Mohamed Salah și Federico Chiesa / Foto: Profimedia

Liverpool vrea să scape deja de Federico Chiesa: 3 cluburi interesate

25.10.2024, 10:47
  • SuperLiga: CFR Cluj - Sepsi, vineri, 21:00, DGS 1

• Fotbal feminin: România - Polonia, vineri, 19:00, DGS 1

Liverpool a câștigat partida cu RB Leipzig, scor 1-0, din etapa a treia din UEFA Champions League.

Unicul gol al partidei a fost marcat de Darwin Nunez, în minutul 26.

AC Milan, Inter și Roma sunt interesate de împrumutul lui Federico Chiesa

Federico Chiesa (27 de ani) a ajuns pe Anfield în perioada de mercato din vara trecută, după ce Liverpool le-a plătit celor de la Juventus suma de 12 milioane de euro.

Atacantul italian a evoluat doar 79 de minute, în 3 meciuri, în tricoul "Cormoranilor", iar oficialii celor de la Liverpool se pare că sunt gata să-l lase împrumut, pentru a juca cât mai mult.

Conform celor de la Fichajes, Chiesa a apărut deja pe lista de transferuri ale unor formații importante din Serie A, precum AC Milan, Inter Milano și AS Roma.

• Federico Chiesa este cotat la 30 de milioane de euro, potrivit Transfermarkt.com.
  • Federico Chiesa a semnat cu Liverpool un contract valabil până în 2028.

RB Leipzig - Liverpool 0-1

La doar cinci minute după golul marcat de Nunez, Liverpool a fost aproape să marcheze din nou, tot prin Darwin Nunez, dar lovitura sa de cap a fost respinsă de portar.

În minutul 38, același uruguayan a căzut în careu, dar arbitrul nu a dat penalty. Din camera VAR i s-a transmis că ar trebui să revadă faza, dar și după ce s-a uitat la monitor a considerat că nu se impune acordarea unei lovituri de pedeapsă.

Cu un minut înainte de pauză, Liverpool a fost aproape de 2-0, dar șutul lui Cody Gakpo a trecut puțin pe lângă bară.

În minutul 49, tot olandezul a fost periculos la poarta adversă, dar Gulacsi a reușit să scoată in extremis.

Liverpool a avut cele mai mari emoții în minutul 83, când Lois Openda a trimis mingea în poartă, dar golul a fost anulat pe motiv de ofsaid.

Liverpool s-a impus, astfel, la Leipzig și a ajuns la 9 puncte din tot atâtea posibile. E pe locul doi, la egalitate cu Aston Villa. Leipzig, în schimb, e pe locul 31, fără niciun punct.

VIDEO rezumat Leipzig - Liverpool 0-1

Etichete: liverpool , transfer chiesa , federico chiesa

Transferuri suspecte de sume mari de bani efectuate de preoţi catolici către cluburi de noapte. Ce au descoperit autoritățile din Grecia

Autoritatea elenă de luptă împotriva spălării banilor (HAMLA) a îngheţat conturile bancare şi activele unor proprietari de cluburi de noapte depistaţi că au fost beneficiarii unor mari sume de bani din partea a doi preoţi de rang înalt din ierarhia Bisericii Catolice a Greciei, transmite joi agenţia elenă ANA.

Exclusiv CINCI jucători, OUT din echipă! Gigi Becali a luat decizia după Rangers - FCSB 4-0: ”Nu vor mai fi”

”Băi, Cristina, vrei să încerci?” Ion Țiriac i-a făcut propunerea și i-a pus un avion la dispoziție: ”Am spus imediat `DA`”

Video Rangers - FCSB 4-0. Eșec drastic pentru campioana României în Europa League

Exclusiv S-a dus ”glonț” la antrenorul FCSB-ului și l-a întrebat înainte de meci: ”De ce nu mă bagi?”. Răspunsul l-a lăsat ”mască”

Nota primită de Radu Drăgușin, după ce a jucat 96 de minute în Tottenham - Alkmaar. Ce au scris englezii

Șumudică a tras concluziile după primele prestații ale lui Boupendza și N’Jie la Rapid

Joyskim Dawa a intrat în istoria roș-albaștrilor, după Rangers - FCSB 4-0

Încă o absență la Barcelona! Fundașul central nu s-a antrenat și va rata "El Clasico"

Kopic a spus unde a greșit Dinamo în derby-ul cu FCSB. A dezvăluit ce a vorbit cu jucătorii

Cele trei echipe favorite să câștige Liga Campionilor

Liverpool și Arsenal, interesate de transferul starului de la Real Madrid

PEROZO femeie a rămas însărcinată în timp ce era deja însărcinată. Cum explică medicii fenomenul extrem de rar

FILM NOWCum o descrie Harris Dickinson pe Nicole Kidman, colega lui din drama erotică „Babygirl”. Cel mai stânjenitor moment de la filmări

Prima echipă din Superliga care se pregătește să-l transfere pe Malcom Edjouma de la FCSB! „Mă pun la coadă pentru el” citeşte ştirea pe Prosport.ro

FCSB a căzut 10 locuri în clasamentul Europa League, după înfrângerea cu Rangers. Ce poziție ocupă trupa lui Elias Charalambous citeşte ştirea pe ziare.com

Ce s-a întâmplat cu câinele care a escaladat Marea Piramidă din Giza? citeşte ştirea pe Playtech.ro