Girona - Feyenoord, în etapa a doua din Liga Campionilor / Foto: Profimedia

Video Girona - Feyenoord 2-3. Olandezii, la prima victorie din noul format al Ligii Campionilor

02.10.2024, 22:00
  • Europa League: PAOK - FCSB, joi, 22:00, DGS 1

• Champions League: Aston Villa - Bayern, joi, 22:00, DGS 2

Girona a pierdut pe teren propriu în fața lui Feyenoord, scor 2-3, în cadrul etapei a doua din Champions League.

Confruntarea dintre cele două echipe a putut fi urmărită în direct pe Digi Sport 2. De asemenea, abonații Digi România au mai putut urmări partida pe site-ul digisport.ro, dar și în aplicația Digi Sport.

Girona - Feyenoord 2-3. Meci spectaculos pe ”Estadio Municipal de Montilivi”

Girona a început perfect meciul de pe ”Estadio Municipal de Montilivi”. În minutul 19, David Lopez a deschis scorul pentru spanioli, în urma unei faze executate de la colțul terenului.

La doar 4 minute distanță, olandezii au restabilit egalitatea pe tabela de marcaj, după ce Timber a trimis mingea cu capul spre poarta apărată de Gazzaniga. Herrera s-a aflat pe traiectoria balonului și a deviat balonul în propria plasă.

Până la pauza meciului, Feyenooord a reușit să întoarcă scorul, după ce Milambo a înscris pentru oaspeți în minutul 33.

În partea a doua a jocului, Girona a punctat la doar 6 minute de la reluarea partidei, însă reușita a fost anulată pentru o poziție de off-side.

Spaniolii au restabilit egalitatea în minutul 73, după ce Van de Beek a primit o pasă în interiorul careului de la Danjuma. Fotbalistul gazdelor a șutat spre poarta lui Wellenreuther și a dus scorul la 2-2.

Finalul de joc le-a aparținut celor de la Feyenoord. Olandezii au căutat victoria și în urma unei centrări efectuate de pe partea dreaptă de Hancko, în minutul 79, Krejci a fost imprudent și și-a introdus balonul în proprie poartă.

Feyenoord s-a impus, așadar, cu scorul de 3-2 pe terenul Gironei și a acumulat primele 3 puncte în clasament. De partea cealaltă, Girona are 0 puncte după primele două jocuri din Liga Campionilor.

VIDEO cu rezumatul meciului Girona - Feyenoord 2-3

Etichete: feyenoord , girona , rezumat girona - feyenoord , video girona - feyenoord

VIDEO Cu cât se vinde o garsonieră de 8 metri pătrați din București, cu baia pe balcon. „De banii ăștia îmi iau mașină și dorm în ea”

Se vinde garsoniera de 8 metri pătrați din apropiere de centrul Bucureștiului, care a stârnit un adevărat val de reacții printre internauți. Costă 17.000 de euro, are în dotare o canapea extensiblă, o masă și are baia în balcon. Dacă proprietarul va dori să gătească, va fi nevoit să meargă într-o cameră comună de pe palier, acolo unde se pot spăla și rufe.

La 11 ani de la accidentul horror, ”Michael Schumacher a avut prima apariție publică”

S-a aflat! Cine a contribuit la revenirea lui Ianis Hagi la prima echipă a lui Rangers

Florinel Coman, SHOW în Liga Campionilor! Al-Gharafa a câștigat meciul în care s-au marcat 6 goluri

Breaking News Ianis Hagi: ”M-am întors!”

N-au niciun dubiu! Britanicii au făcut predicția: scorul final la PAOK - FCSB

Ce a țipat Carlo Ancelotti în vestiar, imediat după ce Real Madrid a pierdut cu Lille

Exclusiv Ilie Dumitrescu s-a convins, după Lille - Real Madrid: ”Cel mai bun!”

Foto Antonio Rudiger, gest incalificabil la Lille - Real Madrid! Arbitrii n-au schițat niciun gest

Suma uriașă la care a renunțat Ianis Hagi, ca Rangers să îl primească înapoi la echipa mare