Hummels
Mats Hummels vrea să plece de la Bayern

Anunţ surprinzător al germanilor: Mats Hummels vrea să plece de la Bayern. Două echipe din Anglia au intrat pe fir

20.12.2018, 09:35
  • Preliminarii CM 2026: Israel - Norvegia, marți, 21:45, DGS 1

  • Elite League U20: România - Turcia, marți, 17:30, DGS 1

Mats Hummels vrea să plece de la Bayern Munchen la doi ani şi jumătate după ce a fost răscumpărat de bavarezi de la rivala Borussia Dortmund.

Jurnaliştii de la Bild susţin că fundaşul în vârstă de 30 de ani este nemulţumit de rolul său la campioana Germaniei şi îşi doreşte s-o părăsească pe Bayern chiar în această iarnă.

Potrivit sursei citate, Chelsea şi Tottenham sunt cele mai interesate de transferul apărătorului german, nemulţumit că a ajuns a treia opţiune de fundaş central la Bayern, după Jerome Boateng şi Niklas Sule.

Consilierul lui Hummels, Marc Kosicke, ar fi fost deja la Londra pentru a face primele tatonări pentru un eventual transfer.

Mats Hummels, readus pentru 35 de milioane de euro de la Dortmund

Produs al lui Bayern Munchen, Mats Hummels a fost vândut în 2008 la Borussia Dortmund pentru 4,2 milioane de euro şi readus în Bavaria în 2016 în schimbul a 35 de milioane de euro.

Hummels a fost titular în opt din cele 16 meciuri jucate de Bayern în actualul sezon din Bundesliga. A fost "integralist" însă miercuri, în victoria cu 1-0 contra lui Leipzig care a apropiat-o pe Bayern la şase puncte de liderul Dortmund.

Cota lui de piaţă a scăzut mult în ultimele luni: de la 60 de milioane de euro, în aprilie 2018, a ajuns să fie evaluat în prezent de transfermarkt.de la 40 de milioane de euro.

Mats Hummels mai are contract până în 2021 cu Bayern, pentru care a jucat de la revenire 98 de meciuri şi a marcat şapte goluri, în toate competiţiile.

Etichete: chelsea , tottenham , bayern munchen , mats hummels , hummels vrea sa plece de la bayern , oferte hummels


Urmărește știrile digisport.ro și pe Google News


Noua Aplicaţie Digi Sport poate fi descărcată din
Digi24
Rusia acuză România de acțiuni ostile. Duma de Stat cere investigarea „amestecului românesc” în treburile interne ale Rusiei

Moscova acuză România de amestec în treburile interne ale Rusiei. Comisia Dumei de Stat pentru investigarea faptelor de amestec extern în treburile interne ale Rusiei a transmis Procuraturii Generale și Ministerului rus al Afacerilor Externe materiale privind acțiunile ostile ale autorităților din România față de Federația Rusă, a anunţat șeful comisiei, președintele Comitetului Dumei de Stat pentru securitate și combaterea corupției, Vasili Piskarev, relatează agenția de presă de stat Tass.

Descarcă aplicația Digi24
TOP ARTICOLE

Foto Sanmarinezii au rămas ”mască” la meciul cu România: ”Nu am văzut niciodată așa ceva”

Video Inexplicabil! Gol cum rar se vede în fotbal, la Germania - Italia: "Să mă ciupească cineva / Nu-mi revin"

A primit vestea înainte de San Marino - România: "Va fi cel mai scump transfer din istoria clubului"

Video ”Ne-am certat! Nu se poate așa ceva”. Ianis Hagi, despre momentul dificil din San Marino

Video San Marino - România 1-5. ”Tricolorii” au făcut spectacol la Serravalle. Victorie la scor în preliminariile CM 2026

RECOMANDĂRILE REDACȚIEI

Stabilit în Spania, Ioan Andone a spus ce cred ibericii cu adevărat despre Andrei Rațiu: "Crede-mă!"

Bosniacii au amintit de meciul României cu Kosovo și au spus ce urmează: probleme pentru FRF!

Presa din Spania anunță un scenariu absolut spectaculos: Nico Williams, la Real Madrid!

S-au înțeles! ”Ne dorim un singur mare Dinamo!”. Condiția pusă de CS Dinamo și câte procente va deține

Citeşte şi

Ce lovitură! Radu Drăgușin are oferta pe masă și englezii anunță un transfer de răsunet: e gata să plece!

Drăgușin ar putea avea antrenor nou. Pe cine vrea Tottenham în locul lui Postecoglou

PEROZAdela Popescu, pozată de Radu Vâlcan în costum de baie, în Thailanda: I se pare că Cindy Crawford e glumă pe lângă soția lui din Șușani

FILM NOWChanning Tatum și transformările la care și-a supus corpul. Actorul nu va mai accepta roluri pentru care trebuie să se îngrașe

Atenție, nu e glumă: România - San Marino sau Moldova în barajul pentru Mondial 2026 citeşte ştirea pe Prosport.ro

Ianis Hagi dezvăluie: "Echipa noastră s-a rupt! Ne-am certat" citeşte ştirea pe ziare.com

PROFM Paris Jackson, reacție fermă după ce a fost criticată pentru că a purtat o rochie complet transparentă: „Încetați să vă mai panicați!”

Comentarii
Ne rezervăm dreptul de a modera/bloca/elimina comentariile care nu respectă un limbaj civilizat, care conţin jigniri, injurii sau calomnii ori instigă la violență, la încălcarea legii sau îndeamnă la atacuri la persoane/instituții
Incarca mai multe comentarii...
ProFm

Paris Jackson, reacție fermă după ce a fost criticată pentru că a purtat o rochie complet transparentă: „Încetați să vă mai panicați!”

Digi World

De ce nu e bine să asociem friptura cu cartofii prăjiţi. Explicaţiile medicului Mircea Beuran

Digi Animal World

Această femeie a coborât un munte, cărându-și câinele de 49 de kilograme în spate. Imaginile cu animalul uriaș sunt virale