CFR Cluj - Randers / Foto: Sport Pictures

CFR Cluj - Randers 1-1. Ardelenii obțin un punct, dar rămân pe ultimul loc. Petrila, salvatorul lui Petrescu

30.09.2021, 21:30
  • Liga Națiunilor: Danemarca - Serbia, duminică, 19:00, DGS 1

• Liga Națiunilor: Elveția - Spania, duminică, 21:45, DGS 1

CFR Cluj și Randers au remizat, scor 1-1, în runda secundă din grupa D a Conference League.

Partida de pe "Dr. Constantin Rădulescu" a început cu câteva ocazii mari ale celor de la Randers. Bundgaard, Kamara și Odey l-au pus la încercare pe Figueiredo, care a reușit să-și mențină poarta intactă până aproape de finalul primei reprize. CFR a avut prima șansă de a înscrie abia în minutul 40, când Păun a încercat poarta de la distanță.

La doar câteva secunde după șansa lui Păun, Randers a deschis scorul. După un corner executat de Mistrati, Kamara a scăpat de marcajul lui Boateng și a trimis cu capul în poarta lui Boateng.

La pauză, Dan Petrescu l-a trimis pe Bordeianu în locul lui Rodriguez, dar tot Randers a fost echipa mai periculoasă. Kamara le-a pus mari probleme fundașilor lui CFR, iar Kehinde a avut o șansă majoră de a înscrie în minutul 65, atunci când l-a lobat pe Figueiredo, dar mingea a căzut pe transversală.

În minutul 68, CFR Cluj a reușit egalarea. La cinci minute după ce a intrat pe teren alături de Alibec, Claudiu Petrila a marcat în poarta danezilor, când a profitat de viteza sa extraordinară, s-a demarcat în careul lui Randers și a primit o pasă excelentă de la Ciprian Deac.

După egalare, CFR a părut echipa mai periculoasă. Cestor a avut o șansă importantă de a înscrie, dar a trimis peste poartă din careul mic, în timp ce Florin Ștefan a fost aproape de un gol norocos, în minutul 83, când mingea centrată din flancul stâng a căzut pe transversală.

În celălalt meci al grupei, AZ Alkmaar a învins Jablonec, scor 1-0, astfel că olandezii sunt pe primul loc în grupa D, cu patru puncte. CFR Cluj este ultima, cu un singur punct, iar în runda următoare va primi vizita lui Alkmaar.

CFR Cluj - Randers 1-1, ACUM, în Conference League

Min. 90+5: Final! CFR Cluj - Randers 1-1.

Min. 90+4: Schimbare la CFR Cluj: iese Păun, intră Gîdea.

Min. 90: Cinci minute suplimentare.

Min. 83: Ocazie CFR Cluj! Florin Ștefan centrează înșelător din flancul stâng, iar portarul lui Randers șterge mingea care ajunge pe transversală.

Min. 82: Boateng nu mai poate continua și este înlocuit de Culio.

Min. 74: Ocazie CFR Cluj! Cestor trimite cu capul peste poartă din interiorul careului mic.

Min. 68: GOL CFR Cluj! Claudiu Petrila înscrie pentru ardeleni, după ce se demarcă excelent în careul danezilor și primește o pasă perfectă de la Deac.

Min. 65: Bară Randers! Kehinde îi ia fața lui Manea și încearcă să-l lobeze pe Figueiredo, dar mingea aterizează pe transversală.

Min. 63: Două schimbări la CFR Cluj: Debeljuh și Costache sunt înlocuiți de Alibec și Petrila.

Min. 61: Bordeianu șutează periculos de la distanță, iar portarul Carlgren respinge în corner.

Min. 55: Ocazie Randers! Kopplin centrează în careul lui CFR Cluj, iar Kamara trimite peste poartă de lângă Burcă.

Min. 53: Boateng încearcă un șut de la mare distanță, dar trimite mult peste poarta danezilor.

Min. 46: Începe repriza secundă! La pauză, Dan Petrescu l-a înlocuit pe Jonathan Rodriguez cu Mihai Bordeianu.

Min. 45+1: Pauză! CFR Cluj - Randers 0-1, după o repriză controlată de formația daneză.

Min. 41: GOL Randers! După un corner executat de Hammershoy-Mistrati, Alhaji Kamara se înalță, scapă de marcajul lui Boateng și trimite cu capul în poarta lui Figueiredo.

Min. 40: Ocazie CFR! Păun scapă pe contraatac și șutează puternic de la marginea careului, dar portarul lui Randers respinge. Debeljuh, aflat în fața porții, nu reușește să șuteze.

Min. 37: Andrei Burcă rămâne nemarcat la un corner, dar trimite mult peste poartă cu capul, din careul mic.

Min. 34: Ocazie Randers! Kehinde pătrunde în careu și pasează pentru Odey, care șutează la colțul lung din întoarcere. Cristi Manea se află pe linia porții și reușește să respingă.

Min. 23: Kamara câștigă un duel cu Burcă, scoate la marginea careului pentru Ankersen, iar apoi reprimește într-o poziție periculoasă. Șutul atacantului din Sierra Leone este slab, iar CFR scapă din nou.

Min. 20: Kamara trimite cu capul pe lângă poarta lui CFR Cluj, dar arbitrul acordă lovitură liberă pentru ardeleni pentru un fault comis de atacantul lui Randers asupra lui Manea.

Min. 3: Ocazie Randers! Ankersen pasează excelent în careu pentru Bundgaard, care șutează în forță, dar Figueiredo reușește să respingă.

Min. 1: Începe meciul!

Echipele de start:

• CFR Cluj: Figueiredo - Manea, Burcă, Cestor, Ștefan - Boateng, Rodriguez, Deac - Păun, Debeljuh, Costache
    Rezerve: Bălgrădean, Hindrich, Graovac, Ciobotariu, Culio, Petrila, Bouhenna, Bordeianu, Gîdea, Alibec, Fica, Haiduc
    Antrenor: Dan Petrescu
  • Randers: Carlgren - Kopplin, Pieseinger, Jensen, Bundgaard - Ankersen, Johnsen, Hammershoj-Mistrati, Kehinde - Odey, Kamara
    Rezerve: Sondergaard, Dakir, Marxen, Tibbling, Lauenborg, Lauridsen, Klysner, Onovo, Bundgaard, Brock-Madsen, Egho
    Antrenor: Thomas Thomasberg

Meciul CFR Cluj - Randers va putea fi urmărit în format live text pe siteul digisport.ro. În prima etapă, campioana României a pierdut pe terenul lui Jablonec, scor 0-1.

CFR Cluj se poate baza în această seară pe atacanții Gabriel Debeljuh și Billel Omrani, care au revenit la antrementele echipei.

CFR Cluj - Randers, LIVE TEXT, de la 19:45, în Conference League. Echipele probabile

• CFR Cluj: Bălgrădean - Manea, Burcă, Cestor, Fl. Ștefan - Culio, Bordeianu, Păun - Deac, Omrani, Costache
  • Randers: Carlgren - Kallesoe, Piesinger, Marxen, Kopplin - Kehinde, Johnsen, Lauenborg, Ankersen - Mistrati, Kamara

Meciul din această seară va fi condus la centru de arbitrul italian Davide Massa.

CFR Cluj - Randers, LIVE TEXT, de la 19:45, în Conference League. Clasament Grupa D

• Jablonec - 3 pct.
  • AZ Alkmaar - 1 pct.
  • Randers - 1 pct.
  • CFR Cluj - 0 pct.

CFR Cluj - Randers, LIVE TEXT, de la 19:45, în Conference League. Dan Petrescu: "Mă îngrijorează când văd că Randers domină o echipă ca Midtjylland"

Petrescu le-a făcut o descriere și danezilor de la Randers, formație care a terminat în sezonul trecut de campionat pe locul 6 și care a început cu o remiză grupa din Conference League, 2-2 contra lui AZ Alkmaar.

"N-am reușit să văd câte meciuri mi-aș fi dorit ale lor. Mi-e greu să zic că-i cunosc foarte bine. Un adversar care, dacă termină în primele 5 din Danemarca, nu are cum să fie decât unul bun, disciplinat. Au mulți jucători cu talie, dar nu se bazează numai pe fazele fixe. Au jucători de viteză, patru jucători din Nigeria în atac. Au și jucători din Germania și Suedia, care sunt mai puternici. Per total e o echipă cu de toate.

Antrenorul lor, care e de trei ani la echipă, este cel mai dorit antrenor din Danemarca. Se spune că e cel mai valoros. Din ce am auzit eu, e un antrenor foarte bun și cred că se vede în felul cum joacă. În ultimul lor meci, cu Midtjylland, au pierdut cu 1-0, dar posesia și ocaziile au fost la Randers. Pe mine mă îngrijorează foarte mult când văd că Randers domină o echipă ca Midtjylland, care un buget de 40-50 de milioane.

Noi nu suntem într-o formă foarte bună. Sunt în continuare multe probleme, dar cu ajutorul publicului, cu spiritul, toți jucătorii să se autodepășească, eu să reușesc să îi motivez la maxim și să scoatem un rezultat pozitiv pentru că avem mare nevoie să scoatem ceva în meciurile din Europa", a spus Dan Petrescu.

Etichete: randers , meciuri cfr cluj , cfr cluj randers , live text cfr cluj randers , cfr cluj in conference league

Când pică Paștele ortodox și catolic în 2025. Anul viitor, cele două sărbători vor fi în aceeași zi

În anul care urmează, Paștele Ortodox și Paștele Catolic pică în aceeași zi. Creștinii vor celebra sărbătoarea Învierii Domnului pe data de 20 aprilie 2025.

Ion Țiriac: ”Vă spun o noutate. Candidez la președinție! Absolut serios”. Ce a urmat

Foto "ROMÂNIA a trecut pe aici!" Cum au lăsat "Tricolorii" vestiarul de la Prishtina, după 3-0 cu Kosovo

Ce a scris presa din Kosovo, după ce au apărut imaginile cu vestiarul României la finalul meciului de la Prishtina

Video Kosovo - România 0-3. Mircea Lucescu, debut cu o victorie superbă la al doilea mandat pe banca naționalei

Răzvan Marin a dezvăluit ce i-a spus portarul kosovar, înainte să îl "execute" din penalty

Exclusiv Vestea pe care Mircea Lucescu nu voia să o audă înainte de România - Lituania

Dennis Man a fost propus la Juventus, iar Gică Popescu a reacționat

Federația a luat decizia, după ce selecționerului Angliei i s-a cerut demisia pentru gestul care a scandalizat întreaga țară

Gigi Becali i-a spus direct unui fotbalist: ”Joci ce zice Ferguson, nu ce vrei tu!”. Replica primită

News Alert CFR Cluj și FCSB și-au aflat adversarele din grupele Conference League! Misiune complicată pentru ambele echipe

”Demolată” de FCSB cu 1-11, Virtus a produs surpriza serii în Europa: ”Rezultat istoric”

PEROZCu mâinile prin păr, ruj roșu pe buze și o rochie crăpată până la coapsă, Mădălina Ghenea a făcut din nou furori la Veneția

FILM NOWGeorge Clooney l-a ironizat pe Brad Pitt, din cauza vârstei: „E norocos că încă mai lucrează!”

Cum putea rămâne Albion Rrahmani la Rapid! „Tu, Șucu, trebuia să-l chemi și să-l întrebi asta” citeşte ştirea pe Prosport.ro

Ianis Hagi nu a mai rezistat: "Nu mai folosiți declarațiile lui Giovanni Becali ca și cum ar fi ale mele!" citeşte ştirea pe ziare.com

Alfred Bulai a făcut infarct în închisoare. Fostul profesor, transportat de urgență la Spitalul Militar din Capitală. Care este starea lui actuală citeşte ştirea pe Playtech.ro

PROFM Lora, într-un costum de baie extrem de decoltat. Artista nu a scăpat de critici nici în vacanță: „Ai pus ceva pe tine”