Stadionul Steaua-Ghencea, la meciul FCSB – CFR Cluj / Foto: Sport Pictures

S-a bătut recordul în Ghencea! Câți spectatori au fost la meciul dintre FCSB și Sparta Praga

13.08.2024, 23:15
  • Champions League: Juventus - PSV, marți, 19:45, DGS 1

• Champions League: Milan - Liverpool, marți, 22:00, DGS 1

FCSB și Sparta Praga s-au întâlnit în returul ”dublei” din turul trei preliminar al UEFA Champions League pe stadionul Ghencea.

În ziua meciului, cei de la FCSB au anunțat că biletele pentru partida cu Sparta Praga au fost epuizate, ceea ce s-a putut observa și în tribunele stadionului Steaua.

S-a bătut recordul de asistență în Ghencea: 28.875 de spectatori la FCSB - Sparta

Stadionul Steaua are o capacitate de 31.254 de locuri, iar precedentul record era de 28.519 spectatori, care a fost înregistrat la meciul dintre  FCSB - CFR Cluj, scor 1-0, din sezonul 2023/2024.

Acest record a fost bătut azi, 13 august, conform anunțului organizatorilor meciului. La partida dintre FCSB și Sparta Praga au asistat 28.875 de spectatori, adică cu peste 300 de oameni mai mult.

Florin Prunea și Ilie Dumitrescu au reacționat la pauza meciului FCSB - Sparta Praga 0-3

După FCSB - Sparta Praga 0-3 la pauză, Florin Prunea și Ilie Dumitrescu au spus lucrurilor pe nume.

Incredibil, câtă diferență între meciuri. Câte s-au putut schimba într-o săptămână. Diferență foarte mare.

Ne-au călcat în picioare. Nu am câștigat un duel. Nu am văzut FCSB să joace de maniera asta”, a spus Florin Prunea, la Fotbal Club.

Știam că va fi un meci extrem de greu. Au început sus, au câștigat dueluri 1 contra 1. Este clar că nu am reușit să punem probleme în ofensivă. A fost un joc bun făcut de Sparta Praga în prima repriză”, a spus și Ilie Dumitrescu.

Etichete: spectatori , ghencea , sparta praga , fcsb

Atac în Parlamentul României. Un bărbat a provocat un incendiu

Pompierii intervin la Palatul Parlamentului, după ce o persoană a aruncat cu benzină în sala de expoziții amplasată la intrarea în clădire. Atacatorul este cautat de polițiști.

MERCATO 2024 | Toate transferurile verii sunt AICI. PAOK l-a adus pe Dejan Lovren

Video A dat pasă la portar din penalty, în minutul 9! Echipa lui a pierdut, iar la final a explicat gestul. Imagini virale

Ion Țiriac, întrebat direct dacă este un om zgârcit. Miliardarul a răspuns instant, în 3 cuvinte

Corriere dello Sport anunță o lovitură de proporții: "Negocierile pentru Dennis Man încep de la 30 de milioane €!"

Video GOOOL Andrei Rațiu! Internaționalul român, cel mai bun de pe teren. Nota primită pentru prestația excelentă

Gigi Becali s-a convins încă din etapa a 9-a a SuperLigii: ”Nu sunt de speriat”

Foto Ultimul drum pentru Gigi Mulțescu pe stadionul Dinamo. Unde va fi înmormântat "SMURD-ul"

Giuleștiul nu mai sperie pe nimeni: Rapid a bătut la ea acasă o singură echipă în ultimele 6 luni!

Răsturnare de situație în cazul lui Răzvan Oaidă! Cu cine semnează

Gigi Becali a făcut calculele! La câte puncte distanță vrea să câștige titlul față de CFR și Universitatea Craiova

Marius Șumudică ”l-a copiat” pe Gigi Becali! Ce s-a întâmplat la pauza meciului Rapid - ”U” Cluj

PEROZJennifer Aniston, în formă maximă pe covorul roșu. Brațele musculoase și silueta subțire, puse în evidență de o rochie fără bretele

FILM NOWSean Penn, sărut pasional pe străzile din Madrid cu o tânără din Republica Moldova. Actorul nu a ținut cont de oamenii din jurul lui

Mircea Lucescu îl propune pe Darius Olaru italienilor: „Poate juca atât mijlocaș defensiv, cât și în spatele vârfului” citeşte ştirea pe Prosport.ro

"Rapid nu se bate cu mine la titlu”. Gigi Becali, mesaj dur spre Dan Șucu citeşte ştirea pe ziare.com

Cum afli cu 25 de secunde înainte să se producă un cutremur în România. Aplicația de care ai nevoie ca să te adăpostești citeşte ştirea pe Playtech.ro

PROFM Antonia, ședință foto într-o ținută cu un decolteu amețitor. Artista, din ce în ce mai încrezătoare după schimbare de look