Julian Nagelsmann, în timpul meciului Spania - Germania / Foto: Profimedia

Julian Nagelsmann, după eliminarea de la EURO: ”Avem atât de multă inteligență artificială și nu profităm de ea!”

05.07.2024, 23:49
  • SuperLiga: CFR - Poli Iași, sâmbătă, 19:00, DGS 1

• SuperLiga: Oțelul - Universitatea Craiova, sâmbătă, 21:30, DGS 1

Germania a părăsit EURO 2024 după ce a fost răpusă de Spania, în sferturile de finală, cu scorul de 1-2.

Meciul a fost spectaculos, dar a atras atenția și cu o fază controversată petrecută în prelungiri, după ce o minge l-a lovit în mână pe Marc Cucurella (25 de ani), în careul spaniolilor.

Julian Nagelsmann nu a înțeles de ce arbitrul partidei Spania - Germania 2-1 nu a solicitat intervenția VAR, la mingea care l-a lovit în mână pe Marc Cucurella

În minutul 106, Jamal Musiala a expediat un șut din marginea careului mare, dar balonul a fost blocat de Marc Cucurella.

Mingea l-a atins pe Marc Cucurella în mâna stânga, dar arbitrul Anthony Taylor a considerat că jocul poate continua și nu a acordat lovitură de la 11 metri. Faza i-a scos din minți pe jucătorii Germaniei, dar și pe antrenorul Julian Nagelsmann.

Nu înțeleg de ce nu se s-a luat în calcul ce s-a întâmplat cu mingea. Dacă Musiala ar fi trimis mingea în mâna lui Cucurella, la mijlocul terenului, aș fi închis ochii și nu aș fi spus nimic.

Dar mingea respectivă a fost în careu și mergea spre gol. Avem atât de multă inteligență artificială și nu profităm de ea.

Mingea aceea mergea spre poartă și cred că ar fi intrat, deci nu înțeleg decizia arbitrului”, a declarat Julian Nagelsmann, la finalul partidei, potrivit as.com.

Julian Nagelsmann: ”Am fost mai buni în repriza a doua”

Felicitări Spaniei pentru calificarea în semifinale. Jocul a fost prea deschis în prima repriză. Am fost mai buni în repriza a doua, iar din minutul 60, am fost clar echipa mai bună. Golul nostru a fost meritat.

Am primit al doilea gol la ultima șansă. Din nefericire, nu am putut să punem suficientă presiune în bandă.

Le-am spus jucătorilor că nu meritau eliminarea. Tuturor ne este dor de familiile noastre, dar niciunul dintre noi nu își dorea să plece. A fost o atmosferă foarte bună în interiorul grupului. Am dat totul pentru a câștiga acest joc.

Fiecare jucător, fie că au fost titulari sau au fost pe bancă, au dat totul pentru a câștiga acest meci. Este dureros”, a mai spus Julian Nagelsmann.

Etichete: spania germania , penalty germania , julian nagelsmann , marc cucurella , inteligenta artificiala

Ce a pățit o femeie care a găsit o sacoșă cu 28.000 lei și a păstrat-o. Cui aparțineau banii

O femeie în vârstă de 43 de ani a fost reţinută de poliţiştii Biroului de Investigaţii Criminale Buzău pentru săvârşirea infracţiunii de însuşirea bunului găsit sau ajuns din eroare la făptuitor, după ce ar fi găsit o sacoşă cu 28.000 lei pe care şi-ar fi însuşit-o.

FCSB a schimbat "prefixul"! La ce sumă a ajuns în Europa League, după victoria uriașă cu PAOK

Video PAOK - FCSB 0-1. Campioana României îl învinge pe Răzvan Lucescu! Daniel Bîrligea a marcat golul victoriei

Cum l-a numit Elias Charalambous pe Răzvan Lucescu, după PAOK - FCSB 0-1

RFS a scris istorie! Fosta adversară a FCSB-ului a reușit surpriza serii în Europa League

Exclusiv Reacția lui Răzvan Lucescu, după ce PAOK a pierdut acasă cu FCSB

Denis Alibec a făcut scandal după Farul - Dinamo 1-1

”Bă, băiatule!”. Gigi Becali s-a dus direct la Darius Olaru după eliminarea cu PAOK și a doua zi a dezvăluit ce i-a spus

N-a stat la discuții! Decizia dură luată de patronul lui PAOK, după eșecul cu FCSB

Gigi Becali a dezvăluit mesajul despre Daniel Bîrligea primit de la Ioan Varga, după 1-0 cu PAOK

Reacția scurtă a lui Jurgen Klopp, întrebat despre preluarea naționalei Germaniei

Prima reacție din tabăra Germaniei, după ce UEFA a recunoscut că trebuia dictat penalty la hențul lui Cucurella

PEROZȘi-a dorit să poarte costum de baie, soțul i-a luat o insulă de 50 de milioane $. Stilul de viață opulent al unui cuplu din Dubai

FILM NOWCu tocuri are 1.75 m, dar tot pare o minionă pe lângă fiul de 17 ani. Naomi Watts, mai mândră ca oricând, la braț cu liceanul preferat

Ce spune Mitică Dragomir despre jucătorul pe care Gigi Becali cere 15000000 de euro și pe care ”Il Luce” nu l-a convocat citeşte ştirea pe Prosport.ro

Răsturnare de situație în cazul de dopaj al lui Paul Pogba. A primit vestea, după ce a fost suspendat inițial patru ani citeşte ştirea pe ziare.com

O imagine din spațiu dezvăluie un fenomen neobișnuit în cel mai ostil loc de pe Pământ. Ce au descoperit cercetătorii citeşte ştirea pe Playtech.ro

PROFM Fiica lui R. Kelly, distrusă de faptele blamabile ale tatălui ei: "Era totul pentru mine. Nu-mi duc fiul să-l vadă în închisoare"