Meciul dintre Benfica și Atletico Madrid / Foto: Profimedia

Video Benfica - Atletico Madrid 4-0. Festival de goluri! Portughezii au ”demolat” formația lui Diego Simeone

03.10.2024, 00:30
  • Europa League: PAOK - FCSB, joi, 22:00, DGS 1

• Champions League: Aston Villa - Bayern, joi, 22:00, DGS 2

Benfica s-a impus la scor în fața celor de la Atletico Madrid, 4-0, pe teren propriu, în runda a doua din faza ligii UEFA Champions League.

• Partida a putut fi urmărită în directe pe site-ul digisport.ro de către abonații Digi România.

Benfica - Atletico Madrid 4-0. Festival de goluri în Portugalia

Benfica a început în forță partida cu Atletico Madrid și a deschis scorul după doar 13 minute. Kerem Akturkoglu a punctat din pasaa lui Aursnes, iar cele două echipe au intrat la egalitate la cabine. În repriza secundă portughezii au marcat nu mai puțin de trei goluri.

Angel Di Maria a deschis ”balul”, după ce a transformat o lovitură de la 11 metri, în minutul 52. Alexander Bah a dus scorul la 3-0 din pasa lui Beste în minutu 73, iar Orkun Kokcu a înscris și el tot de la punctul cu var, în minutul 84.

În urma acestui rezultat, Benfica are maximum de puncte și se află pe locul trei, în spatele celor de la Borussia Dortmund și Brest, care au un golaveraj mai bun. De cealaltă parte, Atletico Madrid ocupă locul 23, cu doar trei puncte.

Pentru portughezi urmează un nou meci pe teren propriu, cu Feyenoord, iar formația lui Diego Simeone va primi vizita celor de la Lille.

VIDEO Rezumatul partidei Benfica - Atletico Madrid

Clasament UEFA Champions League

Clasamentul fazei ligii din UEFA Champions League / Foto: flashscore.ro

Etichete: atletico madrid , benfica , video benfica atletico madrid

VIDEO Cu cât se vinde o garsonieră de 8 metri pătrați din București, cu baia pe balcon. „De banii ăștia îmi iau mașină și dorm în ea”

Se vinde garsoniera de 8 metri pătrați din apropiere de centrul Bucureștiului, care a stârnit un adevărat val de reacții printre internauți. Costă 17.000 de euro, are în dotare o canapea extensiblă, o masă și are baia în balcon. Dacă proprietarul va dori să gătească, va fi nevoit să meargă într-o cameră comună de pe palier, acolo unde se pot spăla și rufe.

S-a aflat! Cine a contribuit la revenirea lui Ianis Hagi la prima echipă a lui Rangers

Florinel Coman, SHOW în Liga Campionilor! Al-Gharafa a câștigat meciul în care s-au marcat 6 goluri

N-au niciun dubiu! Britanicii au făcut predicția: scorul final la PAOK - FCSB

Surpriză la aeroport! Becali a văzut noul look al lui Octavian Popescu și a spus ce se va întâmpla cu decarul FCSB-ului

Simona Halep - Arina Rodionova 6-2, 4-6, 6-4. Românca a ”spart gheața”, după 777 de zile

Ce a țipat Carlo Ancelotti în vestiar, imediat după ce Real Madrid a pierdut cu Lille

Exclusiv Ilie Dumitrescu s-a convins, după Lille - Real Madrid: ”Cel mai bun!”

Foto Antonio Rudiger, gest incalificabil la Lille - Real Madrid! Arbitrii n-au schițat niciun gest

Suma uriașă la care a renunțat Ianis Hagi, ca Rangers să îl primească înapoi la echipa mare

”Nota de plată” pentru Atletico Madrid, după incidentele din derby-ul cu Real Madrid

Mărturia unui fost jucător de la Real Madrid: "Am fost supus unei tentative de crimă"

PEROZZendaya, ca un supermodel al anilor '80, la Paris. În dresuri plasă și o fustă foarte scurtă, și-a lăsat picioarele perfecte la vedere

FILM NOWCatherine Zeta-Jones, imagine virală cu Michael Douglas. Fanii au reacționat: „Ce frumoși sunteți, meritați să fiți fericiți!”

Imagini unice cu Gigi Becali și "călugării FCSB" la Biserica Sf. Dumitru din Salonic. Cum s-a îmbrăcat miliardarul citeşte ştirea pe Prosport.ro

Ilie Năstase o critică dur pe Simona Halep: "Face o mare greșeală! N-a înțeles nimic!" citeşte ştirea pe ziare.com

WhatsApp nu va mai funcționa pe anumite telefoane: Samsung, iPhone și Huawei, pe listă. Ce alternative au românii citeşte ştirea pe Playtech.ro

PROFM Delia, aranjată așa cum rar au văzut-o fanii. Abia au recunoscut-o: „Așa da! N-am nimic de reproșat”