AS Monaco a câștigat cu 5-1 partida cu Steaua Roșie Belgrad, din UEFA Champions League / Foto: Profimedia

Video AS Monaco - Steaua Roșie 5-1. Monegascii rămân neînvinși. Sârbii, fără punct

22.10.2024, 22:15
  • UCL: Brest - Leverkusen, miercuri, 19:45, DGS 1

• UCL: Barcelona - Bayern, miercuri, 22:00, DGS 1

AS Monaco a câștigat partida cu Steaua Roșie Belgrad, scor 5-1, din etapa a 3-a din UEFA Champions League, ce a putut fi urmărită ÎN DIRECT la Digi Sport 2.

Golurile partidei au fost marcate de Minamino (min. 20, 70), Embolo (min. 45+5), Singo (min. 54) și Akliouche (min. 90+6), pentru monegasci, în timp ce sârbii au punctat prin Ndiaye (min. 27, penalty).

AS Monaco - Steaua Roșie Belgrad 5-1. Monegascii sunt neînvinși în UCL!

AS Monaco rămâne neînvinsă în acest sezon de UEFA Champions League, în timp ce Steaua Roșie nu a înregistrat niciun punct, din primele 3 partide disputate.

Formația din "Principat" a deschis scorul în duelul de pe Stade Louis II, în minutul 20.

Sârbii au revenit la egalitate după doar 7 minute, după ce Ndiaye a transformat lovitura de pedeapsă. În prelungirile primei reprize, Monaco a reușit să puncteze din nou, prin Embolo, care a stabilit scorul pauzei, 2-1.

După aproape 10 minute din actul secund, Singo a majorat diferența, în timp ce în minutul 70 Minamino a tranșat meciul, după ce a realizat dubla și a dus scorul la 4-1. În finalul meciului, monegascii au reușit să marcheze din nou, prin Akliouche, care a stabilit scorul final, 5-1.

În etapa a 4-a AS Monaco va juca în deplasare cu Bologna, în timp ce Steaua Roșie primește vizita celor de la Barcelona.

• Ambele partide vor putea fi urmărite ÎN DIRECT la Digi Sport, dar și pe digisport.ro și în aplicația Digi Sport, de către abonații Digi România.

Clasament Champions League

Clasamentul din UEFA Champions League, locurile 1-18 / Foto: Flashscore
Clasamentul din UEFA Champions League, locurile 19-36/ Foto: Flashscore

VIDEO rezumat AS Monaco - Steaua Roșie Belgrad 5-1

Etichete: as monaco , steaua rosie belgrad , video as monaco steaua rosie

Care sunt cele două țări NATO pe care Putin le-ar ataca în cel mai negru scenariu al generalilor americani

Oficiali militari de rang înalt, inclusiv generalii americani Philip Breedlove și Ben Hodges, au luat în calcul mai multe scenarii pentru un război între NATO și Rusia. Potrivit acestora, în cel mai negru scenariu, președintele rus Vladimir Putin ar invada Letonia și Lituania în 2027, folosind regiunea Kaliningrad și teritoriul Belarusului drept capete de pod, relatează cotidianul german BILD, citat de The Moscow Times.

Acuzată la JO 2024 că este bărbat, Imane Khelif a făcut marele anunț, după mai bine de două luni

”M-a luat puțin valul”. Culturista pe care nimeni nu o crede că nu-și editează pozele a publicat imaginile transformării

"Așa mă simt acum!" Pique a "rupt" tăcerea, la doi ani după ce a părăsit-o pe Shakira pentru Clara Chia

Marius Șumudică, ”altă persoană”: discurs complet neașteptat după 5-0 cu Farul! Cum a numit-o pe FCSB

Exclusiv Marius Șumudică, ”taxat” pentru ce a făcut în Giulești: ”Urât, foarte urât”. A reacționat și conducerea Rapidului

Exclusiv Gabi Balint a provocat hohote de râs în direct și a dat verdictul, după Real Madrid - Borussia Dortmund 5-2

Exclusiv Ilie Dumitrescu n-a stat pe gânduri, după ce a fost întrebat despre prestația lui Istvan Kovacs din Real Madrid - Dortmund

Video Ce au scris spaniolii, după ce Istvan Kovacs i-a anulat eronat un gol lui Real Madrid cu Borussia Dortmund

Ianis Hagi, trimis din nou la echipa a doua a lui Rangers: ”Prințul”, gol de ziua sa

Foto A fost HAOS! Partizan a fost umilită de Steaua Roșie în derby-ul Serbiei: unul dintre antrenori a ieșit rănit

Derby-ul Serbiei este în pericol. Ce au făcut fanii lui Partizan înaintea meciului cu Steaua Roșie

PEROZCum a apărut Kim Kardashian la petrecerea de ziua ei de naștere. Vedeta a purtat o rochie transparentă și extrem de mulată

FILM NOWSalma Hayek, desculță într-un videoclip postat pe Instagram. Imaginile au făcut furori pe internet: „De departe cea mai frumoasă!”

Nicolo Napoli, reacție categorică după ce Croitoru a fost demis de la FCU Craiova: "Mititelu mereu dă afară antrenorul" citeşte ştirea pe Prosport.ro

Probleme pentru Răzvan Lucescu! Poliția din Grecia, pe urmele lui, după ce a făcut un gest grosolan la derby-ul cu AEK Atena citeşte ştirea pe ziare.com

După moartea fiului lor la doar 25 de ani, au descoperit o viață dublă secretă în online pe care nu au bănuit-o niciodată citeşte ştirea pe Playtech.ro

PROFM Alexandra Stan, într-o ținută care i-a lăsat pe fani fără cuvinte. Trupul artistei arată perfect: „Zici că ești făcută cu AI”