Tribuna 2, nu în peluză.

Vine și zice cineva că i-am obligat. Toți au cumpărat de plăcere, că au vrut. Toate străzile erau pline de eșarfe. Faptul că noi vindem bine ca imagine. De ce am fost așa mulți acolo?

Astea sunt niște baliverne de la ăia de pe la CSA”, a declarat Gheorghe Mustață, la Fanatik.

Rangers - FCSB 4-0

FCSB putea începe perfect meciul de pe Ibrox, însă golul reușit de David Miculescu în minutul 2 a fost anulat. În minutul 10, Tom Lawrence a deschis scorul pentru Rangers, iar Vacalav Cerny, în minutul 31, a stabilit scorul pauzei.

Cea de-a doua repriză a început la fel de prost pentru FCSB, iar Cerny a făcut ”dubla” în minutul 55. Scorul final al meciului a fost stabilit de Hamza Igamane, în minutul 71.

Rangers a obținut toate cele trei puncte și a urcat în clasament până pe locul al 11-lea. De cealaltă parte, FCSB, cu șase puncte în trei meciuri, este pe locul al 13-lea.

VIDEO Rezumat Rangers - FCSB 4-0

Etichete: gheorghe mustata , rangers fcsb , scandal esarfe fcsb

„Americanul liniștit”, spionul rușilor în Ucraina, a fost extras cu succes din estul țării, anunță presa de la Moscova

Presa de stat din Rusia a relatat luni că forţele ruse care luptă în Ucraina au extras cu succes un cetăţean american din estul Ucrainei care le-ar fi ajutat în secret să atace ţinte ucrainene timp de cel puţin doi ani, relatează Reuters.

Video Dorinel Munteanu a făcut anunțul "la cald", după eșecul cu Unirea Slobozia: "Va fi ultimul sezon pentru mine!"

Se repetă istoria? Barcelona ar putea fi forțată să îi spună "adio" lui Lamine Yamal

Total neașteptat! Decizia luată de Real Madrid, după umilința istorică din "El Clasico"

Scandal uriaș după El Clasico! Real Madrid a deschis o anchetă după ce Yamal a fost insultat grav

Umilit de Gavi pe gazon, Vinicius i-a dat o replică memorabilă în ”El Clasico”

Exclusiv Ion Crăciunescu a văzut arbitrajul de la FCSB - Rapid și a dat verdictul: ”Două penalty-uri!”

Supercomputerul a decis: pe ce loc va termina FCSB în Europa League

Fără menajamente: Real Madrid a rupt tăcerea, după ce a decis să boicoteze Balonul de Aur ca urmare a aflării câștigătorului

Live Video&Text FC Botoșani - ”U” Cluj 1-0, ACUM, la Digi Sport 1. Moldovenii au deschis scorul în minutul 3

Mesajul transmis de antrenorul lui Midtjylland înainte de duelul cu FCSB

Dan Petrescu a văzut ce a pățit FCSB și a pus mâna imediat pe telefon

PEROZCum arată Jennifer Lopez la două luni de la divorțul de Ben Affleck. Actrița a apărut pe covorul roșu într-o fustă minusculă

FILM NOWDovadă de curaj. Salma Hayek a dezvăluit ce a făcut la începutul carierei pentru a primi roluri la Hollywood

„Iar zice lumea că sunt bețiv!”. Ilie Năstase, revoltat după ce Halep a fost eliminată în primul tur de la Hong Kong citeşte ştirea pe Prosport.ro

Erik Ten Hag, experiment eșuat la Manchester United. Suma exorbitantă cheltuită în trei ani citeşte ştirea pe ziare.com

Motivul pentru care această femeie a fost părăsită de soț. Tu îți dai seama ce a văzut în poză și l-a făcut să divorțeze? citeşte ştirea pe Playtech.ro

PROFM Roxana Nemeș, răsfăț în Mykonos. S-a pozat într-un costum de baie alb, în piscina cu vedere la mare