Christopher Nkunku, celebrând golul înscris împotriva celor de la Gent / Foto: GettyImages

Video Chelsea - Gent 4-2. Londonezii au defilat pe Stamford Bridge. Rezultatele zilei și clasamentul din Conference League

04.10.2024, 00:20
  • SuperLiga: UTA - Petrolul, vineri, 18:00, DGS 1

• SuperLiga: Farul - Dinamo, vineri, 21:00, DGS 1

În afara jocurilor din UEFA Europa League, din care ați putut viziona 6 din 18 pe canalele Digi Sport, tot joi au fost programate și 16 meciuri în Conference League, iar partida dintre Chelsea și KAA Gent a putut fi urmărită în direct la Digi Sport 3, dar și pe site-ul digisport.ro și aplicația Digi Sport, de către abonații Digi România.

Chelsea - Gent 4-2. Victorie spectaculoasă pentru trupa lui Enzo Maresca

Chelsea a deschis scorul în minutul 12, după ce Mykhailo Mudryk i-a centrat decisiv lui Renato Veiga, care a trimis cu capul în poarta adversă.

Londonezii au dublat avantajul la 40 de secunde de la fluierul de start al reprizei secunde, grație reușitei lui Pedro Neto.

Gent a redus din diferență în minutul 50, după ce Tsuyoshi Watanabe l-a învins pe portarul Filip Jorgensen, cu o lovitură de cap similară cu a lui Veiga, după ce Andri Gudjohnsen i-a centrat în careu.

Christopher Nkunku a înscris pentru 3-1, în minutul 63, după un șut puternic din careu.

Gazdele au înscris din nou în minutul 70, după ce Kiernan Dewsbury-Hall a trimis un șut în portarul Davy Roef, care nu a reușit să o controleze. Gent a închis tabela de marcaj la 4-2 cu un gol înscris în minutul 90, grație reușitei lui Omri Gandelman.

Chelsea - KAA Gent 4-2

Min. 90+4 - Fluier final.

Min. 90 - GOOL Gent! Omri Gandelman se strecoară în defensiva englezilor și înscrie.

Min. 70 - GOOOL Chelsea! Kiernan Dewsbury-Hall îl învinge pe portarul Davy Roef.

Min. 63 - GOOOL Chelsea! Christopher Nkunku înscrie.

Min. 50 - GOOOL Gent! Tsuyoshi Watanabe reduce din diferență.

Min. 46 - GOOOL Chelsea! Pedro Neto dublează avantajul.

Min. 46 - Începe repriza secundă.

Min. 45+2 - Se termină prima repriză.

Min. 12 - GOOOL Chelsea! Renato Veiga deschide scorul.

Min. 1 - Începe meciul.

Echipe de start:

• Chelsea: Jorgensen - Disasi, Adarabioyo, Badiashile, Veiga - Dewsbury-Hall, Casadei, Neto - Joao Felix, Nkunku, Mudryk

Rezerve: Sanchez, Bergstrom - Caicedo, Colwill, Cucurella, Dyer, Fernandez, George, Guiu, Madueke

• KAA Gent: Roef - Gambor, Watanabe, Mitrovic, Torunarigha - Ito, Delorge-Knieper, Fadiga, Surdez, Brown - Gudjohnsen

Rezerve: Schmidt - Araujo, Dean, De Vileger, Fortuna, Gandelman, Gerkens, Kums, Samoise, Sonko, Vancsa, Varela

Istanbul Bașakșehir - Rapid Viena 1-2. Debut cu dreptul pentru austrieci

Minutul 90+8: Final de meci. Istanbul Bașakșehir - Rapid Viena 1-2.

Minutul 72: Gol anulat pentru Rapid Viena! Beljo a înscris după o pasă primită de la Seidl, însă arbitrul a anulat reușita, după un fault în atac.

Minutul 46: GOOOL Rapid Viena! Louis Schaub a realizat ”dubla”, în debutul părții secunde.

Minutul 46: S-a reluat partida.

Minutul 45+4: Arbitrul a fluierat finalul primei reprize. Istanbul Bașakșehir - Rapid Viena 1-1.

Minutul 45+2: GOOOL Istanbul Bașakșehir! Piatek a restabilit egalitatea pe tabela de marcaj și a marcat un gol cu capul, după ce a fost servit perfect de către Gurler.

Minutul 43: GOOOL Rapid Viena! Louis Schaub a înscris din afara careului, după ce a trimis un șut cu efect în colțul stâng al porții apărate de Dilmen.

Minutul 13: Gol anulat pentru Rapid Viena! Burgstaller a înscris pentru austrieci, însă arbitrul partidei a decis să anuleze reușita pentru o poziție de off-side, după ce s-a consultat cu asistenții din camera VAR.

Minutul 5: Ocazie mare Istanbul Bașakșehir! Gurler a trimis mingea în bară!

UPDATE: A început meciul.

Echipele de start:

• Istanbul Bașakșehir: Dilmen - Ergun, Ba, Opoku, Kemen - Crespo, Ozdemir, Brandao - Turuc, Piatek, Gurler

Rezerve: Babacan, Davidson, Gureler, Kaplan, Karaal, Kavraz, Keny, Lima, Ozcan, Pelkas, Sengezer

• Rapid Viena: Hedl - Bolla, Cvetkovic, Raux, Auer - Seidl, Grgic, Sangare, Schaub - Burgstaller, Beljo

Rezerve: Bischof, Bockle, Borkeeiet, Gartler, Hofmann, Kaygin, Kerschbaum, Lang, Orgler, Oswald, Wurmbrand

Etichete: video bașakșehir - rapid vienna , video chelsea gent , etapa 1 conference league

VIDEO Imagini din aer din timpul perchezițiilor supravegheate din elicopter, la „Academia de cerșit” din Țăndărei

Razii de amploare la indivizi violenți în mai multe județe din țară. Sute de polițiști și jandarmi verifică mai multe adrese din Sibiu, Brăila și Ialomița. Perchezițiile sunt supravegheate din aer cu un elicopter la Țăndărei. Acolo, în doar câteva ore, oamenii legii au găsit un adevărat arsenal acasă la suspecți: 47 de săbii, mai multe pistoale și o pușcă de vânătoare. 17 persoane bănuite de fapte cu violență urmează să dea explicații în fața polițiștilor.

Simona Halep - Arina Rodionova 6-2, 4-6, 6-4. Românca a ”spart gheața”, după 777 de zile

Cum l-a numit Philippe Clement pe Ianis Hagi, după ce șefii lui Rangers l-au pus să îl reprimească în lot

Video Simona Halep - Anna Blinkova 2-6, 1-6 | ”Simo” a fost eliminată de la WTA Hong Kong. ”Mulțumim, Simona!” VIDEO

Carlo Ancelotti s-a săturat: îl vrea OUT de urgență de la Real Madrid!

Antrenorul lui Rangers a rupt tăcerea! Ce a spus de Ianis Hagi, după ce l-a reprimit la echipa mare

Exclusiv Reacția lui Răzvan Lucescu, după ce PAOK a pierdut acasă cu FCSB

Exclusiv Gigi Becali a intrat în direct de la Salonic, imediat după PAOK - FCSB! Primele cuvinte rostite

Cum a numit-o presa din Grecia pe PAOK, după ce FCSB a bătut-o la ea acasă

FCSB a schimbat "prefixul"! La ce sumă a ajuns în Europa League, după victoria uriașă cu PAOK

News Alert CFR Cluj și FCSB și-au aflat adversarele din grupele Conference League! Misiune complicată pentru ambele echipe

”Demolată” de FCSB cu 1-11, Virtus a produs surpriza serii în Europa: ”Rezultat istoric”

PEROZCine e superba viitoare noră a lui Michael Schumacher. Laila s-a născut în Bosnia, a vrut să devină criminalist, dar a ajuns model

FILM NOWMomentul stânjenitor când Melanie Griffith a făcut-o să roșească pe fiica ei, Dakota Johnson, în fața lui Obama: „Am murit”

Cum a reușit Elias Charalambous să facă ce nu au putut ultimii 11 antrenori de la FCSB: "A ținut cont de ce am discutat" citeşte ştirea pe Prosport.ro

„Rangers l-ar putea ceda pe Ianis Hagi la FCSB”. Presa internațională dezvăluie planul pus la punct de Gigi Becali citeşte ştirea pe ziare.com

WhatsApp nu va mai funcționa pe anumite telefoane: Samsung, iPhone și Huawei, pe listă. Ce alternative au românii citeşte ştirea pe Playtech.ro

PROFM Melodia originală “Dr. Beat”, virală acum pe TikTok, era cântată de Gloria Estefan. Cum arată clipul filmat în anii '80