Trofeul Conference League / Foto: Profimedia

Live Video&Score Istanbul Bașakșehir - Rapid Viena 1-2, ACUM, pe DGS 2. Louis Schaub a realizat ”dubla”

02.10.2024, 18:52
  • Champions League: Șahtior - Atalanta, miercuri, 19:45, DGS 1

• Champions League: Lille - Real Madrid, miercuri, 22:00, DGS 1

În afara jocurilor din UEFA Champions League, din care puteți viziona 7 din nouă 9 pe canalele Digi Sport, ACUM sunt programate și două jocuri în Conference League.

Meciul Istanbul Bașakșehir - Rapid Viena poate fi urmărit ACUM, în direct pe Digi Sport 2. De asemenea, abonații Digi România mai pot urmări partida pe site-ul digisport.ro, dar și în aplicația Digi Sport.

Istanbul Bașakșehir - Rapid Viena 1-2, ACUM, pe Digi Sport 2

Minutul 72: Gol anulat pentru Rapid Viena! Beljo a înscris după o pasă primită de la Seidl, însă arbitrul a anulat reușita, după un fault în atac.

Minutul 46: GOOOL Rapid Viena! Louis Schaub a realizat ”dubla”, în debutul părții secunde.

Minutul 46: S-a reluat partida.

Minutul 45+4: Arbitrul a fluierat finalul primei reprize. Istanbul Bașakșehir - Rapid Viena 1-1.

Minutul 45+2: GOOOL Istanbul Bașakșehir! Piatek a restabilit egalitatea pe tabela de marcaj și a marcat un gol cu capul, după ce a fost servit perfect de către Gurler.

Minutul 43: GOOOL Rapid Viena! Louis Schaub a înscris din afara careului, după ce a trimis un șut cu efect în colțul stâng al porții apărate de Dilmen.

Minutul 13: Gol anulat pentru Rapid Viena! Burgstaller a înscris pentru austrieci, însă arbitrul partidei a decis să anuleze reușita pentru o poziție de off-side, după ce s-a consultat cu asistenții din camera VAR.

Minutul 5: Ocazie mare Istanbul Bașakșehir! Gurler a trimis mingea în bară!

UPDATE: A început meciul.

Echipele de start:

• Istanbul Bașakșehir: Dilmen - Ergun, Ba, Opoku, Kemen - Crespo, Ozdemir, Brandao - Turuc, Piatek, Gurler

Rezerve: Babacan, Davidson, Gureler, Kaplan, Karaal, Kavraz, Keny, Lima, Ozcan, Pelkas, Sengezer

• Rapid Viena: Hedl - Bolla, Cvetkovic, Raux, Auer - Seidl, Grgic, Sangare, Schaub - Burgstaller, Beljo

Rezerve: Bischof, Bockle, Borkeeiet, Gartler, Hofmann, Kaygin, Kerschbaum, Lang, Orgler, Oswald, Wurmbrand

În celălalt meci al zilei, Marco Dulca s-a deplasat în Portugalia cu echipa cu care a ieșit campion, Celje, pentru a juca împotriva celor Vitoria Guimaraes, tot de la 17:30.

Grosul meciurilor vor fi joi, pe 3 octombrie, atunci când sunt programate 16 partide în Conference League și toate cele 18 din Europa League.

Program Conference League, etapa 1

Miercuri, 2 octombrie

• Vitoria Guimaraes - NK Celje 2-0 (la pauză)

• Shamrock Rovers - Apoel Nicosia, 22:00

Etichete: video bașakșehir - rapid vienna , video chelsea gent , etapa 1 conference league

VIDEO Cu cât se vinde o garsonieră de 8 metri pătrați din București, cu baia pe balcon. „De banii ăștia îmi iau mașină și dorm în ea”

Se vinde garsoniera de 8 metri pătrați din apropiere de centrul Bucureștiului, care a stârnit un adevărat val de reacții printre internauți. Costă 17.000 de euro, are în dotare o canapea extensiblă, o masă și are baia în balcon. Dacă proprietarul va dori să gătească, va fi nevoit să meargă într-o cameră comună de pe palier, acolo unde se pot spăla și rufe.

La 11 ani de la accidentul horror, ”Michael Schumacher a avut prima apariție publică”

Ianis Hagi a primit o ofertă "salvatoare" pe ultima sută de metri și a dat răspunsul pe loc

S-a aflat! Cine a contribuit la revenirea lui Ianis Hagi la prima echipă a lui Rangers

Breaking News Ianis Hagi: ”M-am întors!”

Florinel Coman, SHOW în Liga Campionilor! Al-Gharafa a câștigat meciul în care s-au marcat 6 goluri

Scoțienii se atacă unii pe alții, după ce Ianis Hagi a revenit la Rangers: "O inepție! Ferească Dumnezeu"

Mesajul postat de Simona Halep, după victoria de la Hong Kong. Mii de aprecieri în doar câteva minute

Video Exclusiv Portarul lui PAOK a analizat-o pe FCSB și a tras concluziile

Gabi Torje negociază! Clubul la care ar putea evolua

News Alert CFR Cluj și FCSB și-au aflat adversarele din grupele Conference League! Misiune complicată pentru ambele echipe

”Demolată” de FCSB cu 1-11, Virtus a produs surpriza serii în Europa: ”Rezultat istoric”

PEROZZendaya, ca un supermodel al anilor '80, la Paris. În dresuri plasă și o fustă foarte scurtă, și-a lăsat picioarele perfecte la vedere

FILM NOWCatherine Zeta-Jones, imagine virală cu Michael Douglas. Fanii au reacționat: „Ce frumoși sunteți, meritați să fiți fericiți!”

Imagini unice cu Gigi Becali și "călugării FCSB" la Biserica Sf. Dumitru din Salonic. Cum s-a îmbrăcat miliardarul citeşte ştirea pe Prosport.ro

Fantastic! Halep face un meci mare în disputa cu Rodionova și obține prima victorie, după mai bine de doi ani citeşte ştirea pe ziare.com

WhatsApp nu va mai funcționa pe anumite telefoane: Samsung, iPhone și Huawei, pe listă. Ce alternative au românii citeşte ştirea pe Playtech.ro

PROFM Delia, aranjată așa cum rar au văzut-o fanii. Abia au recunoscut-o: „Așa da! N-am nimic de reproșat”