Prințul William, în timpul meciului Aston Villa - Bayern Munchen din Champions League / Foto: Profimedia

Foto Prințul William nu s-a putut abține și și-a pierdut vocea: ”Nu-mi vine să cred”. Un român ”l-a supărat”

03.10.2024, 12:56
  • Europa League: PAOK - FCSB, joi, 22:00, DGS 1

• Europa League: Porto - Man. United, joi, 22:00, DGS 2

Aston Villa s-a impus în fața celor de la Bayern Munchen, scor 1-0, și a produs astfel una dintre cele mai mari surprize ale etapei a doua din UEFA Champions League.

Unicul gol al partidei de pe ”Villa Park” a fost marcat de Jhon Duran, în minutul 79. Atacantul columbian fusese introdus pe teren cu mai puțin de 10 minute înainte, în locul lui Watkins.

Prințul William, după Aston Villa - Bayern Munchen: ”Mi-am pierdut vocea”

La jumătatea primei reprize, Pau Torres, fundașul englezilor, a introdus mingea în poartă, iar fanii grupării din Birmingham au celebrat reușita, însă la scurt timp, după ce a fost sesizat din camera VAR, centralul român Radu Petrescu a anulat golul pentru un ofsaid evident.

Decizia arbitrului i-a nemulțumit pe suporterii lui Aston Villa, inclusiv pe Prințul William, prezent pe stadion, însă la final britanicii au sărbătorit o nouă victorie a echipei favorite în fața bavarezilor, după finala Cupei Campionilor Europeni din 1982.

Mi-am pierdut vocea. Nu-mi vine să cred. 42 de ani”, a transmis moștenitorul tronului din Regatul Unit, potrivit The Sun.

VIDEO Rezumat Aston Villa - Bayern Munchen 1-0

Vincent Kompany: "A fost o seară specială pentru Aston Villa. Trebuia să fim mai concentrați"

Vincent Kompany (38 de ani), antrenorul lui Bayern Munchen a suferit prima sa înfrângere de la instalarea pe banca bavarezilor în această vară.

"Am avut ocazii mari, pe care nu le-am fructificat. Le-am oferit o șansă și evident că Aston Villa a profitat de ea și a marcat.A fost o seară specială pentru ei.

Când avem mingea, suntem periculoși, dar ei (n.r.- Aston Villa) sunt o echipă puternică, nu a fost deloc o partidă ușoară.

Nu trebuie să facem o tragedie după această înfrângere. Le-am oferit foarte puține șanse. Dacă ne concentrăm pe propria noastră muncă, vom câștiga următoarele jocuri", a declarat Kompany, după meci.

Clasamentul din Champions League, după primele două etape

Etichete: printul william , aston villa bayern munchen , aston villa champions league

Zeci de români sunt evacuați de urgență din Liban, un avion MApN i-a preluat din Beirut

70 de români sunt aduși de urgență miercuri în țară din Liban, după ce au solicitat Ministerului Afacerilor Externe să fie evacuați. Un avion al MApN i-a preluat din Beirut și ar urma să ajungă astăzi în România.

N-au niciun dubiu! Britanicii au făcut predicția: scorul final la PAOK - FCSB

Surpriză la aeroport! Becali a văzut noul look al lui Octavian Popescu și a spus ce se va întâmpla cu decarul FCSB-ului

Simona Halep - Arina Rodionova 6-2, 4-6, 6-4. Românca a ”spart gheața”, după 777 de zile

Antrenorul lui Rangers a rupt tăcerea! Ce a spus de Ianis Hagi, după ce l-a reprimit la echipa mare

Cum l-a numit Philippe Clement pe Ianis Hagi, după ce șefii lui Rangers l-au pus să îl reprimească în lot

Ianis Hagi, la FCSB? Scenariul apărut peste noapte în Scoția

Veste total neașteptată despre fotbalistul care valora 100.000.000€, dar a ajuns să se drogheze

Ce i-a transmis Gică Hagi lui Denis Alibec, după ce atacantul a spus că Farul se poate bate la retrogradare

Simona Halep a fost învinsă în doar 67 de minute și au dat verdictul! Românca a pierdut 11 din ultimele 12 game-uri

Video A jucat 305 minute în acest sezon, dar e golgheterul echipei! A marcat golul carierei cu Bayern: ”E clubul visurilor mele”

PEROZCine e superba viitoare noră a lui Michael Schumacher. Laila s-a născut în Bosnia, a vrut să devină criminalist, dar a ajuns model

FILM NOWMomentul stânjenitor când Melanie Griffith a făcut-o să roșească pe fiica ei, Dakota Johnson, în fața lui Obama: „Am murit”

Gabi Tamaș, poveste impresionantă. ”După meci îl sunam pe tata și-l înjuram la propriu. 10-15 minute ne înjuram reciproc” citeşte ştirea pe Prosport.ro

Ilie Năstase o critică dur pe Simona Halep: "Face o mare greșeală! N-a înțeles nimic!" citeşte ştirea pe ziare.com

WhatsApp nu va mai funcționa pe anumite telefoane: Samsung, iPhone și Huawei, pe listă. Ce alternative au românii citeşte ştirea pe Playtech.ro

PROFM Filmul proaspăt lansat despre care Madonna spune că este o „capodoperă”: „Interpretările actorilor sunt incredibile”