Start a doua repriza
  • 90+2 | Start a doua repriza
    S-a terminat meciul.
  • 86 | Auto Goluri
    GOL pentru REAL!!! Jese a centrat în faţa porţii şi Duarte a trimis mingea în propria poartă.
  • 85 | OcaziiReal Madrid
    Jordan execută o lovitură liberă, dar Navas respinge de lângă bară.
  • 84 | Cartonaşe Galbene
    Casemiro este avertizat.
  • 82 | Goluri
    GOOOOOOOL REAL!!!!! GOOOOOL CRISTIANO!!!!! Ronaldo a reluat cu capul de la câţiva metri mingea centrată perfect de Jese.
  • 77 | Cartonaşe Galbene
    Gonzalez este avertizat.
  • 75 | Schimbări
    Vazquez intră în locul lui Benzema.
  • 73 | OcaziiReal Madrid
    Mingea ajunge în faţa porţii, dar Navas blochează perfect şutul lui Abraham.
  • 71 | OcaziiReal Madrid
    Arlauskis s-a comportat ca un libero: a ieşit în întâmpinarea lui Ronaldo şi i-a furat mingea portughezului, în afara careului.
  • 70 | Schimbări
    Casemiro intră în locul lui Kroos.
  • 69 | OcaziiReal Madrid
    Ronaldo execută superb o lovitură liberă, dar mingea trece puţin peste poartă.
  • 63 | Schimbări
    Jese intră în locul lui Modric.
  • 62 | OcaziiReal Madrid
    Cristiano centrează de pe partea dreaptă, dar lovitura de cap a lui Benzema e slabă şi Arlauskis prinde.
  • 57 | Schimbări
    Abraham intră în locul lui Sanchez.
  • 55 | OcaziiReal Madrid
    Fuentes şutează puternic, dar Navas respinge în lateral.
  • 46 | OcaziiReal Madrid
    Jordan execută o lovitură liberă şi Roco reia cu capul puţin pe lângă poartă.
  • 45 | Goluri

GOOOOOOOL REAL!!!!! GOOOOOOL RONALDO!!!!!! Cristiano a driblat doi jucători şi a marcat cu un şut în forţă, de la marginea careului. Faza a venit după o ocazie mare de gol a lui Espanyol: Sevilla nu l-a putut învinge pe Navas din câţiva metri.

• 42 | Cartonaşe Galbene
    Sylla este avertizat.
  • 37 | Cartonaşe Galbene
    Diop este avertizat.
  • 34 | OcaziiReal Madrid
    James Rodriguez şutează din lovitură liberă, dar mingea nu prinde cadrul porţii.
  • 16 | Goluri
    GOOOOOOL REAL!!!!! Pape Diop a deviat şutul puternic al lui James Rodriguez şi l-a păcălit pe Arlauskis.
  • 12 | Cartonaşe Galbene
    Perez este avertizat.
  • 12 | Gol din Penalty
    GOOOOOOOL REAL!!!!!! GOOOOOL RONALDO!!!!!! Portughezul l-a învins pe Arlauskis, chiar dacă acesta a ghicit colţul.
  • 11 | Penalty-uriReal Madrid
    Roco îl faultează în careu pe Ronaldo şi e penalty pentru Real.
  • 7 | Goluri
    GOOOOOOOL REAL!!!!!!! GOOOOOOL BENZEMA!!!!!!! Francezul l-a învins pe Arlauskis cu o lovitură de cap impecabilă, după o centrare a lui James Rodriguez.
  • 6 | OcaziiReal Madrid
    Isco preia o minge la marginea careului şi şutează în diagonală, puţin pe lângă poarta lui Arlauskis.
  • 3 | OcaziiReal Madrid
    Cristiano Ronaldo şutează de la marginea careului, Arlauskis respinge în faţă, dar jocul e oprit pentru o poziţie de ofsaid în care se afla Benzema.
  • 1 | OcaziiReal Madrid
    Marcelo primeşte o minge pe partea stângă şi şutează în forţă, din unghi, dar balonul trece peste poartă.

Real - Espanyol 6-0. Hat-trick Ronaldo. 8 meciuri fără victorie pentru Gâlcă

Costel Gâlcă a suferit cel mai dur eşec al carierei pe "Santiago Bernabeu", 0-6 cu Real Madrid, care a mitraliat-o din nou pe Espanyol, după ce o batuse cu acelaşi scor şi in tur.

Cu Arlauskis titularizat imediat după transferul de la Watford, Espanyol a încasat prima lovitură în minutul 7, când Karim Benzema a deschis scorul şi a ajuns la 18 goluri în acest sezon. Peste cinci minute, Cristiano Ronaldo a obţinut un penalty pe care tot el l-a transformat, iar în minutul 16, partida era deja rezolvată, după ce Pape Diop a deviat în proprie poartă şutul lui James Rodriguez.

Echipa lui Gâlcă a avut şansa de a reduce din diferenţă în minutul 44, dar Salva Sevilla a trimis slab în Keylor Navas. În loc de 3-1, a fost 4-0 pentru că Ronaldo a realizat dubla chiar înainte de pauză.

Realul lui Zidane a mai punctat de două ori în ultimele minute ale jocului. Cristiano Ronaldo şi-a desăvârşit hat-trick-ul în minutul 82 din centrarea lui Jese, iar seara neagră a lui Espanyol a fost închisă de un autogol, semnat Oscar Duarte.

După 6-0 cu Espanyol, Real se menţine la patru puncte în spatele liderului Barcelona. Espanyol este la două puncte peste linia roşie. Catalanii nu au mai pierdut 8 meciuri consecutive în deplasare, în La Liga, din sezonul 1977-78.

Video Liviu Ungurean ”Bocciu” și ceilalți doi...

bocciu

Horațiu Moldovan i-a transmis un mesaj...

Atletico de Madrid v Real Betis, La Liga EA Sports Football, Civitas Metropolitano Stadium, Madrid, Spain - 3 March 2024

Exclusiv Fotbalistul român suspendat un an...

FOTBAL:CS TUNARI-CORVINUL HUNEDOARA, LIGA A-2-A CASA PARIURILOR (9.10.2023)

Video Ianis Hagi a marcat contra Columbiei și...

FOTBAL:COLUMBIA-ROMANIA, AMICAL (26.03.2024)

MEDIA: Liga Digi Sport, ora 15:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

• FOTBAL:RAPID BUCURESTI-FC VOLUNTARI, SUPERLIGA SUPERBET (9.12.2023)

FOTBAL: FC Voluntari - FC Hermannstadt, 17:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

MEDIA: Fotbal Club, ora 19:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

• FOTBAL:FARUL CONSTANTA-CFR CLUJ, SUPERLIGA SUPERBET (2.03.2024)

FOTBAL: Sepsi - CFR Cluj, 20:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

• profimedia-0772399711

BASCHET: Real Madrid - Steaua Roșie Belgrad, 21:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 4

Exclusiv OUT de la echipa națională pentru EURO! ”Orice om sănătos la cap l-ar lua în lot, dar eu l-am scos”

Romania V Greece - International Friendly, Bucharest - 25 Mar 2022

"A fost cel mai bun!" Columbienii au remarcat un singur jucător român, după amicalul de la Madrid

Screenshot 2024-03-26 at 22.07.30

Doar 6 din 17! Notele, după România - Columbia 2-3: un ”Tricolor” a strălucit și a fost omul meciului

profimedia-0859843479

România - Columbia 2-3. "Tricolorii" au evitat rușinea pe final de meci! Rezultat istoric pe Metropolitano